Biznes - ulga związana z darowiznami

Artykuły - Ulga związana z darowiznami (5)

 • Darowizny na cele kultu religijnego

  Darowizny na cele kultu religijnego

  W ramach ulgi na darowizny podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania m.in. darowizny na kultu religijnego.
 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Jeżeli złożymy PIT roczny, ale nie zapłacimy podatku, to możemy zostać ukarani za uporczywe niepłacenie podatku. - Oprócz odsetek dostaniemy mandat na 5-10 proc. zaległości - mówił gość CZATerii Artur M. Brzeziński, doradca podatkowy, wydawca portalu ePodatnik.pl. - Podatki to czysta matematyka, więc zawsze trzeba policzyć co nam się opłaca, a co nie - radził ekspert w trakcie czatu na temat rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od fiskusa? Czy prywatną rehabilitację można odliczyć w PIT? Jak uniknąć podatku przy sprzedaży mieszkania - o tym przeczytasz w poniższej relacji.
 • Darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze dla kościelnych osób prawnych

  Darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze dla kościelnych osób prawnych

  W rocznym PIT odliczymy pełną wartość darowizny na rzecz kościelnych osób prawnych na cele charytatywno-opiekuńcze, bez żadnego limitu, w szczególności bez uwzględnienia limitu 6 proc. dochodu wynikającego z ustawy o PIT.
 • Darowizny na cele kultu religijnego

  Darowizny na cele kultu religijnego

  W ramach ulgi na darowizny podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania m.in. darowizny na rzecz kultu religijnego.
 • Darowizny na cele pożytku publicznego

  W ramach ulgi na darowizny podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania m.in. darowizny na cele pożytku publicznego na rzecz określonych organizacji polskich lub równoważnych organizacji określonych w przepisach regulujących działalność pożytku publicznego obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych, realizującym te cele.