upadłość biura podróży

Artykuły - Upadłość biura podróży (4)

 • Największy przewoźnik powietrzny w Ameryce Łacińskiej upada

  Największy przewoźnik powietrzny w Ameryce Łacińskiej upada

  Będące największym przewoźnikiem powietrznym w Ameryce Łacińskiej chilijsko-brazylijskie linie lotnicze LATAM poinformowały we wtorek, że złożyły w sądzie w Nowym Jorku wniosek o wszczęcie wobec nich w USA postępowania upadłościowego umożliwiającego finansową sanację i restrukturyzację spółki.
 • "Prześniona rewolucja" czyli dlaczego upadło biuro podróży Thomas Cook?

  "Prześniona rewolucja" czyli dlaczego upadło biuro podróży Thomas Cook?

  Okresy rewolucji technologicznych to czas, kiedy Goliaci przemysłu zostają szybko pokonani przez Dawidów. Na liście pierwszych 10 najbardziej wartościowych spółek ponad połowa nie ma jeszcze 30 lat. Dlatego firmy, nawet te największe, muszą ciągle rozwijać i dopracowywać swój model biznesowy, zwracając uwagę na zmieniające się otoczenie.
 • Neckermann Polska zatopiony przez upadłość Thomasa Cooka

  Neckermann Polska zatopiony przez upadłość Thomasa Cooka

  Dzisiaj Biuro Podróży Neckermann Polska poinformowało o złożeniu wniosku do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych w związku z niewypłacalnością biura. Jak czytamy w oświadczeniu Zarządu Neckermanna, bezpośrednim powodem tych działań jest ogłoszenie 23 września 2019 r. upadłości Thomasa Cooka, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu dzisiejszym upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100% udziałów w Neckermann Polska.
 • Czarna seria upadków biur podróży

  Czarna seria upadków biur podróży

  Na początku lipca fala upadłości zalewa polski rynek turystyczny, destabilizując go, a jednocześnie niekorzystnie oddziałując na stopień zaufania konsumentów względem krajowych organizatorów wycieczek zagranicznych. Branża najboleśniej odczuła upadłość biura podróży Sky Club z Warszawy, którego niewypłacalność nie tylko zmieniła wakacyjny odpoczynek kilku tysięcy turystów w koszmar, ale i wpłynęła na kondycję innych touroperatorów. Czy jako klienci możemy zabezpieczyć się przed upadkiem biura podróży?