Ukraińskie służby

Artykuły - Ukraińskie służby (5)

 • Ukraińskie służby zainscenizowały porwanie posła. Po co?

  Ukraińskie służby zainscenizowały porwanie posła. Po co?

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zainscenizowała w czwartek porwanie deputowanego do parlamentu Ołeksija Honczarenki, by rozbić grupę separatystów prorosyjskich w Odessie, którzy zlecili wcześniej porwanie i planowali okaleczenie tego polityka.
 • Polsko-ukraińska wojna weterynaryjna

  Polskie świadectwa weterynaryjne są od lat znane stronie ukraińskiej i opowiadają wszystkim unijnym przepisom - uważa wiceminister rolnictwa Marek Zagórski, w reakcji na zarzuty szefa ukraińskich służb weterynaryjnych Iwana Bisiuka, który w wywiadzie prasowym powiedział, że Ukraina nie jest zadowolona z kontroli w polskich masarniach.
 • Polskie mięso po lupą

  Polskie mięso po lupą

  Ukraińskie służby weterynaryjne rozpoczęły kontrole polskich zakładów mięsnych. Audyt potrwa do 22 października - poinformował w poniedziałek wieczorem PAP Główny Lekarz Weterynarii Krzysztof Jażdżewski.
 • Eksport: mięso wraca na Ukrainę

  Eksport: mięso wraca na Ukrainę

  Od 20 maja zostanie wznowiony eksport polskiego mięsa na Ukrainę - poinformował w piątek PAP wiceminister rolnictwa Marek Chrapek. Tego dnia w Korczowej (woj. podkarpackie) polskie i ukraińskie służby weterynaryjne podpisały protokół w tej sprawie.
 • Przemyt przyczyną zakazu dla mięsa

  Przemyt przyczyną zakazu dla mięsa

  Za nielegalny wywóz mięsa na Ukrainę są odpowiedzialne ukraińskie służby celne, które wpuszczają towar bez odpowiednich certyfikatów weterynaryjnych - uważa prezes Związku Producentów, Eksporterów i Importerów Mięsa (Polskie Mięso) Witold Choiński.