ukąszenie

Artykuły - Ukąszenie (8)

 • Myślał, że to ukąszenie. Diagnoza go przeraziła

  Myślał, że to ukąszenie. Diagnoza go przeraziła

  ​Pewien mężczyzna zauważył na swojej stopie drobny guzek przypominający ukąszenie i pomyślał, że to sprawka owada. Tymczasem był to jedna z pierwszych oznak białaczki.
 • Jak sobie pomóc, gdy ukąsi jadowity owad

  Jak sobie pomóc, gdy ukąsi jadowity owad

  Ukąszenie osy, pszczoły czy szerszenia to częsty powód wystąpienia nagłej, rozwijającej się ciężkiej reakcji alergicznej (wstrząsu anafilaktycznego), która może prowadzić nawet do śmierci.
 • Spray na ukąszenia węży uratuje tysiące żyć

  Spray na ukąszenia węży uratuje tysiące żyć

  ​W krajach tropikalnych ukąszenia węży to codzienność. W ich wyniku, każdego roku umiera ponad 120 tys. osób. Wkrótce może się to zmienić dzięki innowacyjnemu sprayowi.
 • Groźne osy i szerszenie

  Groźne osy i szerszenie

  Eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ich ukąszenie, w przypadku osób uczulonych na jad, może doprowadzić nawet do śmierci. Warto zatem zadzwonić po specjalistyczną pomoc.
 • Jadowite skorpiony w przesyłce z Izraela

  Jadowite skorpiony w przesyłce z Izraela

  Żywe okazy groźnych skorpionów znaleźli śląscy celnicy w paczce nadanej w Izraelu. Ukąszenie przez te pajęczaki może grozić śmiercią. Nietypowa przesyłka miała trafić do mieszkańca Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
 • USA uderzą na Iran 6 kwietnia?

  USA uderzą na Iran 6 kwietnia?

  Jak wynika z przecieków rosyjskiego wywiadu, 6 kwietnia rano Stany Zjednoczone mają uderzyć na Iran . Operacja będzie nosić kryptonim "Ukąszenie".
 • Nadciąga inwazja owadów

  Nadciąga inwazja owadów

  Tego lata czeka nas wielka inwazja os i szerszeni. Niebezpieczne są także komary i kleszcze.
 • Michael Jackson: Absencja w sądzie

  Michael Jackson: Absencja w sądzie

  W czwartek, 5 grudnia, Michael Jackson nie pojawił się na rozprawie dotyczącej odszkodowania za odwołanie, na przełomie 1999 i 2000 roku, dwóch koncertów. Przyczyną nieobecności gwiazdora było... ukąszenie przez pająka. Sąd nakazał dokładnie przebadać Jacksona przez niezależnego lekarza.

Filmy - Ukąszenie (3)

 • Uwaga na te gady! Kryją się w wysokich trawach

  W 2011 r. w Birmie zanotowano ponad 8 tysięcy przypadków ukąszeń przez jadowite węże. Odsetek śmiertelnych ofiar tych „spotkań” wyniósł aż 8 procent. Niebezpieczne gady kryją się w wysokich trawach, w związku z czym na ich ukąszenia najbardziej narażeni są rolnicy. Często nie mogą oni liczyć na pomoc medyczną – birmański system opieki zdrowotnej nie dysponuje dostatecznymi ilościami surowicy neutralizującej skutki działania trucizny.
 • Sezon na kleszcze! Jak się przed nimi bronić?

  Kleszcze upodobały sobie nasz kraj - przyznaje dr Barbara Jerschina. Problem w tym, że kleszcze przenoszą groźne choroby... Jak można zabezpieczyć się przed bliskim spotkaniem z kleszczem - i jak postępować, kiedy okaże się, że mimo ostrożności zostaliśmy ukąszeni?
 • Jak postępować w przypadku ukąszenia?

  Pechowe spotkanie z gadem lub owadem może brutalnie przerwać letni wypoczynek na łonie natury. Jak należy postępować w przypadku ukąszenia? Czy w takiej sytuacji nasze życie jest zagrożone? Radzi dr Barbara Jerschina, internista.