UNESCO

Artykuły - UNESCO (59)

 • Szopkarstwo krakowskie na liście UNESCO

  Szopkarstwo krakowskie na liście UNESCO

  Zespół Ewaluacyjny UNESCO pozytywnie zarekomendował wpisanie szopkarstwa krakowskiego na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Będzie to pierwszy polski wpis na tę prestiżową listę.
 • Minister Szyszko zaprasza delegację UNESCO do Puszczy Białowieskiej

  Minister Szyszko zaprasza delegację UNESCO do Puszczy Białowieskiej

  Jak poinformował resort we wtorkowym komunikacie, minister środowiska Jan Szyszko zaprosił 8 lipca członków Światowego Komitetu Dziedzictwa UNESCO do Puszczy Białowieskiej. "Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania Puszczy jako dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego" - podkreślono.
 • Kraków: Rozpoczynają się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

  Kraków: Rozpoczynają się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

  W Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpoczynają się obrady 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sala Audytoryjna, w której odbywają się koncerty, konferencje i kongresy, została przekształcona w wielkie, międzynarodowe biuro.
 • Konsultacje MŚ z UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej

  Konsultacje MŚ z UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej

  W środę rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu założeń do planu zarządzania Puszczą Białowieską jako obiektem światowego dziedzictwa UNESCO - poinformował PAP rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha.
 • Kompromis ws. Puszczy Białowieskiej

  Kompromis ws. Puszczy Białowieskiej

  Dzięki bardzo dobrej współpracy polskiej delegacji z Ministerstwa Środowiska z przedstawicielami Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) został wypracowany kompromisowy projekt decyzji Komitetu Światowego Dziedzictwa (UNESCO) dot. Puszczy Białowieskiej.
 • Planowana wycinka w Puszczy Białowieskiej w sprzeczności z porozumieniem UNESCO

  Planowana wycinka w Puszczy Białowieskiej w sprzeczności z porozumieniem UNESCO

  - Planowane zwiększenie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej jest w sprzeczności z porozumieniem zawartym w 2014 roku pomiędzy polskim rządem i UNESCO - poinformowali w poniedziałek biolodzy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Wszyscy Rumuni idą do nieba

  Wszyscy Rumuni idą do nieba

  Jaki kolor ma niebo nad Rumunią? Jeśli jest się na północy kraju, to z pewnością można powiedzieć, że jest to błękit Sapanty. Z tego słynnego cmentarza wiedzie prosta ścieżka. Niebieskie drogowskazy wskazują drogę do nieba nawet największym grzesznikom. Prostytutka, pijany kierowca, hulaka. Zarządca cmentarza podkręca muzykę i skacze między zmarłymi. Pokazuje najciekawsze osobistości, śmieje się z komunisty i nagiej damy.
 • Pamiątki po żołnierzach-samobójcach na liście dziedzictwa UNESCO?

  Pamiątki po żołnierzach-samobójcach na liście dziedzictwa UNESCO?
 • UNESCO: 250 mln dzieci na świecie nie umie czytać ani pisać

  50 mln dzieci na całym świecie nie umie czytać, pisać ani rachować, choć wiele z nich przez szereg lat uczęszczało do szkoły - informuje opublikowany w środę w Addis Abebie raport UNESCO na temat edukacji w świecie w roku sprawozdawczym 2013/2014.

Filmy - UNESCO (5)