uderzenia pioruna

Artykuły - Uderzenia pioruna (3)

 • Samolot powrócił na lotnisko po uderzeniu pioruna

  Samolot powrócił na lotnisko po uderzeniu pioruna

  Samolot linii Alaska Airlines ze 159 pasażerami na pokładzie, który wystartował w sobotę z Los Angeles do lotu do Waszyngtonu, powrócił po godzinie na lotnisko w L.A. po uderzeniu pioruna. Awaryjne lądowanie przebiegło bez przeszkód.
 • Piorun zabił siedem osób

  Piorun zabił siedem osób

  Sześcioro dzieci i kobieta zginęły w wyniku uderzeniu pioruna. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w południowo-wschodnim Zimbabwe.
 • Lubelskie: Dwie 15-latki rażone piorunem

  Ponad 130 razy wyjeżdżali strażacy na Lubelszczyźnie do usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły w nocy z piątku na sobotę nad regionem. Do szpitala trafiły dwie 15-latki w Lublinie, które prawdopodobnie ucierpiały od uderzenia pioruna.
 • Lato w górach: 8 ofiar, 550 akcji

  Lato w górach: 8 ofiar, 550 akcji

  Prawie 550 razy podczas wakacji interweniowali w polskich górach ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od lipca w górach zginęło osiem osób. Pięć z nich zmarło od uderzenia pioruna.
 • Wakacje w górach - prawie 550 interwencji, zginęło 8 osób

  Wakacje w górach - prawie 550 interwencji, zginęło 8 osób

  Prawie 550 razy podczas wakacji interweniowali w polskich górach ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od lipca w górach zginęło osiem osób; pięć z nich zmarło od uderzenia pioruna.
 • Świętokrzyskie: Żniwiarze odnieśli obrażenia od pioruna

  Czterech mężczyzn trafiło do szpitala z poparzeniami odniesionymi wskutek uderzenia pioruna - poinformował PAP w niedzielę Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.
 • Burzowa noc w Lubuskiem

  Burzowa noc w Lubuskiem

  Po nocnych burzach w województwie lubuskim strażacy interweniowali ponad 80 razy. Najczęściej usuwali wodę z zalanych piwnic i połamane konary drzew. Doszło także do pożaru, który prawdopodobnie wybuchł od uderzenia pioruna. Nawałnice dały się we znaki także na Warmii i Mazurach oraz w Wielkopolsce, a - jak zapowiadają synoptycy - dziś również może zagrzmieć i popadadać.
 • Gwałtowne burze nad woj. warmińsko-mazurskim

  Gwałtowne burze nad woj. warmińsko-mazurskim

  Dziś nad ranem nad woj. warmińsko-mazurskim przeszły gwałtowne burze. W wyniku uderzenia pioruna zapaliła się stodoła i obora - poinformowała straż pożarna.
 • Gwałtowne burze nad Podkarpaciem

  Gwałtowne burze nad Podkarpaciem

  Ponad 80 razy wyjeżdżali dziś strażacy do usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły nad Podkarpaciem. Uderzenia pioruna spowodowały trzy pożary. Na szczęście nie ma poszkodowanych.