udział Polski

Artykuły - Udział Polski (12)

 • Słowenia liczy na udział polskich firm w najnowszej fali prywatyzacji

  Słowenia liczy na udział polskich firm w najnowszej fali prywatyzacji

  - Liczymy na udział polskich firm w najnowszej fali prywatyzacji państwowych firm - powiedział minister rozwoju gospodarczego i technologii Słowenii Metod Dragonja. Firma, zainteresowanie którą deklarowało PZU, nie będzie jednak na razie sprzedana.
 • Airbus Group proponuje Polsce udziały w koncernie. Nasza branża obronna mogłaby wzrosnąć dziesięciokrotnie

  Airbus Group proponuje Polsce udziały w koncernie. Nasza branża obronna mogłaby wzrosnąć dziesięciokrotnie

  Rozmowy polskich ministrów obrony i spraw zagranicznych o udziale Polski w strukturze Airbus Group (d. EADS) trwają już od końca ubiegłego roku. Według władz firmy, udział Polski w strukturze europejskiego koncernu zbrojeniowego mógłby zwiększyć aktywność polskiego przemysłu obronnego i Polska miałaby szansę powtórzyć sukces Hiszpanii, której branża obronna wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu ostatnich 13 lat.
 • "Rzeczpospolita": Nasz bursztyn błyszczy w Azji

  "Rzeczpospolita": Nasz bursztyn błyszczy w Azji

  Biżuteria z bursztynem od lat jest polską specjalnością. Udział Polski w światowym rynku tych ozdób wynosi 70 proc. Po latach dominacji klientów z USA i Europy rośnie znaczenie Azji - twierdzi "Rzeczpospolita".
 • Skandal z udziałem polskiego aktora

  Skandal z udziałem polskiego aktora

  Publiczność oraz organizatorzy Festiwalu Filmu Polskiego "Kinopolis" w Dublinie, na którym prezentowany był obraz "1920 Bitwa Warszawska", jeszcze długo będą pamiętać wypowiedź Łukasza Garlickiego...
 • Inspiracją była gitara

  Inspiracją była gitara

  W sklepach jest już nowy, całkiem instrumentalny album Phila Manzanery, jednego z najbardziej znanych brytyjskich muzyków i producentów, który zyskał rozgłos w latach 70. jako wiodący gitarzysta zespołu Roxy Music. W nagraniach brał udział polski pianista Leszek Możdżer, który opowiedział nam o tym projekcie.
 • Zakończenie nabycia 25% udziałów plus 1 udziału polskiej cyfrowej platformy ‘n’ przez TVN S.A.

  Raport bieżący nr 100/2008Podstawa prawna: Inne uregulowania Zarząd TVN S.A. (dalej "TVN") informuje, iż TVN zakończyła nabycie 25% udziałów plus 1 udziału cyfrowej platformy ‘n’ na warunkach ogłoszonych przez TVN w dniu 20 maja 2008 r. W dniu 25 czerwca 2008 r. TVN zawarła umowę nabycia udziałów z podmiotem dominującym ITI Media Group N.V. na mocy której TVN nabyła 25 procent udziałów plus 1 jeden udział spółki Neovision Holding B.V. w Amsterdamie. Neovision Holding
 • Nabycie udziałów Polskiego Centrum Promocji Miedzi spółka z o.o.

  Raport bieżący nr 53/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że dnia 24 września 2007 r. KGHM Polska Miedź S.A. zawarła cztery umowy, na podstawie których nabyła udziały Polskiego Centrum Promocji Miedzi spółka z o.o. ("PCPM sp. z o.o.") z siedzibą we Wrocławiu (jednostka pośrednio zależna KGHM Polska Miedź S.A.) od jednostek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.: 1. Na podstawie umow
 • Gaz popłynie pod Bałtykiem

  Gazownictwo Skandynawska nitka z udziałem Polski? 6 miesięcy Polska przekonywała firmę Gassco, aby dopuściła nas do swojego projektu w charakterze partnera.
 • Rz: Gazociąg dla wtajemniczonych

  Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował w Berlinie kanclerz Angeli Merkel udział Polski w budowie gazociągu pod Bałtykiem - pisze "Rzeczpospolita"
 • Jaki udział polskich firm w odbudowie Iraku?

  Jaki udział polskich firm w odbudowie Iraku?

  Odbudowa zniszczonego wojnami i zubożonego sankcjami Iraku to zadanie dla wspólnoty międzynarodowej po zakończeniu interwencji koalicjantów. To także świetny interes. Na uczestniczenie w odbudowie Iraku mogą liczyć także polskie firmy, ale jedynie jako podwykonawcy amerykańskich przedsiębiorstw.

Filmy - Udział Polski (1)

 • Koziej: Polska może się zaangażować w obronie Turcji

  Użycie broni chemicznej w Syrii nie może pozostać bez odpowiedzi, ale odpowiedź ta musi być wyważona. Potrzebne jest uderzenie chirurgiczne. Krótkie i bolesne - mówi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej w Kontrwywiadzie RMF FM. Zastrzega jednocześnie, że w działaniach na terenie Syrii Polska nie będzie brać udziału. - Należy jednak bezwzględnie wesprzeć Turcję, członka NATO, gdyby jej terytorium było zagrożone - dodaje.