ulewy

Artykuły - Ulewy (100)

 • Zagrożenie suszą w Polsce nie minęło

  Zagrożenie suszą w Polsce nie minęło

  Ostatnie ulewy nie zażegnały zagrożenia suszą. Kilka upalnych dni bez opadów sprawi, że problem powróci.
 • Ulewy w Polsce. Już kilkaset interwencji

  Ulewy w Polsce. Już kilkaset interwencji

  Podczas ostatniej doby strażacy kilkaset razy interweniowali w kraju w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak. Najwięcej interwencji odnotowano w woj. śląskim, jednak niewielkie podtopienia wystąpiły także w stolicy.
 • Anomalia pogodowe utrapieniem rolników. Resort rolnictwa wprowadza zmiany

  Anomalia pogodowe utrapieniem rolników. Resort rolnictwa wprowadza zmiany

  Według puławskiego Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa nie ma w kraju zagrożenia suszą rolniczą. Niektóre gminy wciąż odczuwają jednak skutki suchego maja i czerwca. Tam plony mogą być nawet o 20 proc. niższe niż średnia z poprzednich lat. W tym roku skutki suszy są mniej odczuwalne w przeciwieństwie do skutków innych anomalii pogodowych, jak ulewne deszcze, huragany i gradobicia - ocenia wiceminister rolnictwa. Dzięki zmianie przepisów wsparcie ma otrzymać szersza grupa poszkodowanych rolników.
 • ​Rośnie poziom wód na południu Polski

  ​Rośnie poziom wód na południu Polski

  Ulewne deszcze powodują poważne zagrożenie w Małopolsce.
 • Francja: Z powodu powodzi ewakuacja tysięcy osób

  Francja: Z powodu powodzi ewakuacja tysięcy osób

  Kilka tysięcy osób zostało ewakuowanych na skutek powodzi wywołanych ulewnymi deszczami, jakie od kilku dni nawiedzają Francję. Najgorsza sytuacja panuje w środkowej i północno-wschodniej części kraju. W czwartek spodziewane są kolejne obfite opady.
 • Tragiczny bilans opadów deszczów w Kolumbii

  Tragiczny bilans opadów deszczów w Kolumbii

  Co najmniej 17 osób poniosło śmierć a 53 zostały ranne w rezultacie trwających od kwietnia intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły Kolumbię. Opady spowodowały lokalne powodzie, lawiny ziemne i poważne zniszczenia infrastruktury - poinformowały w sobotę władze.
 • Stadion Montpellier HSC zniszczony przez powódź

  Stadion Montpellier HSC zniszczony przez powódź

  Woda na stadionie francuskiego Montpellier HSC sięgnęła trzech metrów. To wynik powodzi spowodowanej przez ulewne deszcze we Francji.
 • Opolskie: Potężne ulewy. Woda wdarła się do mieszkań

  Opolskie: Potężne ulewy. Woda wdarła się do mieszkań

  Po piątkowych ulewnych deszczach w województwie opolskim, strażacy interweniowali 85 razy. W Dobieszowicach (gmina Walce) zostało zalanych kilka domów.
 • Ulewy w Małopolsce: Zalane posesje, uszkodzone mosty

  Ulewy w Małopolsce: Zalane posesje, uszkodzone mosty

  Ponad 50 razy interweniowali strażacy po nocnej burzy i ulewie w okolicach małopolskich Dobczyc. Spadło tam nawet 30 litrów wody ma metr kwadratowy.
 • Bułgaria: Co najmniej 10 ofiar ulewy w Warnie

  Co najmniej 10 osób zginęło w czwartek w Warnie po kilkugodzinnej ulewie - poinformowała bułgarska telewizja publiczna. Stacja nie mogła pokazać zdjęć z tego miasta, gdyż warneńskie studio zostało zalane i pozbawione prądu.

Filmy - Ulewy (6)

 • Zabawa na zatopionym podwórku. Ojciec i syn wykorzystują deszczową pogodę

  Miasto Shelbyville zostało zalane przez potężne deszcze. Pewna rodzina postanowiła wykorzystać trudne warunki atmosferyczne do świetnej zabawy. Kreatywny ojciec ciągnął zachwyconego syna po kałuży na dmuchanej zabawce. Zobaczcie to sami! (STORYFUL/x-news)
 • Wakacje na Ibizie zamienione w koszmar

  Ogromne ulewy na Ibizie nie tylko uniemożliwiły odloty i przyloty na wyspę, ale także utrudniły ruch uliczny. Pozamykano niektóre ulice, a autobusy oraz samochody muszą przebijać się przez ogromne kałuże. (STORYFUL/x-news)
 • Ogromne zniszczenia po ulewach na Majorce

  Co najmniej 9 osób zginęło na skutek powodzi, jakie dotknęły Majorkę po ulewnych deszczach. O sile żywiołu najlepiej świadczy samochodowy "tetris", jaki powstał na wąskich ulicach Sant Llorenc. Woda spychała auta na siebie. Zdaniem meteorologów w ciągu 4 godzin spadło aż 20 cm deszczu. (RUPTLY/x-news)
 • Upały, powodzie, tornada... A to dopiero początek!

  Indie od miesiąca zmagają się z falą rekordowych upałów, które zabiły już ponad 1000 osób. Teksas walczy z powodzią, jakiej w tej części USA nie było od lat. Trąby powietrzne, katastrofalne w skutkach ulewy - wszystko to dzieje się już także w krajach, które znajdują się w umiarkowanej strefie klimatycznej. Naukowcy nie mają wątpliwości: ekstremalne zjawiska pogodowe to efekt zmian klimatu, w dużej mierze wywołanych działalnością człowieka. Jak podaje Centrum Badań nad Epidemiologią Katastrof z siedzibą w Belgii, od 1992 r. na całym świecie doszło do ponad 6600 katastrof spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Spowodowały one łączne straty w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów – i śmierć ponad 600 tysięcy osób. Dla porównania – od 1983 do 1992 roku takich katastrof wydarzyło się tylko 147. Z kolei klimatolodzy z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej prognozują, że 2015 rok prawdopodobnie będzie jeszcze gorętszy niż rok 2014, który był rekordowy pod względem temperatur. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Ziemi muszą pogodzić się z tym, że w nadchodzących latach klęski żywiołowe będą ich nawiedzać coraz częściej.