UEFA

Artykuły - UEFA (4938)

 • Liga Narodów: UEFA podwyższyła pulę nagród

  Liga Narodów: UEFA podwyższyła pulę nagród

  Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała w środę o podwyższeniu puli nagród w Lidze Narodów. Za sam udział w tych rozgrywkach i za zajęcie pierwszego miejsca w grupie poszczególne narodowe federacje otrzymają premie wyższe o 50 procent.
 • Finał piłkarskiego Euro po raz drugi w Niemczech

  Finał piłkarskiego Euro po raz drugi w Niemczech

  Cztery razy w historii piłkarskich mistrzostw Europy zwycięzcę finału musiała wyłonić dogrywka. W poprzednim turnieju - w 2016 roku - po 120 minutach Portugalia pokonała gospodarza Francję 1:0, sięgając po pierwszy tytuł w historii.
 • UEFA: VAR w Lidze Mistrzów i na Euro 2020

  UEFA: VAR w Lidze Mistrzów i na Euro 2020

  UEFA wreszcie przekonała się do systemu wideoweryfikacji podczas meczów piłkarskich. Europejska Unia Piłkarska podjęła decyzję, że VAR m.in. będzie pomagał sędziom w Lidze Mistrzów od sezonu 2019/20.
 • Euro 2024. Niemcy faworytem, Turcja liczy na niespodziankę

  Euro 2024. Niemcy faworytem, Turcja liczy na niespodziankę

  W walce o organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku są dwie kandydatury – niemiecka i turecka – ale byłoby dużą niespodzianką, gdyby impreza odbyła się nad Bosforem. Głosowanie dzisiaj w szwajcarskim Nyonie.
 • UEFA otworzyła nowe dochodzenie dotyczące Paris Saint Germain

  UEFA otworzyła nowe dochodzenie dotyczące Paris Saint Germain

  Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ponownie chce sprawdzić, czy Paris Saint-Germain nie łamie przepisów Finansowego Fair Play (FFP). W czerwcu tego roku europejskie władze piłkarskiego nie stwierdziły żadnych nieprawidłowości w działaniach paryskiego klubu.
 • UEFA ukarała PZPN za mecz z Włochami

  UEFA ukarała PZPN za mecz z Włochami

  Komisja ds. Kontroli, Etyki i Dyscypliny przy Unii Europejskich Związków Piłkarskich wyciągnęła konsekwencje z zachowania polskich kibiców podczas meczu "Biało-Czerwonych" z Włochami (1-1) w Lidze Narodów i nałożyła sankcje.
 • UEFA chce kolejnych rozgrywek pucharowych. Dariusz Mioduski komentuje

  UEFA chce kolejnych rozgrywek pucharowych. Dariusz Mioduski komentuje

  - Jako European Club Association osiągnęliśmy porozumienie dotyczące zwiększenia liczby klubów z mniejszych i średnich federacji w rozgrywkach oraz skrócenia drogi kwalifikacji - mówi prezes Legii Warszawa i wiceprzewodniczący ECA Dariusz Mioduski. Przedstawiciele 160 klubów podczas dwudniowego spotkania w chorwackim Splicie współtworzyli koncepcje europejskich pucharów na lata 2021-2024.
 • Powstaną trzecie europejskie rozgrywki

  Powstaną trzecie europejskie rozgrywki

  Andrea Agnelli, prezes Juventusu Turyn i jednocześnie przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), potwierdził pojawiające się od niedawna plotki, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) powoła do życia trzecie rozgrywki pod swoimi auspicjami.
 • UEFA: Zysk europejskich klubów wyniósł w 2017 roku 600 mln euro

  UEFA: Zysk europejskich klubów wyniósł w 2017 roku 600 mln euro

  Pierwszoligowe kluby Starego Kontynentu osiągnęły w 2017 roku zysk w wysokości 600 mln euro - poinformowała Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA).
 • Trenerzy apelują do UEFA o zmianę zasad w pucharach

  Trenerzy apelują do UEFA o zmianę zasad w pucharach

  "Bramki na wyjeździe liczą się podwójnie" - stara piłkarska prawda może już niedługo przejść do lamusa. Przynajmniej w wymiarze rozgrywek organizowanych przez UEFA. Taki wniosek został zaproponowany Europejskiej Unii Piłkarskiej podczas corocznego spotkania trenerów najlepszych klubów Starego Kontynentu.

Filmy - UEFA (13)