union investment

Artykuły - Union investment (108)

 • Jaki kurs inwestycyjny obecnie obrać?

  Jaki kurs inwestycyjny obecnie obrać?

  Tymczasowa słabość polskiej giełdy sprawia, że okazji inwestycyjnych warto poszukać też zagranicą. Zdaniem zarządzających Union Investment TFI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej warto bliżej przyjrzeć się choćby mocno wyprzedanym aktywom tureckim. Ciekawe są też rynki krajów bałtyckich, które rosną nieprzerwanie od dwóch miesięcy.
 • Zawiadomienie Union Investment TFI S.A. o przekroczeniu 5% na WZA

  Raport bieżący nr 21/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości o otrzymaniu następującego zawiadomienia z Union Investment TFI S.A. : Niniejszym, Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. ("Towarzystwo”) z siedzibą w Warszawie przy ul. Polnej 11, 00-633 Warszawa, na podstawie przepisów art.69 ust.1 pkt 1 w zw. z art. 87 ust. 1 pkt 2 oraz art. 87 ust. 1
 • Gdzie obecnie pomnażać swoje pieniądze?

  Gdzie obecnie pomnażać swoje pieniądze?

  Na polskiej giełdzie od początku roku obserwujemy płytką korektę. W opinii ekspertów Union Investment TFI nie zmienia to faktu, że w bieżącym roku to właśnie akcje mają szansę najskuteczniej pomnożyć nasze pieniądze. Osoby mniej skłonne do podejmowania ryzyka powinny być bardziej zadowolone z zysków wypracowywanych przez fundusze pieniężne niż z lokat bankowych.
 • Pierwsze polskie KIID-y

  Z początkiem lutego weszła w życie nowelizacja ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz o nadzorze nad rynkiem finansowym. TFI mają teraz trzy miesiące na zastąpienie skrótów prospektów przez Key Investor Information Document (KIID). Union Investment TFI - jako pierwsze - udostępnia je - inwestorom.
 • Prawdziwa wojna w Solarze

  Grupa funduszy inwestycyjnych i towarzystw emerytalnych wystąpiła do zarządu Solar Company z żądaniem zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki w celu wyboru swego przedstawiciela do rady nadzorczej i powołania biegłego rewidenta - poinformował wiceprezes Union Investment TFI Zbigniew Jakubowski.
 • Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Francuskie firmy Apsys i Euris/Rallye Group sprzedały za 390 mln euro centrum Manufaktura w Łodzi. Nabywcą jest niemiecki Union Investment Real Estate GmbH, który kupił łódzkie nieruchomości na rzecz otwartego funduszu nieruchomości Unilmmo Deutschland.
 • Nasz papier trzyma się dobrze

  Zdaniem Krzysztofa Izdebskiego, zarządzającego funduszami obligacji Union Investment TFI Polski bank centralny, RPP i sam Marek Belka chcą być transparentni, a rynki szybko się uczą. Inwestorzy traktują więc samą zapowiedź dyskusji o obniżkach stóp jako realną szansę na poluzowanie polityki pieniężnej już na najbliższym posiedzeniu.
 • Otrzymanie od Union Investment TFI wezwania do uregulowania zobowiązań z tytułu poręczenia obligacji PBG

  Raport bieżący nr 78/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd HYDROBUDOWY POLSKA S.A. w upadłości układowej (Spółka) informuje o wpłynięciu dziś, tj. 12 września 2012 r. do Spółki zawiadomień z dnia 7 września 2012 r. od Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., działającego w imieniu funduszy będących posiadaczami łącznie 3060 obligacji serii C i D wyemitowanych przez PBG S.A. (obecnie w upadłości układowej; PBG) o łącznej warto
 • Transakcja roku w nieruchomościach

  Niemiecki fundusz Union Investment za 350-400 mln euro kupił łódzkie centrum handlowe Manufaktura. To jedna z największych transakcji roku w Polsce i Europie - stwierdza "Puls Biznesu".
 • Polski rynek długu jakie perspektywy?

  - Polski rynek papierów dłużnych w dalszym ciągu prezentuje się dobrze, a to głównie za sprawą nieustającego napływu kapitału ze strony inwestorów zagranicznych, poszukujących możliwie stabilnych, a jednocześnie wysokich zysków - mówi Krzysztof Izdebski, zarządzający funduszami dłużnymi Union Investment TFI.

Filmy - Union investment (1)

 • Nowa odsłona OFE i jej skutki dla rynku

  Opadły już pierwsze emocje po ogłoszeniu przez rząd propozycji zmian w OFE. Ostateczne decyzje - wraz ze wszystkimi szczegółami - poznamy jednak dopiero w najbliższej przyszłości. Zmiany te będą miały niebagatelny wpływ zarówno na polski rynek akcji, jak i obligacji. Komentuje Piotr Minkina z Union Investment TFI.