Ujazdowski

Artykuły - Ujazdowski (91)

 • Ujazdowski: Mam prawo i obowiązek pełnić funkcję europosła

  Ujazdowski: Mam prawo i obowiązek pełnić funkcję europosła

  Mam nie tylko prawo, ale także obowiązek pełnić mandat europosła do końca kadencji Parlamentu Europejskiego - powiedział w środę Kazimierz M. Ujazdowski. Dzień wcześniej zrezygnował on z członkostwa w PiS.
 • Ujazdowski: Jestem gotów zaryzykować karierę polityczną dla uzdrowienia sytuacji wokół TK

  Ujazdowski: Jestem gotów zaryzykować karierę polityczną dla uzdrowienia sytuacji wokół TK

  "Trybunał Konstytucyjny jest dla mnie sprawą na tyle ważną, jego przyszłość, jego pozycja, uzdrowienie sytuacji, że jestem gotów zaryzykować swoją karierę polityczną" - stwierdził Kazimierz Michał Ujazdowski, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. "Polska potrzebuje niezależnego sądu konstytucyjnego z autorytetem. Można połączyć silne przywództwo z szacunkiem dla instytucji, szczególnie takich jak sąd konstytucyjny" - podkreślił europoseł PiS. "Nie oglądam programów informacyjno-politycznych w telewizji publicznej. Mam wrażenie, że jest to odwrotność tych programów w mediach prywatnych, które były nacechowane stronniczością" - stwierdził z kolei Ujazdowski w internetowej części rozmowy.
 • Ujazdowski wychyla się z szeregu? Rzecznik PiS: To prywatna opinia

  Ujazdowski wychyla się z szeregu? Rzecznik PiS: To prywatna opinia

  "To jest postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś. Być może eurodeputowany tego nie wie i z perspektywy Brukseli kwestie Trybunału Konstytucyjnego wyglądają zupełnie inaczej niż z perspektywy Polski". Tak ostatni wpis Kazimierza Ujazdowskiego, który skrytykował decyzję prokuratury ws. prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, skomentowała w poniedziałek rzecznik PiS Beata Mazurek.
 • Polska Plus zdecydowała o połączeniu z PiS

  Uchwałę ws. rozwiązania Polski Plus podjął dziś wieczorem kongres tej partii. Działacze ugrupowania wyrazili jednocześnie zgodę na integrację z PiS - poinformował rzecznik Polski Plus Jarosław Sellin.
 • Wystawa amerykańskiej artystki Roni Horn w Zamku Ujazdowskim

  Ptasie głowy, twarze kobiece, portrety klownów to powtarzające się motywy na blisko 200 fotografiach znanej amerykańskiej plastyczki Roni Horn. Wystawę jej prac będzie można od piątku oglądać na wystawie w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
 • Dorn stworzy alternatywę dla PiS i PO

  Dorn stworzy alternatywę dla PiS i PO

  Były polityk PiS, obecnie poseł niezrzeszony Ludwik Dorn zapowiedział, że chce stworzyć inicjatywę polityczną, będącą alternatywą dla PO oraz PiS, które - jego zdaniem - zajęte są sobą i przestają myśleć o problemach Polski. Jak dodał, obecnie prowadzi rozmowy z działaczami m.in. koła poselskiego "Polska XXI"; zastrzegł, że jest za wcześnie by mówić o konkretach.
 • Powstał Związek Stowarzyszeń Ruchu Polska XXI

  Powstał Związek Stowarzyszeń Ruchu Polska XXI

  Dziś powstał Związek Stowarzyszeń Ruchu Polska XXI - poinformował na konferencji prasowej w Sejmie poseł Jarosław Sellin, który został pierwszym prezesem tego związku.
 • Partie, czyli koterie

  Kazimierz Michał Ujazdowski, były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, powiada, że "próg buntu w Prawie i Sprawiedliwości jest dziś bliższy niż kiedykolwiek".
 • Ujazdowski: Popieramy projekt ustawy Gowina

  Poseł Kazimierz M. Ujazdowski powiedział, że pomimo iż projekt ustawy bioetycznej autorstwa Jarosława Gowina (PO) nie spełnia wszystkich postulatów etycznych, to koło poselskie "Polska XXI" popiera jego założenia.
 • Nowe koło poselskie, skład: 5 posłów PiS

  Nowe koło poselskie, skład: 5 posłów PiS

  Jarosław Sellin został przewodniczącym koła poselskiego Polska XXI, którego utworzenie ogłosiło pięciu byłych posłów PiS.

Filmy - Ujazdowski (1)

 • Platforma rezygnuje z K. Ujazdowskiego

  Kazimierz Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. (TVN24/x-news)