Umowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
umowa ,

Artykuły - Umowa (4)

 • E-umowa o pracę dla rolników, mikroprzedsiębiorców i gospodarstw domowych

  E-umowa o pracę dla rolników, mikroprzedsiębiorców i gospodarstw domowych

  Resort rozwoju przygotowuje projektu ustawy, która umożliwi niektórym kategoriom pracodawców zawieranie umów o pracę w formie elektronicznej. Ma to ograniczyć formalności i koszty korespondencji z urzędami w przypadku pracodawców takich jak rolnicy, mikroprzedsiębiorcy i gospodarstwa domowe.
 • Polski Ład. Umowy o dzieło będą podatkowym eldorado?

  Polski Ład. Umowy o dzieło będą podatkowym eldorado?

  Zaproponowane zmiany podatkowo-składkowe w Polskim Ładzie uderzają głównie w drobnych przedsiębiorców. Natomiast wielkim wygranymi będą osoby na umowach o dzieło i to może być nowe podatkowe eldorado - ocenia Federacja Przedsiębiorców Polskich. Nie wiadomo czy rząd zapomniał o istnieniu tych umów czy nie ma pomysłu jak je oskładkować.
 • Umowa z Prairie w sprawie kopalni J. Karski naraziłaby na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - MŚ

  Zawarcie z PD Co z grupy Prairie Mining umowy użytkowania górniczego obejmującego złoże Lublin, w sytuacji braku spełnienia przesłanek warunkujących prawo pierwszeństwa narażałoby Ministra Środowiska na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - poinformowało biuro prasowe resortu środowiska. We wtorek Prairie Mining poinformowało o podjęciu działań prawnych przeciwko ministerstwu środowiska w ramach projektu budowy kopalni Jan Karski. W ostatnich pięciu dniach Praire Mining straciło na GPW ponad 31 proc.
 • Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu, która negocjowana jest pomiędzy UE i USA to dla Polski szansa, ale też zagrożenie. Niższe ceny energii w USA mogą uderzyć w polski przemysł chemiczny i energochłonny - uważają polscy europosłowie.