uczyć się

Artykuły - Uczyć się (19)

 • Chcesz zrobić karierę? Ucz się nut. Absolwenci szkół muzycznych dobrze odnajdują się na rynku pracy

  Muzyka klasyczna nie jest niszowa! Jak wynika z danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny, w 2014 r. słuchało jej 18,9 proc. Polaków. To jedynie o 4,6 proc. mniej niż w przypadku uznawanego za bardzo popularne disco polo. Dodatkowo 6 proc. z nas chodziło na koncerty muzyki poważnej do filharmonii. Dla porównania odsetek słuchaczy innych koncertów był tylko nieco ponaddwukrotnie wyższy (13,5 proc.). Co sprawia, że muzyka klasyczna cieszy się tak dużym uznaniem wśród Polaków?
 • Kto pamięta Dolpha Lundgrena?

  Kto pamięta Dolpha Lundgrena?

  Minęło już dwadzieścia pięć lat, odkąd Dolph Lundgren - w zaledwie drugim filmie w swojej karierze - wkroczył na ring, by stawić czoła Sylvestrowi Stallone. Teraz powraca u boku swego słynniejszego kolegi w filmie "Niezniszczalni".
 • Wielkie ikony stylu, czyli kobiety, które nas inspirują

  My kobiety od wieków czerpiemy inspirację od innych kobiet. W każdych czasach pojawiają się osobowości wyznaczające trendy w sposobie bycia i modzie. Bywają podziwiane, ale i krytykowane, bo często przełamują konwencje i eksperymentują. A na kim wzorują się współczesne Polki?
 • Premier w Dniu Kobiet

  Premier w Dniu Kobiet

  Premier Donald Tusk w liście do pań z okazji Dnia Kobiet podkreślił, że miał szczęście, iż w jego życiu pojawiały się wspaniałe kobiety: mama, siostra, żona, córka. Jak dodał, wie, że warto od kobiet uczyć się, jak żyć, jak zachować miłość i przyjaźń.
 • "Warto uczyć się od Polski"

  Przedstawiciel Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Środków Odurzających i Przestępczości oraz Global Sport Found Carl Marsh jest zafascynowany realizowaną w Polsce inicjatywą budowy na wielką skalę obiektów sportowych.
 • Welcome to Canada

  Welcome to Canada

  Na początku lipca w Warszawie podpisano polsko-kanadyjską umowę o wspieraniu mobilności młodych obywateli. Oznacza ona - najkrócej mówiąc - że wielu Polaków bez zbędnych formalności może pracować i uczyć się w Kanadzie.
 • Dzieci nie mogą uczyć się w domu

  Z winy resortu edukacji dzieci rozpoczynające zerówkę nadal nie mogą realizować przygotowania przedszkolnego w formie nauczania indywidualnego.
 • "Trzeba uczyć się od każdego"

  "Trzeba uczyć się od każdego"

  Zespół Lexington Bridge to nowy międzynarodowy boysband konkurujący o względy nastolatek z zespołem US5. Grupę odróżnia jednak to, że prezentuje głównie muzykę r'n'b. W związku z premierą debiutanckiej płyty "Vibe" zespół opowiedział w rozmowie z portalem INTERIA.PL o swoich początkach, fascynacjach muzycznych czy... o nieznajomości US5.
 • Przywileje dla pozostających w kraju

  Przywileje dla pozostających w kraju

  Nowe regulacje prawne mają zachęcić młodzież do pozostania w kraju. Młodzi przedsiębiorcy domagają się ulg dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Studenci będą uczyć się przedsiębiorczości w firmach prowadzonych przez uczelnie.
 • Polski jest trendy

  Polski jest trendy

  Brytyjczycy zaczęli uczyć się naszego języka. W Londynie i Edynburgu jak grzyby po deszczu powstają szkoły polskiego, pisze "Metro".