ultramaraton

Artykuły - Ultramaraton (10)

 • 500 kilometrów Romana Ficka przez Beskidy. Magia gór, której nikt inny wcześniej nie doświadczył

  500 kilometrów Romana Ficka przez Beskidy. Magia gór, której nikt inny wcześniej nie doświadczył

  Spisując postanowienia noworoczne, pokonanie Głównego Szlaku Beskidzkiego można sobie obrać za cel do zrealizowania w dwanaście miesięcy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyślałby przecież, że ponad 500 kilometrów górskim szlakiem da się pokonać w cztery dni. Roztrząsanie za i przeciw i kierowanie się rozsądkiem nie leży jednak w naturze ultramaratończyków. Wykonalność danego zadania trzeba sprawdzić na własnej skórze. - Zapragnąłem robić coś ciekawego – coś innego niż każdy, coś, czego nikt jeszcze nie zrobił – powiedział Roman Ficek, który niedawno przywdział na głowę niewidoczną koronę króla Beskidów.
 • ​Dramat na Ukrainie. 33-latka zmarła po biegu w ultramaratonie

  ​Dramat na Ukrainie. 33-latka zmarła po biegu w ultramaratonie

  Do tragicznego zdarzenia doszło w Odessie. 42-milowego biegu nie przeżyła Ukrainka Katerina Katiuszczewa. Zmarła po przewiezieniu do szpitala, doznając udaru mózgu.
 • Srebro i brąz Polaków na MŚ w biegu 24-godzinnym

  Srebro i brąz Polaków na MŚ w biegu 24-godzinnym

  Dwa medale wywalczyli Polacy podczas mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym we francuskim Albi. Patrycja Bereznowska zakończyła rywalizację na trzecim miejscu, zaś w drużynie panie zdobyły srebrny medal. Padł też rekord Polski, ustanowił go Andrzej Piotrowski.
 • Patrycja Bereznowska ośmieszyła PZLA. Związek odpowiada

  Patrycja Bereznowska ośmieszyła PZLA. Związek odpowiada

  Dziś ruszyły mistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym. We francuskim Albi Polskę reprezentuje 13 zawodników, w tym Patrycja Bereznowska, która broni mistrzowskiego tytułu. Aktualna mistrzyni świata wrzuciła do sieci zdjęcie skromnego stroju kadrowego przesłanego przez PZLA. Na tle innych reprezentacji w tym aspekcie wypadamy co najmniej blado. Do sprawy w rozmowie z Interią odniósł się Sebastian Chmara - wiceprezes PZLA ds. marketingowych. - Sprawa została wyjaśniona i załatwiona - zapewnił.
 • Beskidzki challenge, czyli zawody, których nikt nie ukończył

  Beskidzki challenge, czyli zawody, których nikt nie ukończył

  Beskidy Ultra Trail Challenge to prawdziwe wyzwanie. Tegorocznej edycji nie ukończył nikt. 319 km biegania po górach z przewyższeniem 19 tys. metrów i kilkudziesięciu śmiałków na wymagającej trasie – tak było w tym roku. Co trzeba mieć w głowie, aby zdecydować się na takie szaleństwo? Oto świat ultra w pigułce.
 • Amy Palmiero-Winters przebiegła ultramaraton przez pustynię… bez jednej nogi

  Amy Palmiero-Winters przebiegła ultramaraton przez pustynię… bez jednej nogi

  Pomimo wypadku samochodowego, przez który straciła nogę, Amy Palmiero-Winters ściga się w ultramaratonach. Niedawno ukończyła morderczy Marathon de Sables, czyli 251 km przez Saharę.
 • ​Ultramaratończyk z RPA stracił buty i zegarek w rozboju podczas joggingu

  ​Ultramaratończyk z RPA stracił buty i zegarek w rozboju podczas joggingu

  Bruce Fordyce, najsłynniejszy ultramaratończyk RPA i dziewięciokrotny zwycięzca biegu Comrades Marathon na 89 km między 1981 a 1990 rokiem, padł ofiarą rozboju podczas joggingu na przedmieściach Johannesburga. Ukradziono mu buty i zegarek.
 • Jacek Żyłka-Żebracki wygrał Ultramaraton Tatrzański

  Jacek Żyłka-Żebracki (GOPR/ Kandahar Szczawnica) wygrał Ultramaraton Tatrzański. Mimo złych warunków pogodowych 47-kilometrowej trasy o przewyższeniu 1545 metrów nie ukończyło tylko siedmiu ze 111 zawodników.
 • "Granice? Nigdy żadnej nie widziałem"

  "Granice? Nigdy żadnej nie widziałem"

  Zacznijmy w stylu Karola Strasburgera: Wiecie, ile pompek potrafi zrobić Chuck Norris? Wszystkie. Tyle żartów klasy C, niczym filmy w biografii sympatycznego rudzielca-karateki z Oklahomy (Norrisa, nie Strasburgera). Nie wiedzieć czemu śmiejemy się z Chucka przypisując mu umiejętności i dokonania niezwykłe, chociaż nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Inaczej ma się sytuacja z bohaterami poniższego artykułu. Oni naprawdę dokonali sportowych cudów, chociaż gdzie im do popularności i zarobków Leo Messiego, LeBrona Jamesa czy Michaela Phelpsa.
 • Henryk Fortoński przejechał ponad 200 tys. km na rowerze

  Ponad 200 tysięcy km przejechał na rowerze od 2000 roku 56-letni Henryk Fortoński. "To tak, jakbym pięciokrotnie okrążył Ziemię" - zaznaczył zwany w wałbrzyskim środowisku sportowym "Żelazny Henryk". Były górnik po wypadku posługuje się protezą w prawej nodze.

Filmy - Ultramaraton (1)