Upał

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
upał ,

Artykuły - Upał (20)

 • Smartfon w upale - na co trzeba uważać?

  Smartfon w upale - na co trzeba uważać?

  Ekstremalne temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom i zwierzętom. Na zniszczenie lub poważne uszkodzenia narażone są także urządzenia elektroniczne, zwłaszcza telefony.
 • Padł rekord temperatury września

  Padł rekord temperatury września

  We wtorek padł rekord temperatury września. W Tarnowie słupki rtęci przekroczyły 35 stopni. Dotychczasowy rekord odnotowano ponad 60 lat temu - podaje portal twojapogoda.pl.
 • Wyjazd w upał to wyzwanie dla auta. Jak się zabezpieczyć?

  Wyjazd w upał to wyzwanie dla auta. Jak się zabezpieczyć?

  ​Podczas dużych upałów znacznie wzrasta ryzyko awarii samochodu, a tym samym możliwość wypadku. Przed długą podróżą należy więc dobrze sprawdzić stan techniczny pojazdu. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na układ chłodzenia oraz opony. Warto zatroszczyć się także o stan wycieraczek.
 • Przed nami ostatnia upalna niedziela wakacji

  Przed nami ostatnia upalna niedziela wakacji

  Upały ustępują. Jeszcze tylko dzisiaj termometry w całej Polsce pokażą ponad 30 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu i burze. W kolejnych dniach temperatura będzie się stopniowo obniżać.
 • Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, żeby skorzystać z egzotycznej pogody. Nad całą Polską żar leje się z nieba. W sobotę spodziewany jest rekord temperatury - słupki rtęci pokażą nawet 37 stopni Celsjusza. Przed nami najgorętszy weekend tego lata.
 • Sprawdź, jak przetrwać upał w ciąży

  Sprawdź, jak przetrwać upał w ciąży

  Upalne dni dają się we znaki przyszłym mamom. Ciężarne kobiety wyjątkowo ciężko znoszą wysokie temperatury. Dzieje się tak przez to, że mają podwyższoną temperaturę ciała oraz większą masę ciała. Jak podkreślił ginekolog, tracą również więcej wody z oddechem. Co powinna zatem robić ciężarna, aby bezstresowo przetrwać upały? Czy stosowanie antyperspirantów jest bezpieczne dla przyszłych mam?
 • Pogoda: Tropikalne upały w Polsce. Padnie rekord ciepła

  Pogoda: Tropikalne upały w Polsce. Padnie rekord ciepła

  Zapowiada się wyjątkowo upalny i burzowy weekend. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi i bardzo wysokimi temperaturami. W niedzielę na termometrach zobaczymy nawet 34 stopnie Celsjusza. Tak gorąco tego lata jeszcze nie było!
 • Przyjemny chłodek w domu mimo upału

  Przyjemny chłodek w domu mimo upału

  Marzysz o chwili wytchnienia od słońca i temperatury? Zobacz, jak zmienić mieszkanie w kojącą zacienioną oazę.
 • Lato we Włoszech

  Lato we Włoszech

  Na Sardynii we Włoszech sezon letni w pełni. 30-stopniowy upał zwabił na plaże tysiące amatorów morskiej i słonecznej kąpieli nie tylko z wyspy, ale i z innych części kraju.
 • Od 25 stopni wszyscy piją za darmo

  Od 25 stopni wszyscy piją za darmo

  Upały oznaczają dodatkowe obowiązki dla pracodawcy. Zatrudnieni muszą mieć przede wszystkim dostarczane bezpłatne zimne napoje - mówi IAR rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska.

Filmy - Upał (10)