upały pogoda

Artykuły - Upały pogoda (1)

 • Prognoza długoterminowa: Przed nami kolejna fala upałów

  Prognoza długoterminowa: Przed nami kolejna fala upałów

  Za nami kilka upalnych dni. Dla tych, którzy w najbliższym czasie liczyli na chwilę wytchnienia i ochłodzenie, nie mamy dobrych wieści. Ucieszą się za to wszyscy, którzy już teraz zaplanowali wypoczynek w kraju. Po weekendzie czeka nas kolejna fala upałów. Miejscami termometry będą wskazywać aż 33 stopnie Celsjusza.

Filmy - Upały pogoda (3)

 • Wody dla ochłody. Kangur pływał w przydomowym basenie

  Październik przyniósł ogromne upały w Australii. Przy wysokich temperaturach szybko męczą się nie tylko ludzie, ale także pierwotni rezydenci. Przeszkadzają one m.in. kangurom. Jeden z nich wymyślił niecodzienny sposób na ochłodę i z samego rana wskoczył do przydomowego basenu. Właścicielka nie wiedziała co zrobić z nieproszonym gościem, ale po kilkunastu minutach zwierzak sam opuścił przybytek. (STORYFUL/x-news)
 • Niedźwiedź chłodną kąpielą radzi sobie z upałami

  Upały w Denver dały się nieźle we znaki niedźwiedziowi. Próbował więc schłodzić się, pluskając się w wodzie. Według pracowników zoo jest to jedno z ulubionych zajęć zwierzaka. (STORYFUL/x-news)
 • Pot na czole może uchronić przed udarem cieplnym

  Rekordowe upały narażają nas na udar cieplny i zniechęcają do jakiegokolwiek wysiłku. Na szczęście człowiek jest doskonale przystosowany do znoszenia wysokich temperatur. Nasi dalecy przodkowie żyli przecież na spalonych słońcem sawannach! Musimy tylko mądrze wykorzystać naszą fizjologiczną zdolność do ochładzania się.