ukąszenie

Artykuły - Ukąszenie (8)

 • Myślał, że to ukąszenie. Diagnoza go przeraziła

  Myślał, że to ukąszenie. Diagnoza go przeraziła

  ​Pewien mężczyzna zauważył na swojej stopie drobny guzek przypominający ukąszenie i pomyślał, że to sprawka owada. Tymczasem był to jedna z pierwszych oznak białaczki.
 • Jak sobie pomóc, gdy ukąsi jadowity owad

  Jak sobie pomóc, gdy ukąsi jadowity owad

  Ukąszenie osy, pszczoły czy szerszenia to częsty powód wystąpienia nagłej, rozwijającej się ciężkiej reakcji alergicznej (wstrząsu anafilaktycznego), która może prowadzić nawet do śmierci.
 • Spray na ukąszenia węży uratuje tysiące żyć

  Spray na ukąszenia węży uratuje tysiące żyć

  ​W krajach tropikalnych ukąszenia węży to codzienność. W ich wyniku, każdego roku umiera ponad 120 tys. osób. Wkrótce może się to zmienić dzięki innowacyjnemu sprayowi.
 • Groźne osy i szerszenie

  Groźne osy i szerszenie

  Eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ich ukąszenie, w przypadku osób uczulonych na jad, może doprowadzić nawet do śmierci. Warto zatem zadzwonić po specjalistyczną pomoc.
 • Jadowite skorpiony w przesyłce z Izraela

  Jadowite skorpiony w przesyłce z Izraela

  Żywe okazy groźnych skorpionów znaleźli śląscy celnicy w paczce nadanej w Izraelu. Ukąszenie przez te pajęczaki może grozić śmiercią. Nietypowa przesyłka miała trafić do mieszkańca Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
 • USA uderzą na Iran 6 kwietnia?

  USA uderzą na Iran 6 kwietnia?

  Jak wynika z przecieków rosyjskiego wywiadu, 6 kwietnia rano Stany Zjednoczone mają uderzyć na Iran . Operacja będzie nosić kryptonim "Ukąszenie".
 • Nadciąga inwazja owadów

  Nadciąga inwazja owadów

  Tego lata czeka nas wielka inwazja os i szerszeni. Niebezpieczne są także komary i kleszcze.
 • Michael Jackson: Absencja w sądzie

  Michael Jackson: Absencja w sądzie

  W czwartek, 5 grudnia, Michael Jackson nie pojawił się na rozprawie dotyczącej odszkodowania za odwołanie, na przełomie 1999 i 2000 roku, dwóch koncertów. Przyczyną nieobecności gwiazdora było... ukąszenie przez pająka. Sąd nakazał dokładnie przebadać Jacksona przez niezależnego lekarza.

Filmy - Ukąszenie (6)

 • Jak reagować, gdy ukąsi nas żmija?

  Piękna pogoda sprzyja górskim wycieczkom, lecz mogą być one bardzo niebezpieczne. Kilka dni temu 12-latek został ukąszony przez żmiję podczas wspinaczki w Beskidach. Interweniowali ratownicy GOPR. Jak zachować się w tego typu sytuacji? Jak rozpoznać ugryzienia? O tym w programie opowiedział ratownik medyczny Ariel Szczotok. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Grupa krwi, a ukąszenia komarów

  - Czynnikami, które przyciągają komary do ludzi są: zapach potu, podwyższona temperatura, ciemne ubranie - powiedziała internista dr n. med. Ewa Czernicka-Cierpisz. A jakie znaczenie ma grupa krwi? Jak chronić się przed komarami? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uwaga na te gady! Kryją się w wysokich trawach

  W 2011 r. w Birmie zanotowano ponad 8 tysięcy przypadków ukąszeń przez jadowite węże. Odsetek śmiertelnych ofiar tych „spotkań” wyniósł aż 8 procent. Niebezpieczne gady kryją się w wysokich trawach, w związku z czym na ich ukąszenia najbardziej narażeni są rolnicy. Często nie mogą oni liczyć na pomoc medyczną – birmański system opieki zdrowotnej nie dysponuje dostatecznymi ilościami surowicy neutralizującej skutki działania trucizny.
 • Ukąszony przez węża na wizji!

  Australijski przyrodnik Steve Irwin, znany jako Łowca Krokodyli, przez wiele lat zachwycał widzów na całym świecie swoją odwagą w kontaktach z najniebezpieczniejszymi nawet zwierzętami. Podczas nagrania tego programu w 1991 r. został ukąszony przez pytona, zachował jednak zimną krew! Wiele lat później Irwin zginął w wyniku przebicia serca przez ogon płaszczki...