Ukraińcy

Synonimy:
Ukrainiec, Ukrainka Ukrainki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraińcy (306)

 • Zarobki obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce

  Zarobki obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce

  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2019 roku wzięły udział 872 osoby z Ukrainy pracujące w Polsce. Wśród nich w badaniu wzięło udział 426 kobiet oraz 446 mężczyzn. Najwięcej osób - 534 (61 proc.) było zatrudnionych na szczeblu specjalisty. Mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce wyniosła 4502 zł.
 • "Rz": Ukraińcy powoli wracają

  "Rz": Ukraińcy powoli wracają

  ​Odmrażanie gospodarki ożywiło popyt na pracowników z Ukrainy. Agencje zatrudnienia znów ich ściągają, choć na mniejszą skalę niż przed rokiem - podaje w środę "Rzeczpospolita".
 • PIE: Zabraknie 40-50 proc. pracowników sezonowych

  PIE: Zabraknie 40-50 proc. pracowników sezonowych

  W najbliższych miesiącach w UE zabraknie ok. 40-50 proc. pracowników sezonowych, więc wiele warzyw i owoców zostanie na polach i w sadach - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Brak pracowników z powodu koronawirusa przełoży się na wzrost cen żywności, także w Polsce.
 • Firmy tworzą własne ośrodki kwarantanny dla Ukraińców

  ​Firmy rekrutujące pracowników zza wschodniej granicy, ostrzegają przed konsekwencjami wyjazdu Ukraińców z Polski i proponują rozwiązania, które mogą złagodzić skutki obostrzeń na granicy. W przygotowaniu są także prywatne ośrodki kwarantanny dla tych Ukraińców, którzy zdecydują się przyjechać teraz do Polski.
 • W marcu pracownicy z Białorusi zastąpią Ukraińców?

  W marcu pracownicy z Białorusi zastąpią Ukraińców?

  ​Po 1 marca 2020 roku, w związku z otwarciem niemieckich granic dla emigrantów zarobkowych spoza UE, polscy przedsiębiorcy zmuszeni będą do poszukiwania kolejnych rąk do pracy. Rok 2020 stawia bowiem pod znakiem zapytania liczbę pracowników z Ukrainy, którzy w kolejnych miesiącach wybiorą pracę u naszych zachodnich sąsiadów zamiast w Polsce.
 • Czy pracownicy z Ukrainy opuszczą Polskę w 2020 r.? Nie ma dla nich alternatywy

  Czy pracownicy z Ukrainy opuszczą Polskę w 2020 r.? Nie ma dla nich alternatywy

  Rynek pracy w Niemczech dla pracowników spoza Unii Europejskiej otwiera się już 1 marca 2020. Choć w przypadku głębszego spowolnienia tamtejszej gospodarki chęć do zatrudnienia imigrantów może być mniejsza niż zakładana, szacunki wskazują na to, że spora część Ukraińców pracujących w Polsce może nas opuścić. Ilu ich będzie? Jak przedsiębiorcy mogą sobie radzić w takiej sytuacji? Na te pytania odpowiada Mariusz Hoszowski, prezes Agencji Pracy Smart Work.
 • Polska wciąż przyciąga obcokrajowców, ale konkurencja w UE jest coraz mocniejsza

  Polska wciąż przyciąga obcokrajowców, ale konkurencja w UE jest coraz mocniejsza

  Na koniec trzeciego kwartału br. ponad 415 tys. cudzoziemców miało ważne zezwolenia na pobyt w Polsce.
 • Polski pracodawca kusi benefitami pracowników z Ukrainy?

  Polski pracodawca kusi benefitami pracowników z Ukrainy?

  ​Obcokrajowcy, którzy przyjechali do pracy w Polsce, zwracają uwagę nie tylko na możliwość wyższego zarobku, ale także na atrakcyjność benefitów pozapłacowych oferowanych przez pracodawców. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie OTTO Work Force Polska prywatna opieka medyczna to najpopularniejszy i zarazem najbardziej pożądany dodatek do pensji wśród Ukraińców.
 • W tych branżach zatrudnienie Ukraińców wzrosło najbardziej

  W tych branżach zatrudnienie Ukraińców wzrosło najbardziej

  W I półroczu 2019 roku wydano ponad 162 tys. zezwoleń na pracę dla Ukraińców, o 47 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Eksperci Personnel Service wskazują, że zapotrzebowanie na kadrę ze Wschodu wzrosło najbardziej w branży przemysłowej i rzemieślniczej, w której ponad 63 tys. pracowników z Ukrainy znalazło pracę w I półroczu 2019 roku, w porównaniu do 34 tys. rok wcześniej. Dynamiczny wzrost zatrudnienia Ukraińców odnotowano też w rolnictwie i ogrodnictwie oraz usługach.
 • Więcej niż do tej pory - oczekiwania finansowe Ukraińców znowu idą w górę

  Więcej niż do tej pory - oczekiwania finansowe Ukraińców znowu idą w górę

  Ukraińcy od ponad roku dominują na polskim rynku pracy tymczasowej - jest ich o ponad 14 proc. więcej niż Polaków. Nasi wschodni sąsiedzi zrobili rekonesans, zweryfikowali oferty pracy i kolejny raz podnieśli swoje oczekiwania finansowe względem pracodawców znad Wisły. Prawie połowa chce zarabiać więcej niż w 2017 r, a praca za mniej niż 2,5 tys. zł już ich nie interesuje.

Filmy - Ukraińcy (5)

 • Polska gospodarka straci na odpływie pracowników z Ukrainy?

  Polski rynek pracy jest mocno zasilany przez emigrantów zza wschodniej granicy. Obecnie około półtora miliona obywateli Ukrainy przebywa w Polsce, funkcjonując na naszym rynku pracy. Zaspokajają oni głównie potrzeby kadrowe przemysłu, sektora budowlanego i usługowego – gdyż są to rynki niewymagające dużych kwalifikacji i dobrej znajomości języka. Cudzoziemcy odgrywają w tych obszarach bardzo istotną rolę – polski rynek pracy boryka się bowiem ze spadającą pulą pracowników, co jest związane z kryzysem demograficznym.
 • Ukraińska Rozszpunka pokazała światu swoje włosy. Mają ponad dwa metry

  33-letnia Ukraina Alena Kravchenko pokazała światu swoje niesamowicie długie włosy. Nie były ścinane od 28 lat przez co osiągnęły długość prawie 2 metrów. Robi wrażenie.
 • Cudzoziemcy szukają kredytów w Polsce, coraz częściej to Ukraińcy

  Ponad pół miliona kont w polskim systemie bankowym należy do obcokrajowców. Coraz więcej: do obywateli Ukrainy. Zaciągnęli oni dotychczas w polskich bankach ponad 8 tys. kredytów na łączną kwotę 43,6 mln zł. Obecnie spłacają 5,1 tys. zobowiązań na łączną wartość 7,7 mln zł, co na 1 osobę wynosi 1 511 zł.
 • Gorący cover Ukraińców - Katy Perry jest dumna?

  Utwór Katy Perry w wykonaniu wesołych ukraińskich chłopaków.