Union Investment TFI

Artykuły - Union Investment TFI (67)

 • Generali przejmie Union Investment TFI; finalizacja planowana na I półrocze 2019 r.

  Generali przejmie Union Investment TFI; finalizacja planowana na I półrocze 2019 r.

  Grupa Generali przejmie od Union Asset Management Holding 100 proc. akcji Union Investment TFI - poinformowało Generali w komunikacie prasowym. Finalizacja transakcji planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku.
 • 2014 r. dla inwestorów: Akcje tak, ale selektywnie

  2014 r. dla inwestorów: Akcje tak, ale selektywnie

  Patrząc na otoczenie gospodarcze i rynkowe, ten rok powinien być udany dla inwestorów. Jakimi klasami aktywów warto się zainteresować i dlaczego, mówi Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.
 • 2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. rozpoczynamy od ograniczania skupu aktywów w ramach QE3 przez amerykański zarząd Rezerwy Federalnej (Fed). To doniosły, lecz nie jedyny czynnik, który zdeterminuje rzeczywistość inwestycyjną w najbliższych miesiącach i latach. Jaki będzie cały ten rok według zarządzających Union Investment TFI?
 • Zawiadomienie Union Investment TFI S.A. o przekroczeniu 10% na WZA

  Raport bieżący nr 25/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości o otrzymaniu następujących zawiadomień z Union Investment TFI S.A. : Zawiadomienie nr 1: Niniejszym, Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. ("Towarzystwo”) z siedzibą w Warszawie przy ul. Polnej 11, 00-633 Warszawa, na podstawie przepisów art.69 ust.1 pkt 1 w zw. z art. 87 ust. 1 pkt
 • Jaki kurs inwestycyjny obecnie obrać?

  Jaki kurs inwestycyjny obecnie obrać?

  Tymczasowa słabość polskiej giełdy sprawia, że okazji inwestycyjnych warto poszukać też zagranicą. Zdaniem zarządzających Union Investment TFI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej warto bliżej przyjrzeć się choćby mocno wyprzedanym aktywom tureckim. Ciekawe są też rynki krajów bałtyckich, które rosną nieprzerwanie od dwóch miesięcy.
 • Zawiadomienie Union Investment TFI S.A. o przekroczeniu 5% na WZA

  Raport bieżący nr 21/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości o otrzymaniu następującego zawiadomienia z Union Investment TFI S.A. : Niniejszym, Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. ("Towarzystwo”) z siedzibą w Warszawie przy ul. Polnej 11, 00-633 Warszawa, na podstawie przepisów art.69 ust.1 pkt 1 w zw. z art. 87 ust. 1 pkt 2 oraz art. 87 ust. 1
 • Gdzie obecnie pomnażać swoje pieniądze?

  Gdzie obecnie pomnażać swoje pieniądze?

  Na polskiej giełdzie od początku roku obserwujemy płytką korektę. W opinii ekspertów Union Investment TFI nie zmienia to faktu, że w bieżącym roku to właśnie akcje mają szansę najskuteczniej pomnożyć nasze pieniądze. Osoby mniej skłonne do podejmowania ryzyka powinny być bardziej zadowolone z zysków wypracowywanych przez fundusze pieniężne niż z lokat bankowych.
 • Pierwsze polskie KIID-y

  Z początkiem lutego weszła w życie nowelizacja ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz o nadzorze nad rynkiem finansowym. TFI mają teraz trzy miesiące na zastąpienie skrótów prospektów przez Key Investor Information Document (KIID). Union Investment TFI - jako pierwsze - udostępnia je - inwestorom.
 • Prawdziwa wojna w Solarze

  Grupa funduszy inwestycyjnych i towarzystw emerytalnych wystąpiła do zarządu Solar Company z żądaniem zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki w celu wyboru swego przedstawiciela do rady nadzorczej i powołania biegłego rewidenta - poinformował wiceprezes Union Investment TFI Zbigniew Jakubowski.
 • Nasz papier trzyma się dobrze

  Zdaniem Krzysztofa Izdebskiego, zarządzającego funduszami obligacji Union Investment TFI Polski bank centralny, RPP i sam Marek Belka chcą być transparentni, a rynki szybko się uczą. Inwestorzy traktują więc samą zapowiedź dyskusji o obniżkach stóp jako realną szansę na poluzowanie polityki pieniężnej już na najbliższym posiedzeniu.

Filmy - Union Investment TFI (7)

 • EBC walczy o wzrost w strefie euro

  Europejski Bank Centralny obniżył stopę depozytową do -0,3% i przedłużył program skupu aktywów co najmniej do marca 2017 r. W rezultacie na rynek trafi dodatkowe 360 mld euro. Co to oznacza dla inwestorów? Komentuje Piotr Minkina z Union Investment TFI.
 • Globalne rynki potrzebują oddechu

  - Po okresie rynkowych zawirowań mamy do czynienia z uspokojeniem na rynkach obligacji i akcji – komentuje Piotr Minkina z Union Investment TFI. – Jednak cały czas obserwujemy toczącą się walkę między danymi makroekonomicznymi, które są generalnie niekorzystne, a oczekiwaniami inwestorów – dodaje.
 • Byki i niedźwiedzie - na giełdzie i nie tylko

  Z czym kojarzy się Polakom byk i niedźwiedź? Dla osób z branży finansowej skojarzenie jest oczywiste, ale dla innych... Zapraszamy do oglądania!
 • Gospodarczy mundial trwa!

  Choć Amerykanie radzili sobie ma mistrzostwach świata w piłce nożnej całkiem nieźle, to dynamika wzrostu gospodarczego w USA w I kwartale 2014 r. pozostawia nieco do życzenia. Przy okazji mundialu warto przyjrzeć się alternatywnym mistrzostwom "zorganizowanym" przez Wall Street Journal. Komentuje Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.