Umowa o wolnym handlu

Artykuły - Umowa o wolnym handlu (41)

 • Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Unijni ministrowie rolnictwa mają wiele pytań i zastrzeżeń do porozumienia o wolnym handlu między UE, a krajami południowoamerykańskiego Mercosuru; żadne z państw UE nie popiera układu bezwarunkowo - oświadczył minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Luka po USA w TPP stwarza okazję dla Chin

  Luka po USA w TPP stwarza okazję dla Chin

  Administracja Trumpa wycofuje się z kolejnych międzynarodowych umów. Po porozumieniu o handlu transpacyficznym, tzw. TPP, czas przyszedł na pakiet klimatyczny.
 • Zwycięstwo Trumpa to koniec negocjacji TTIP?

  Zwycięstwo Trumpa to koniec negocjacji TTIP?

  Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oznacza przerwę, a najpewniej koniec negocjacji amerykańsko-unijnej umowy o wolnym handlu (TTIP).
 • CETA jest dobra dla Polski i UE?

  CETA jest dobra dla Polski i UE?

  W niedzielę odbędzie się w Brukseli szczyt UE-Kanada, na którym podpisana zostanie umowa CETA - poinformował w piątek późnym wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Jakie stanowisko Polski ws CETA?

  Jakie stanowisko Polski ws CETA?

  Rząd przedstawi stanowisko ws. umowy CETA niezwłocznie, na jednym z najbliższych posiedzeń - zapowiedział wczoraj sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. Wielu ekspertów negatywnie ocenia sposób konsultacji przez Ministerstwo Rozwoju tak istotnych ze społeczno-gospodarczego interesu kraju dokumentów Rady.
 • Stanowisko Polski ws. CETA w przyszłym tygodniu

  Stanowisko Polski ws. CETA w przyszłym tygodniu

  Rząd w przyszłym tygodniu przyjmie stanowisko Polski ws. umowy o wolnym handlu z Kanadą (CETA) - poinformowała w tym tygodniu premier Beata Szydło. Porozumienie o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) może przynieść korzyści polskiej gospodarce - mówi PAP szef sejmowej podkomisji ds. TTIP Dominik Tarczyński (PiS).
 • Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Polska już w 2013 roku była największym producentem miodów pitnych wytwarzanych tradycyjnymi metodami na świecie. Produkcja w latach 2008 - 2013 zwiększyła się prawie dwukrotnie z 760 tys. do ok. 1,4 mln litrów rocznie i nadal dynamicznie rośnie. Zdaniem ekspertów jesteśmy jedynym na świecie producentem miodu pitnego na skalę przemysłową.
 • Florek: Za polską reformą podatków poszliby Węgrzy czy Hiszpanie. Też są eksploatowani przez zachodnie koncerny

  Florek: Za polską reformą podatków poszliby Węgrzy czy Hiszpanie. Też są eksploatowani przez zachodnie koncerny

  Jeżeli w Polsce udałoby się przeprowadzić reformę podatków, za nami poszliby Węgrzy, Czesi, Słowacy, Rumuni, Bułgarzy, Grecy, Włosi i Hiszpanie. Oni też są eksploatowani przez zagranicznych gigantów - mówi Ryszard Florek, prezes firmy Fakro, jeden z założycieli Fundacji "Pomyśl o przyszłości".
 • Polska popiera TTIP, bo da on nam impuls rozwojowy - Morawiecki

  Polska popiera TTIP, bo da on nam impuls rozwojowy - Morawiecki

  - Jesteśmy zwolennikami podpisania umowy o TTIP, bo dałoby to Polsce impuls rozwojowy - powiedział dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania w Amerykańskiej Izbie Handlowej.
 • TTIP: Amerykanie są agresywni

  TTIP: Amerykanie są agresywni

  Negocjowane porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a USA (TTIP) stwarza dużą szansę dla unijnego sektora rolnego. USA są jednym z niewielu rynków, które stać na unijne produkty.

Filmy - Umowa o wolnym handlu (1)

 • IGO: Umowa o wolnym handlu UE–USA zagrożeniem dla Polski

  Umowa o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską może przynieść więcej szkód niż pożytku – ocenia Maciej Wojtalik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Zyskają gospodarki rozwinięte, natomiast słabsze, takie jak Polska, mogą dużo stracić. Istnieje ryzyko, że Europę zaleją tańsze produkty spożywcze z USA. Umowa zagraża też ochronie danych osobowych. W Polsce już ponad 80 organizacji podpisało stanowisko ostrzegające przed traktatem. Negocjacje umowy toczą się za zamkniętymi drzwiami, co może budzić niepokój. – Umowa Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, czyli Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji, w skrócie TTIP, wywołuje bardzo duże kontrowersje. Ponad 80 polskich organizacji podpisało wspólne stanowisko „Uwaga TTIP!”. Umowa będzie miała wpływ na każdego Polaka, niezależnie od tego, czy interesujemy się tą umową, czy myślimy, że to jest sprawa wyłącznie dla ekonomistów i negocjatorów – przekonuje w rozmowie z agencją Newseria Biznes Maciej Wojtalik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.