Upały w Polsce

Artykuły - Upały w Polsce (4)

 • Uwaga na upały. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Uwaga na upały. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Jeszcze dzisiaj w całej Polsce będzie upalnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzynastu województw, oprócz warmińsko- mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego i części zachodniopomorskiego.
 • Idą upały: Możliwe problemy z energią dla biznesu i mieszkańców

  Idą upały: Możliwe problemy z energią dla biznesu i mieszkańców

  Najbliższe dni będą dla mieszkańców Polski trudne - nie tylko ze względu na upały, które pojawią się w całym kraju, ale także ze względu na możliwe problemy z dostępem do prądu, które mogą być szczególnie uciążliwe dla dużych przedsiębiorstw. Można i trzeba się przed tym zabezpieczyć - alarmuje Jacek Parys z firmy Schneider Electric.
 • Susza w Polsce: Czy zabraknie wody w kranach?

  Susza w Polsce: Czy zabraknie wody w kranach?

  Panujące w Polsce upały spowodowały problemy z dostarczaniem energii elektrycznej. Słyszymy też o suszy zagrażającej zbiorom upraw rolnych. Jednak - jak przekonują eksperci - mimo utrzymujących się upałów nie powinno zabraknąć wody w kranach.
 • Do Polski powracają upały

  Do Polski powracają upały

  Dobre wiadomości dla wszystkich, którzy zatęsknili za upałami. W najbliższym czasie żar będzie się lał z nieba. Na początku tygodnia termometry w całym kraju pokażą ponad 30 stopni Celsjusza.

Filmy - Upały w Polsce (8)

 • Uff jak gorąco. Skąd te afrykańskie upały?

  Dr Joanna Remiszewska-Michalak opowiedziała, skąd tak duże upały w Polsce. - Fale suszy, fale upałów, jeśli już pada to intensywnie – zaznaczyła fizyk atmosfery. – To jedynie zapowiedź tego, co może się zadziać w większej skali w przyszłości – dodała. Jak można zatrzymać zmiany klimatu? Jakie zagrożenia niosą ze sobą upały przekraczające 30 stopni Celsjusza? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce. Co nas czeka?

  Ekstremalne zjawiska pogodowe, susza, więcej szkodników roślin, dłuższe zakwity sinic czy częstsze śnięcia ryb – to możliwe skutki zmian klimatycznych i upałów w Polsce. Zdaniem niektórych naukowców tegoroczna fala upałów na świecie sprawi, że 2018 r. będzie wyjątkowo gorący.
 • Upał i brak klimatyzacji? Są sposoby, by sobie z tym radzić

  Czeka cię długa podróż, temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a w twoim samochodzie nie ma klimatyzacji? Choć z pewnością nie będą to najprzyjemniejsze godziny za kółkiem, są sposoby, aby zminimalizować negatywne skutki upałów. (TVN24/x-news)
 • Jakie czeka nas lato, skoro już teraz mamy upały?

  Skąd się biorą prognozy pogody i czy aby na pewno powinniśmy im ufać? - Głównymi twórcami prognoz długoterminowych są głównie Amerykanie - mówi klimatolog Kinga Kulesza. Jakie czeka nas lato, skoro już teraz mamy upały? Jak opracowywane są prognozy długoterminowe? (Dzień Dobry TVN/x-news)