upiór

Artykuły - Upiór (21)

 • Spirytyzm a wiara w życie po śmierci

  Spirytyzm a wiara w życie po śmierci

  Chyba wszyscy lubią opowiadać o duchach. Prawie w każdej kulturze i w każdym rejonie świata funkcjonują różne legendy dotyczące istnienia duchów.
 • Nick Cave: "Upiór dziecka w inkubatorze"

  Nick Cave: "Upiór dziecka w inkubatorze"

  Do sieci trafił już najnowszy klip Nicka Cave'a i The Bad Seeds do singla "We No Who U R".
 • Słynny kompozytor vs. krytycy

  Słynny kompozytor vs. krytycy

  Długo oczekiwana kontynuacja musicalu "Upiór w operze" spotkała się z krytycznym przyjęciem prasy. Sprawę bagatelizuje autor sztuki, słynny kompozytor Andrew Lloyd Webber.
 • "WERTER" - Upiór, który nie daje spokoju

  "WERTER" - Upiór, który nie daje spokoju

  Cierpienia młodego Wertera - powieść, która natychmiast po wydaniu w 1774 r. stała się legendą. Czytana gorączkowo, namiętnie i przez wszystkich młodych, wyklinana jako inspiracja do kolejnych samobójstw z miłości, po latach określona jako początek okresu burzy i naporu.
 • Upiór na małej scenie

  Premiera spektaklu "The Phantom of the Opera" odbędzie się 16 września o godz. 19 w teatrze Palladium Stage, ul. Smolna 9, Warszawa.
 • Pierwsza Dama w spodniach

  Pierwsza Dama w spodniach

  Najwyższe urzędy w swoich państwach coraz częściej obejmują przedstawicielki płci pięknej. Stereotyp kobiety w kręgach władzy jako co najwyżej "żony swojego męża" został przełamany. Ale co na to partnerzy życiowi pań, które zrobiły karierę w polityce? Jak się czują jako "mężowie swoich żon"?
 • Nowy upiór z "Piratów z Karaibów"

  Nowy upiór z "Piratów z Karaibów"

  "Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka" na ekranach polskich kin pojawią się już o północy z 20 na 21 lipca. Zapowiada się największy hit tego lata! Oprócz ulubionych bohaterów widzów - Jacka Sparrowa (Johnny Depp "Rozpustnik"), Elizabeth Swann (Keira Knightley "Duma i uprzedzenie") i Willa Turnera (Orlando Bloom "Troja"), w filmie wystąpią zupełnie nowe, upiorne postaci.
 • Ogłoszono oscarowe nominacje!

  Ogłoszono oscarowe nominacje!

  W Los Angeles, o godzinie 14.38 czasu polskiego, ogłoszono nominacje do 77. edycji najważniejszych nagród światowego kina - Oscarów. Frank Pierson, prezes Amerykańskiej Akademii Filmowej i Adrien Brody, laureat wyróżnienia Amerykańskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie "Pianista", ogłosili nominowanych w 10. z 24. kategorii. Z polskich twórców na Oscara ma szansę kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, który opowiada o swej reakcji na wieść o nominacji.
 • Weekend w kinie

  Weekend w kinie

  Musical "Upiór w operze", węgierski film "Kontrolerzy", amerykańska komedia sensacyjna "Ocean's Twelve: Dogrywka" oraz hiszpański dramat "Tajemnica Galindeza" - to tytuły, które w piątek, 14 stycznia, zadebiutują na ekranach polskich kin.
 • Weekend w kinie

  Musical "Upiór w operze", węgierski film "Kontrolerzy", amerykańska komedia sensacyjna "Ocean's Twelve: Dogrywka" oraz hiszpański dramat "Tajemnica Galindeza" - to tytuły, które w piątek, 14 stycznia, zadebiutują na ekranach polskich kin.