umowa o dzieło

Artykuły - Umowa o dzieło (70)

Filmy - Umowa o dzieło (3)

  • Tusk w Sejmie: Nie uderzymy w najsłabszych

    Z moich informacji wynika, że osoby pracujące w ramach umów łagodniej "ozusowionych" to osoby dorabiające w ten sposób do 5 tysięcy złotych rocznie. Oni nie mają innej szansy na to, by zarobić na najbardziej nawet skromne życie. Dlatego nie uchwalimy ustawy, która by w nich uderzyła - mówił w Sejmie Donald Tusk, obiecując, że rząd nie wprowadzi obowiązku odprowadzania składki ZUS od tzw. umów "śmieciowych".
  • ZUS od umów o dzieło? Jest salomonowe rozwiązanie!

    Wiadomość o możliwym ozusowaniu wszystkich umów cywilno-prawnych budzi kontrowersje i dzieli ekspertów. Poseł PO John Abraham Godson ma pomysł, jak rozwiązać ten problem. Od umowy o dzieło powinna być odprowadzana składka tylko wtedy, kiedy dla danej osoby jest ona jedynym źródłem dochodu - przekonuje.
  • Kluzik-Rostkowska przestrzega przed likwidacją "śmieciówek"

    W czasach rosnącego bezrobocia pracodawca powinien mieć dostęp do wielu instrumentów zatrudniania – mówi Joanna Kluzik-Rostkowska. – Likwidacja tzw. umów śmieciowych to likwidacja wielu miejsc pracy. Diagnoza społeczna prof. Czapińskiego za rok 2011 pokazuje wprost, że zdecydowana większość tych, którzy pracują na tego typu umowach, po kilku latach znajduje pracę (źródło: Newseria).