umowa handlowa

Artykuły - Umowa handlowa (166)

 • TPP: 12 państw zakończyło negocjacje z USA

  TPP: 12 państw zakończyło negocjacje z USA

  USA oraz 11 państw Azji i Pacyfiku ogłosiło w poniedziałek zakończenie prowadzonych od pięciu lat negocjacji transpacyficznego układu o partnerstwie (TPP). Układ -jeśli zostanie ratyfikowany - będzie największą umową o wolnym handlu na świecie.
 • TTIP wzbudza tyle samo obaw co nadziei

  TTIP wzbudza tyle samo obaw co nadziei

  Stany Zjednoczone i Unia Europejska rozmawiają o tym, jak dalej mają wyglądać ich stosunki handlowe. Ma być taniej, więcej i na większą skalę. Dyskutują o zniesieniu ceł, obniżeniu opłat i otwarciu granic. Na porozumieniu może stracić Polska.
 • ACTA: Potrzeba ochrony własności intelektualnej poza UE

  ACTA: Potrzeba ochrony własności intelektualnej poza UE

  Unia potrzebuje skuteczniejszych instrumentów ochrony unijnej własności intelektualnej poza granicami UE - uznali posłowie w rezolucji przyjętej we wtorek i wezwali Komisję Europejską do przedsięwzięcia w tym celu odpowiednich kroków.
 • Afryka zniesie cła

  Afryka zniesie cła

  Przedstawiciele 26 afrykańskich państw podpiszą w egipskim Szarm el-Szejk umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. Traktat TFTA dotyczyć będzie ponad 625 mln ludzi - więcej niż w sumie liczą kraje Unii Europejskiej.
 • TTIP: Kluczowe porozumienie dotyczy surowców

  TTIP: Kluczowe porozumienie dotyczy surowców

  Europejscy krytycy porozumienia TTIP wysuwają argument, że negocjowana umowa służy Ameryce, a Europę stawia w roli klientów amerykańskich korporacji. Postulowana przez USA klauzula o ochronie inwestorów i inwestycji (ISDS), na którą zwracają uwagę organizacje pozarządowe, pozwala bowiem na rozwiązywanie sporów między państwem a przedsiębiorstwem w sądach arbitrażowych i władze stawia na równi z firmami. W razie przegranej naraża rządy na wielomilionowe odszkodowania bez możliwości odwołania.
 • Umowa TTIP: Już 1,7 mln Europejczyków mówi twarde "NIE"

  Umowa TTIP: Już 1,7 mln Europejczyków mówi twarde "NIE"

  Umowa między UE i USA, Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) budzi wiele kontrowersji. TTIP w obecnej formie niesie znacznie więcej zagrożeń, niż szans dla Polski - uważają eksperci.
 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.
 • Umowa handlowa między UE a USA szansą na zniesienie wiz dla Polaków

  Umowa handlowa między UE a USA szansą na zniesienie wiz dla Polaków

  Dzięki negocjowanemu obecnie porozumieniu handlowemu między UE a Stanami Zjednoczonymi, Polacy mają szansę, by jeździć do USA bez wiz - uważa wiceminister gospodarki Andrzej Dycha. Jego zdaniem, częścią umowy ma być porozumienie dotyczące swobodnego przepływu osób.
 • Druga runda negocjacji UE-USA odwołana

  Druga runda negocjacji UE-USA odwołana

  Planowana na przyszły tydzień (7-11 października) druga runda negocjacji w sprawie unijno-amerykańskiej umowy handlowej nie odbędzie się. Rozmowy musiały zostać odwołane z powodu paraliżu rządu Stanów Zjednoczonych.
 • Zawarcie umów handlowych z podmiotami z Grupy ArcelorMittal

  Raport bieżący nr 19/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweW dniu 21 maja 2013 roku Stalprofil S.A. (odbiorca) otrzymał potwierdzenie złożonych zamówień handlowych od ArcelorMittal Commercial Sections S.A. z siedzibą w Luksemburgu (dostawca), na dostawy wyrobów hutniczych produkowanych przez ArcelorMittal, a tym samym zawarł kolejne transakcje zakupu wyrobów hutniczych z podmiotami z Grupy ArcelorMittal na łączną wart

Filmy - Umowa handlowa (3)