ulga internetowa

Artykuły - Ulga internetowa (29)

 • Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Choć ulga internetowa nadal istnieje, to znacznie mniejsza liczba podatników będzie mogła z niej skorzystać. Prawo to przysługuje w tym roku tylko tym, którzy jeszcze nigdy nie odliczali ulgi na internet lub w ubiegłym roku skorzystali z tego prawa po raz pierwszy. Zmianie nie uległy natomiast ani wysokość ulgi, ani dokumenty, jakimi należy dysponować.
 • PIT Last Minute: Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  PIT Last Minute: Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  W zeznaniu rocznym za 2013 r. część podatników nie uwzględni już ulgi internetowej - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. A była ona do tej pory najpopularniejszą spośród ulg odliczanych od dochodu - korzystało z niej co roku kilkanaście procent podatników.
 • Ulga na internet - nadchodzą duże zmiany

  Ulga na internet - nadchodzą duże zmiany

  Ulga internetowa (ulga na internet) polega na odliczeniu od dochodu (od podstawy opodatkowania) faktycznie poniesionych w roku podatkowym wydatków na używanie Internetu w jakimkolwiek miejscu. Dla niektórych podatników rok 2013 będzie ostatnim rokiem, w którym z odliczenia skorzystali.
 • Co nowego w zeznaniach PIT za 2013 rok?

  Co nowego w zeznaniach PIT za 2013 rok?

  Rozpoczynamy nasz coroczny cykl artykułów i porad na temat sporządzania zeznań rocznych. Mamy nadzieję, że akcja ta, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, cieszyć się będzie dużą popularnością, a publikowane systematycznie w poniedziałkowych wydaniach GP materiały umożliwią naszym Czytelnikom bezproblemowe rozliczenie z fiskusem za 2013 r. W tym zakresie w stosunku do roku poprzedniego kilka kwestii uległo zmianie. Na co zatem należy zwrócić uwagę w PIT-ach za 2013 r.?
 • Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Rozliczając 2012 r. najwięcej osób - ponad 4 mln, tj. 18 proc. ogółu podatników - skorzystało z ulgi prorodzinnej. Takim wynikiem rodzice przebili nawet najczęściej wykorzystywany sposób obniżenia dochodu, czyli ulgę internetową, z której skorzystało ok. 17 proc. ogółu podatników. Jeszcze częstszym sposobem na optymalizację podatku dochodowego jest wspólne rozliczenie małżonków.
 • Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni

  Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni

  Rozliczenie za 2012 rok jest ostatnim, w którym każdy podatnik może skorzystać bez przeszkód z ulgi internetowej. Tak jak w ubiegłych latach można zmniejszyć swój dochód o wydatki poniesione w ciągu roku na internet, jednak maksymalnie może to być 760 zł. Nie ma już obowiązku dokumentowania wydatków fakturą VAT, w ramach ulgi można także odliczać wydatki na internet, z którego podatnik korzysta przez telefon komórkowy. W przyszłym roku możliwość skorzystania z ulgi zostanie mocno ograniczona - będą z niej mogli skorzystać tylko niektórzy podatnicy.
 • PIT Last Minute: Ulga internetowa jeszcze dostępna, ale sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  PIT Last Minute: Ulga internetowa jeszcze dostępna, ale sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  Składając zeznanie za 2012 r. można po raz ostatni skorzystać z ulgi internetowej na dotychczasowych zasadach. W niektórych przypadkach opłacalna może być jednak rezygnacja z ulgi w tym roku, aby zachować prawo do niej na dwa następne lata. Odliczyć można nie tylko internet w domu, ale również ten w komórce - przypomina Tax Care.
 • Komisja finansów za przywróceniem ulgi internetowej

  Komisja finansów za przywróceniem ulgi internetowej

  Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała w środę zgłoszone przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy o PIT, w tym propozycję przywracającą ulgę internetową.
 • Senat za przywróceniem ulgi internetowej w ustawie o PIT

  Senat za przywróceniem ulgi internetowej w ustawie o PIT

  W czwartek Senat zgłosił poprawkę do znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przywracającą ulgę internetową. Ustawa ogranicza m.in. przywileje dla twórców - szczególnie tych, którzy osiągają wysokie dochody; modyfikuje także ulgi na dzieci.
 • "Przedłużmy urlop macierzyński do roku"

  Piątkowe przemówienie premiera, wśród wielu wątków zawierało również odniesienia do planowanej w najbliższych latach polityki prorodzinnej, zmian w zakresie zatrudniania i przede wszystkim, budzących w ostatnim czasie wiele emocji, oskładkowania i opodatkowania umów o dzieło.

Filmy - Ulga internetowa (2)

 • Ulga internetowa dla wielu osób w tym roku po raz ostatni

  Rozliczenie za 2012 rok jest ostatnim, w którym każdy podatnik może skorzystać bez przeszkód z ulgi internetowej. – Ulga internetowa jest przewidziana dla osób fizycznych, które wybrały jako formę opodatkowania skalę podatkową albo ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Pozwala ona odpowiednio zmniejszyć dochód lub też przychód o kwoty wydatków poniesionych na korzystanie z internetu, nie więcej jednak niż 760 zł w ciągu roku – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Katarzyna Rola-Stężycka, kierownik zespołu analiz podatkowych Tax Care.
 • Tusk o umowach autorskich i uldze internetowej

  Zniknie 50-procentowa ulga podatkowa dla umów autorskich przy przychodzie większym niż 85 tys. zł rocznie - zapowiedział premier Donald Tusk w swoim expose. Zlikwidowana zostanie także ulga internetowa.