Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10418)

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (76)

 • Małgorzata Gosiewska: W marcu lub kwietniu odbędzie się posiedzenie komisji spraw zagranicznych dot. Ukrainy

  Zamknięte posiedzenie komisji spraw zagranicznych dotyczące sytuacji na Ukrainie odbędzie się w marcu lub kwietniu - zapowiedziała to w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Małgorzata Gosiewska. Jak podkreśliła to, co dzieje się na Ukrainie pokazuje nam sytuacja, w jakiej znalazł się Micheil Saakaszwili. Według gościa Marcina Zaborskiego, w kraju zza naszej wschodniej granicy „reformy idą zbyt wolno”, a „walka z korupcją nie dotyka tych najważniejszych, największych”. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Małgorzata Gosiewska mówiła także o pomniku smoleńskim, który ma powstać na pl. Piłsudskiego w Warszawie. "To ważne miejsce dla wszystkich Polaków związane z ważnymi wydarzeniami na przestrzeni lat. To jest godne miejsce, by tego typu pomniki mogły tam stanąć. Nie widzę tutaj żadnych kontrowersji" - wyjaśniła posłanka PiS. Jak dodała, niedopuszczalne jest to, że przez 8 ostatnich lat władze Warszawy wstrzymywały jakiekolwiek działania w tym zakresie.
 • Andrij Deszczyca o stosunkach polsko-ukraińskich: Napięcie do końca nie zostało rozładowane

  "Napięcie do końca nie zostało rozładowane, ale każda ze stron miała możliwość, żeby przekazać swoim partnerom uwagi, zastrzeżenia, argumenty" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca pytany o piątkowe spotkanie wicepremiera Ukrainy z polskim wicepremierem Piotrem Glińskim. Pytany o ostro krytykowaną w Kijowie polską ustawie o IPN mówi: "Uważamy, że zmiany w ustawie o IPN mogą dość poważnie uderzyć w relacje ukraińsko-polskie. (...) Te zmiany mogą służyć innym stronom".
 • Andrij Deszczyca: Na Ukrainie pojawiły się różne pomysły, jak przeciwdziałać nowelizacji ustawy o IPN

  "Reakcje na Ukrainie (na nowelizację ustawy o IPN - przyp.red.) były radykalne. Były nawet propozycje, aby odwołać ambasadora na konsultacje. Były różne pomysły, jak przeciwdziałać tej decyzji, ale wciąż zostało zachowane stanowisko, że ważniejsze jest podtrzymywanie dialogu z Polską" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Andrij Deszczyca. Ambasador Ukrainy w Polsce podkreślił, że jego rodacy w dokumencie przygotowanym przez Polaków nie rozumieją m.in. sformułowania "ukraińscy nacjonaliści". "Dla nas to trudny temat do zrozumienia" - wyjaśnił gość RMF FM. Na pytanie Marcina Zaborskiego, co jest krokiem do przodu po dzisiejszym spotkaniu polskiego i ukraińskiego wicepremiera, Deszczyca powiedział, że biorąc pod uwagę panującą atmosferę to to, że w ogóle doszło do tego spotkania. Ambasador nie umiał jednak odpowiedzieć na pytanie, na kiedy zaplanowano rewizytę Piotra Glińskiego w Kijowie.
 • Ogromna eksplozja w składzie amunicji na Ukrainie

  W obwodzie winnickim w centralnej Ukrainie trwa akcja gaszenia ogromnego pożaru składów amunicji, przez który ewakuowano 30 tysięcy mieszkających w jego pobliżu ludzi. Zamknięto przestrzeń powietrzną dla ruchu samolotów. Mieszkańcy okolicznych miejscowości słyszeli eksplozje.