ukąszenia

Artykuły - Ukąszenia (14)

 • Sezon na groźne ukąszenia

  Sezon na groźne ukąszenia

  Wakacje to czas beztroski i okazja do częstszego niż zazwyczaj wypoczynku na łonie natury. Jednak te spotkania z naturą nie zawsze dobrze się dla nas kończą.
 • Łagodzimy ukąszenia

  Łagodzimy ukąszenia

  Twój maluszek został użądlony przez pszczołę albo dotkliwie pokąsany przez komary? Sprawdź, co możesz zrobić, by szybko pomóc dziecku.
 • Groźne osy i szerszenie

  Groźne osy i szerszenie

  Eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ich ukąszenie, w przypadku osób uczulonych na jad, może doprowadzić nawet do śmierci. Warto zatem zadzwonić po specjalistyczną pomoc.
 • Chronimy maleństwo przed owadami

  Chronimy maleństwo przed owadami

  Dziecko nie jest w stanie samo obronić się przed ukąszeniem komara czy meszki. Tylko ty możesz mu w tym pomóc. Sprawdź, w jaki sposób.
 • Wakacyjny poradnik podróżnika

  Wakacyjny poradnik podróżnika

  Jak ujarzmić chorobę lokomocyjną, biegunkę czy ukąszenia owadów.
 • Komar - prześladowca

  Komar - prześladowca

  Gryzące komary w trakcie urlopu są gorsze niż kiepskie warunki zakwaterowania, niedobrane towarzystwo, niesmaczne jedzenie. W opinii Polaków komary są najbardziej dokuczliwymi owadami w czasie wakacji i mogą wręcz zepsuć wymarzony wypoczynek.
 • Strach ma cztery pary oczu

  Strach ma cztery pary oczu

  Co jakiś czas brytyjskie media mrożą krew w żyłach arachnofobów informując o kolejnych przypadkach ukąszeń przez pająka, którego na Wyspach być nie powinno. Nie tak dawno ostrzegano przed jadowitymi pająkami przypominającymi czarną wdowę. Teraz znaleziono znacznie większe zagrożenie - tarantule.
 • Troje rodzeństwa zmarło od ukąszenia szerszeni

  Troje rodzeństwa zmarło od ukąszenia szerszeni na należącej do Malezji części wyspy Borneo - poinformował przedstawiciel malezyjskich władz, powołując się na źródła szpitalne.
 • Jak na spacerze chronić maleństwo przed inwazją owadów?

  Jak na spacerze chronić maleństwo przed inwazją owadów?

  Moja trzymiesięczna córeczka jest bardzo wrażliwa na ukąszenia muszek i komarów. Jak zabezpieczyć jej skórę, zwłaszcza że wyjeżdżamy na Mazury?
 • Mamo, coś mnie ugryzło!

  Mamo, coś mnie ugryzło!

  Ugryzienia, ukąszenia, użądlenia - to może spotkać nasze dziecko latem. Jak bronić się przed niebezpieczeństwem?

Filmy - Ukąszenia (2)

 • Szczególnie narażone na ukąszenia są śpiące dzieci

  W lecie staramy się jak najczęściej przebywać w parku, lesie czy na łące. Niestety przyjemność spaceru wśród zieleni często psują komary i kleszcze. Istnieją jeszcze pozornie niegroźne i niewielkie owady - meszki. Te niewielkie muchówki potrafią boleśnie ukąsić, ale także wywołać groźną reakcję alergiczną i zatrucie.
 • Jak postępować w przypadku ukąszenia?

  Pechowe spotkanie z gadem lub owadem może brutalnie przerwać letni wypoczynek na łonie natury. Jak należy postępować w przypadku ukąszenia? Czy w takiej sytuacji nasze życie jest zagrożone? Radzi dr Barbara Jerschina, internista.