Biznes - ulga internetowa

Artykuły - Ulga internetowa (28)

 • Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Choć ulga internetowa nadal istnieje, to znacznie mniejsza liczba podatników będzie mogła z niej skorzystać. Prawo to przysługuje w tym roku tylko tym, którzy jeszcze nigdy nie odliczali ulgi na internet lub w ubiegłym roku skorzystali z tego prawa po raz pierwszy. Zmianie nie uległy natomiast ani wysokość ulgi, ani dokumenty, jakimi należy dysponować.
 • PIT Last Minute: Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  PIT Last Minute: Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  W zeznaniu rocznym za 2013 r. część podatników nie uwzględni już ulgi internetowej - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. A była ona do tej pory najpopularniejszą spośród ulg odliczanych od dochodu - korzystało z niej co roku kilkanaście procent podatników.
 • Ulga na internet - nadchodzą duże zmiany

  Ulga na internet - nadchodzą duże zmiany

  Ulga internetowa (ulga na internet) polega na odliczeniu od dochodu (od podstawy opodatkowania) faktycznie poniesionych w roku podatkowym wydatków na używanie Internetu w jakimkolwiek miejscu. Dla niektórych podatników rok 2013 będzie ostatnim rokiem, w którym z odliczenia skorzystali.
 • Co nowego w zeznaniach PIT za 2013 rok?

  Co nowego w zeznaniach PIT za 2013 rok?

  Rozpoczynamy nasz coroczny cykl artykułów i porad na temat sporządzania zeznań rocznych. Mamy nadzieję, że akcja ta, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, cieszyć się będzie dużą popularnością, a publikowane systematycznie w poniedziałkowych wydaniach GP materiały umożliwią naszym Czytelnikom bezproblemowe rozliczenie z fiskusem za 2013 r. W tym zakresie w stosunku do roku poprzedniego kilka kwestii uległo zmianie. Na co zatem należy zwrócić uwagę w PIT-ach za 2013 r.?
 • Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Rozliczając 2012 r. najwięcej osób - ponad 4 mln, tj. 18 proc. ogółu podatników - skorzystało z ulgi prorodzinnej. Takim wynikiem rodzice przebili nawet najczęściej wykorzystywany sposób obniżenia dochodu, czyli ulgę internetową, z której skorzystało ok. 17 proc. ogółu podatników. Jeszcze częstszym sposobem na optymalizację podatku dochodowego jest wspólne rozliczenie małżonków.
 • Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni

  Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni

  Rozliczenie za 2012 rok jest ostatnim, w którym każdy podatnik może skorzystać bez przeszkód z ulgi internetowej. Tak jak w ubiegłych latach można zmniejszyć swój dochód o wydatki poniesione w ciągu roku na internet, jednak maksymalnie może to być 760 zł. Nie ma już obowiązku dokumentowania wydatków fakturą VAT, w ramach ulgi można także odliczać wydatki na internet, z którego podatnik korzysta przez telefon komórkowy. W przyszłym roku możliwość skorzystania z ulgi zostanie mocno ograniczona - będą z niej mogli skorzystać tylko niektórzy podatnicy.
 • PIT Last Minute: Ulga internetowa jeszcze dostępna, ale sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  PIT Last Minute: Ulga internetowa jeszcze dostępna, ale sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  Składając zeznanie za 2012 r. można po raz ostatni skorzystać z ulgi internetowej na dotychczasowych zasadach. W niektórych przypadkach opłacalna może być jednak rezygnacja z ulgi w tym roku, aby zachować prawo do niej na dwa następne lata. Odliczyć można nie tylko internet w domu, ale również ten w komórce - przypomina Tax Care.
 • Komisja finansów za przywróceniem ulgi internetowej

  Komisja finansów za przywróceniem ulgi internetowej

  Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała w środę zgłoszone przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy o PIT, w tym propozycję przywracającą ulgę internetową.
 • Senat za przywróceniem ulgi internetowej w ustawie o PIT

  Senat za przywróceniem ulgi internetowej w ustawie o PIT

  W czwartek Senat zgłosił poprawkę do znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przywracającą ulgę internetową. Ustawa ogranicza m.in. przywileje dla twórców - szczególnie tych, którzy osiągają wysokie dochody; modyfikuje także ulgi na dzieci.
 • Jaka stawka VAT przy refakturowaniu mediów?

  Jaka stawka VAT przy refakturowaniu mediów?

  Do niedawna refakturowanie tzw. mediów przy umowach najmu było akceptowane przez organy podatkowe. Jednak od pewnego czasu fiskus prezentuje jednolite stanowisko, że opłaty za media powinno wliczać się do podstawy opodatkowania czynszu za wynajem lokalu. Czy stanowisko to jest prawidłowe?