Ukraine

Artykuły - Ukraine (450)

 • Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa

  Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa

  - To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.
 • Rosja grozi wstrzymaniem dostaw węgla na Ukrainę

  Rosja grozi wstrzymaniem dostaw węgla na Ukrainę

  - Rosja może wstrzymać dostawy węgla na Ukrainę w odwecie za pozbawienie Krymu dostaw prądu - zagroził we wtorek minister energetyki Aleksandr Nowak w radiu "Wiesti FM" - poinformowały media.
 • Wojna na Ukrainie... pomaga polskiej gospodarce

  Wojna na Ukrainie... pomaga polskiej gospodarce

  Wojna na Ukrainie uderza w złotego, ten słabnie, lecz to... pomaga polskiej gospodarce.
 • Czy zakręcenie kurka przez Ukrainę powali PGNiG?

  Czy zakręcenie kurka przez Ukrainę powali PGNiG?

  PGNiG i Gaz-System twierdzą, że są przygotowane na wstrzymanie dostaw gazu przez Ukrainę.
 • Redan odczuwa wpływu Ukrainy

  Redan zacznie odczuł sytuację na Ukrainie Po dewaluacji hrywny Redan rozpoczął wprowadzać podwyżki cen i zmniejszać dostawy. Spółka nie wyklucza zamykania własnych salonów na Ukrainie.
 • Gazprom żąda od Ukrainy 1,66 mld dolarów

  Gazprom żąda od Ukrainy 1,66 mld dolarów

  Skończyły się żarty, Gazprom wystawił ukraińskiej firmie Naftohaz rachunek za dostawy gazu w czerwcu na kwotę 1,66 mld dolarów. Ukraina od wielu miesięcy nie płaci za dostawy rosyjskiego gazu, dług przekracza już 3,5 miliarda dolarów.
 • Kryzys: Rosja idzie na wymianę ciosów z Ukrainą

  Kryzys: Rosja idzie na wymianę ciosów z Ukrainą

  Rosja i Ukraina nie porozumiały się w sprawie dostaw i płatności za gaz. Dlatego strona rosyjska zamierza 3 czerwca wstrzymać dostawy gazu dla Ukrainy, poinformował wczoraj premier Dmitrij Miedwiediew. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Moskwa od 1 czerwca przechodzi, w rozliczeniach z Ukrainą na system przedpłat.
 • Dostawy gazu na Ukrainę zostaną wstrzymane 3 czerwca?

  Dostawy gazu na Ukrainę zostaną wstrzymane 3 czerwca?

  Aleksiej Miller, szef Gazpromu, poinformował, że Ukraina powinna do 2 czerwca zapłacić z góry za czerwcowe dostawy gazu z Rosji. Jeśli pieniądze do tego czasu nie wpłyną, to od 3 czerwca mogą zostać wstrzymane dostawy gazu na Ukrainę.
 • Unia Europejska pogrzebie Ukrainę?

  Unia Europejska pogrzebie Ukrainę?

  O kryzysie na Ukrainie debatowano już wiele, jednak o sposobach jego deeskalacji nie powiedziano właściwie nic. O ile w Stanach Zjednoczonych pragmatyczne podejście do przezwyciężania problemów, dyktuje urzędnikom lansowanie kolejnych sankcji wobec Rosji, Unia Europejska - jak zwykle - utknęła na etapie tzw. "uzgodnień". Przedłużające się konsultacje są symbolem obecności Gazpromu w unijnych organach.
 • Rosja wprowadza przedpłaty za gaz dla Ukrainy

  Rosja wprowadza przedpłaty za gaz dla Ukrainy

  Rosja od 1 czerwca wprowadza system przedpłat za gaz dostarczany na Ukrainę - poinformował w czwartek rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak. Decyzja ta jest konsekwencją nieuregulowania przez Ukrainę sięgającego 3,5 mld dolarów długu za odebrane paliwo.