UE

Synonimy:
Unia Europejska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - UE (48)

 • Przestaną do nas trafiać gorsze produkty z Zachodu?

  Przestaną do nas trafiać gorsze produkty z Zachodu?

  Parlament Europejski potępia podwójne standardy dotyczące jakości produktów w Unii Europejskiej. W głosowaniu zrobił pierwszy krok do zakazania tego, by te same produkty tych samych marek miały w Polsce gorszą jakość, niż na zachodzie Europy.
 • ACTA 2 - o co chodzi w dyrektywie o prawie autorskim?

  ACTA 2 - o co chodzi w dyrektywie o prawie autorskim?

  Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym internetu, określany przez niektórych jako "ACTA 2". To jeszcze nie koniec prac nad dyrektywą, ale już na tym etapie wywołuje ona wiele polemik. Wyjaśniamy, o co chodzi
 • Piach w trybach niemieckiej maszyny gospodarczej

  Piach w trybach niemieckiej maszyny gospodarczej

  Niemcy, motor napędowy Unii Europejskiej i świetnie zarządzana gospodarka z najwyższym możliwym ratingiem kredytowym, nie mogą spać spokojnie. Sen z powiek spędzają niewystarczające inwestycje, formująca się bańka na rynku nieruchomości czy problemy sektora bankowego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  UE wygrała z Rosją przed WTO w większości kwestii spornych dotyczących trzeciego pakietu energetycznego oraz rynku energii, m.in. gazu. Orzeczenie Światowej Organizacji Handlu opublikowane zostało w piątek.
 • Unia Europejska może zmusić Apple do ważnej zmiany w smartfonach

  Unia Europejska może zmusić Apple do ważnej zmiany w smartfonach

  Unia Europejska zastanawia się nad kwestią ujednolicenia ładowarek do urządzeń mobilnych. Może okazać się, iż gigant z jabłkiem w logo będzie musiał się przystosować oraz zrezygnować z technologii forsowanej w iPhone’ach.
 • Doradcy Trumpa chcą jeszcze wyższych taryf

  Doradcy Trumpa chcą jeszcze wyższych taryf

  Doradcy ekonomiczni prezydenta USA Donalda Trumpa domagają się podniesienia odwetowych taryf celnych na chińskie towary wartości 200 mld dol. z rozważanych obecnie 10 proc. do 25 proc. - powiedziała w środę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders; podkreśliła jednak, że jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.
 • Trump ogłasza "nową fazę" w relacjach z UE

  Trump ogłasza "nową fazę" w relacjach z UE

  Prezydent USA Donald Trump, po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem, ogłosił, że relacje USA i UE wkraczają w "nową fazę" i zapowiedział podjęcie negocjacji handlowych. Waszyngton wstrzyma się z kolejnymi taryfami na czas rozmów, obie strony będą pracować nad znoszeniem barier w handlu międzynarodowym. Unia zgodziła się na zwiększenie importu amerykańskiej soi i obniżenie taryf w sektorze przemysłowym.
 • UE i USA nigdy wzajemnie się nie porzucą?

  Unia Europejska i Stany Zjednoczone nigdy wzajemnie się nie porzucą - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans w odpowiedzi na słowa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, że UE to wróg USA, jeśli chodzi o handel.
 • Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Dwa lata trzeba było czekać na plan Wielkiej Brytanii dotyczący warunków rozwodu z Unią. Propozycja przedstawiona przez rząd Theresy May jest fatalna z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa i niemożliwa do zaakceptowania przez Unię. Niewykluczone jednak, że jest to bardziej długofalowa gra, która finalnie utrzyma Królestwo wewnątrz unijnych struktur - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • "Handelsblatt" Możliwe wzajemne zniesienie ceł na samochody

  "Handelsblatt" Możliwe wzajemne zniesienie ceł na samochody

  Ambasador USA w Niemczech zapowiedział szefom niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, że prezydent Donald Trump zawiesiłby groźbę wprowadzenia ceł na samochody importowane z Unii Europejskiej, jeśli UE zniosłaby cła na samochody amerykańskie.

Filmy - UE (37)