uhd

Artykuły - Uhd (9)

 • Rakuten TV - internetowa wypożyczalnia filmów

  Rakuten TV - internetowa wypożyczalnia filmów

  Serwisy VoD zyskują na popularności. Wśród kilku platform, coraz częściej pojawia się wypożyczalnia o nazwie Rakuten TV, jej logo znajdziemy nawet na koszulkach zawodników klubu FC Barcelona. Co to jest Rakuten TV? Ile kosztuje Rakuten TV? Jakie filmy można na nim obejrzeć?
 • QLED, UHD i technologie dla graczy - telewizory Samsunga na 2018 rok

  QLED, UHD i technologie dla graczy - telewizory Samsunga na 2018 rok

  To sklepów trafiła nowa oferta telewizorów Samsunga na 2018. Składają się na nią telewizory QLED TV (Q9, Q8C, Q7F, Q6F), Premium UHD (seria 8 - 14 modeli) oraz UHD (seria 7 - 41 modeli). Uzupełnienie stanowią jeden model Full HD i jeden HD. Poznajmy szczegóły.
 • 4K przyjmuje się szybciej niż kiedyś HD

  4K przyjmuje się szybciej niż kiedyś HD

  Zainteresowanie telewizorami 4K jest większe, niż miało to miejsce w przypadku telewizorów HD, kiedy telewizja wysokiej rozdzielczości dopiero wchodziła na rynek - uważa Gary Shapiro, prezes Consumer Technology Association (CTA). Przemawiając podczas konferencji "Welcome To The Future!" w San Francisco, Shapiro powiedział delegatom, że sprzedaż telewizorów UHD na amerykańskim rynku wynosi prawie 50 proc. całkowitej sprzedaży telewizorów. - I oczywiście prawie każdy telewizor powyżej 50 cali jest teraz Ultra HD - dodał. Jak wygląda to na polskim rynku?
 • Sprzedano ponad 8 mln telewizorów 4K UHD

  Sprzedano ponad 8 mln telewizorów 4K UHD

  W pierwszej połowie 2016 roku na całym świecie sprzedano już ponad 8 mln sztuk telewizorów UHD - wynika z danych opublikowanych przez Digital Entertainment Group (DEG). Aż 1,4 mln telewizorów 4K sprzedano w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że sprzedaż telewizorów Ultra HD wzrosła o 119 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
 • TVP bliżej uruchomienia kanału UHD?

  TVP bliżej uruchomienia kanału UHD?

  W dniu 30 czerwca br. TVP ogłosiła przetarg na świadczenie usług w zakresie badań i rozwoju technologii 4, 8 i 16K w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE, pt. "Pilotażowa instalacja rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4,8 i 16K", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Jest to dobry krok TVP przybliżający miłośników UHD do możliwości powszechnego oglądania materiałów audiowizualnych nadawcy publicznego, które zostaną wyprodukowane i wyemitowane w jakości Ultra High Definition.
 • Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Szacuje się, że w tym roku w Wielkiej Brytanii sprzedaż telewizorów obsługujących rozdzielczość Ultra HD sięgnie 1,7 miliona urządzeń. To będzie znaczny skok w porównaniu do 963 tys. w 2015 roku. Jednocześnie jest spodziewane, że ogólna liczba sprzedanych telewizorów w zasadzie nie ulegnie większej zmianie. Prognozuje się 6,1 mln egzemplarzy (wliczając ekrany Full HD i HD Ready) w porównaniu do 6,08 mln w roku poprzednim.
 • UHD a naziemna telewizja cyfrowa. 4K w zasięgu ręki?

  UHD a naziemna telewizja cyfrowa. 4K w zasięgu ręki?

  Różne są oceny nadawców telewizyjnych dotyczące zasadności inwestycji w technologię 4K. Natomiast dla wielu widzów staje się ona współczesnym synonimem jakości obrazu, który powinien być dostarczany do ich nowoczesnego odbiornika telewizyjnego Ultra HD.
 • 785 kanałów UHD w 2025 roku

  785 kanałów UHD w 2025 roku

  W 2025 roku na całym świecie będzie ponad 785 kanałów Ultra HD, przewiduje firma NSR, zajmująca się badaniami rynku. Prognozuje również, że przychody operatorów z tytułu wynajmu pojemności satelitarnej na potrzeby kanałów UHD sięgną 280 mln dol. rocznie.
 • Ultra HD upowszechni się do 10 lat

  Ultra HD upowszechni się do 10 lat

  O przyszłości Ultra HD, plusach telewizji satelitarnej oraz ostatnich 25 latach transmisji satelitarnych opowiada w wywiadzie Marcin Ornass-Kubacki, prezes zarządu, ASTRA Central Eastern Europe.