umiejętności

Artykuły - Umiejętności (395)

 • Nietypowe zawody z gwarancją zatrudnienia

  Nietypowe zawody z gwarancją zatrudnienia

  Co studiować, żeby znaleźć pracę? Czy da się połączyć pracę i zainteresowania? Na zagranicznych niszowych kierunkach uczą jak podglądać przyrodę, projektować buty, jachty, stworzyć własną markę wina albo uratować świat.
 • Programowanie i inne kompetencje cyfrowe najbardziej poszukiwane przez pracodawców

  Programowanie i inne kompetencje cyfrowe najbardziej poszukiwane przez pracodawców

  Wykształcenie, znajomość języków obcych i doświadczenie to dziś za mało, by konkurować na rynku pracy. Na czele najbardziej poszukiwanych przez pracodawców umiejętności w 2018 roku znajdzie się znajomość języków programowania oraz kompetencje cyfrowe. Kilka miesięcy intensywnego szkolenia dziś wystarczy, by nabyć nowe kwalifikacje, a co za tym idzie - zwiększyć szanse awansu i podwyżki w firmie.
 • Poznaj charakter swojego dziecka

  Poznaj charakter swojego dziecka

  Z uwagą przyglądasz się zachowaniu malca i próbujesz rozszyfrować, jaką ma osobowość? To intrygujące, ale niełatwe zadanie.
 • Człowiek orkiestra - jakie umiejętności warto posiadać bez względu na zawód?

  Człowiek orkiestra - jakie umiejętności warto posiadać bez względu na zawód?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, które z twoich umiejętności są uniwersalne i dotychczas przydawały ci się w każdej pracy? A może warto zdobyć nowe? I nie chodzi tu o prawo jazdy, znajomość języka angielskiego czy pakietu MS Office. Ekspert monsterpolska.pl radzi, jakie kompetencje warto posiadać, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i być lepszym pracownikiem.
 • Silikonowi kandydaci kontra pomysłowi headhunterzy

  Silikonowi kandydaci kontra pomysłowi headhunterzy

  Sztukę autoprezentacji mają opanowaną do perfekcji, ich dokumenty aplikacyjne są niczym wzorzec z Sevres, znają dziesiątki sposobów i trików, by oczarować pracodawcę i zdeklasować konkurencję. W zderzeniu z realnymi obowiązkami jednak nie sprawdzają się. Rekruterzy określają ich mianem "silikonowych kandydatów" i szukają coraz bardziej wymyślnych sposobów, by zawczasu zdemaskować zagrożenie. Bywa, że kontrowersyjnych...
 • Jesteś inteligentny seksualnie?

  Jesteś inteligentny seksualnie?

  Czy o inteligencji seksualnej świadczy bogate doświadczenie erotyczne i duża liczba partnerów? A może coś zupełnie innego? Sprawdź koniecznie!
 • Nowe zasady szkolenia i dokształcania pracowników

  1. Obowiązki i uprawnienia dotyczące podnoszenia kwalifikacji wynikające z Kodeksu pracy Pomoc pracownikom w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych jest jednym z obowiązków pracodawcy. Wynika to z art. 17 oraz art. 94 pkt 6 Kodeksu pracy. Wypełnianie tego obowiązku następuje
 • Wrodzone talenty

  Wrodzone talenty

  Każdy maluszek rodzi się wyposażony w niezwykle ważne pierwotne odruchy, które są darem od Matki Natury. Czemu służą?
 • Wrodzone talenty

  Wrodzone talenty

  Każdy maluszek rodzi się wyposażony w niezwykle ważne pierwotne odruchy, które są darem od Matki Natury. Czemu służą?
 • Lekarstwa na bezrobocie

  Lekarstwa na bezrobocie

  Psycholodzy wiedzą, co pomaga ludziom uniknąć bezrobocia. Zdrowa osobowość i adekwatna strategia odgrywają tu ważną rolę.

Filmy - Umiejętności (1)