uczniowie

Artykuły - Uczniowie (363)

Filmy - Uczniowie (10)

 • Dlaczego uczniowie planowali zamach na jedną z warszawskich szkół? Prof. Mariusz Jędrzejko dyskutuje

  Trzy próbne wybuchy przeprowadziło niedawno czworo nastolatków, przygotowując się do podłożenia ładunku własnej konstrukcji w jednej z praskich szkół. Inspiracją były dla nich wydarzenia z amerykańskiej miejscowości Columbine, gdzie dwóch nastolatków przeprowadziło zamach i zabiło 13 osób. Dlaczego to zrobili? O zachowaniu nastolatków w „Dzień Dobry TVN” opowiedział pedagog społeczny prof. Mariusz Jędrzejko. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polscy gimnazjaliści w światowej czołówce

  PISA (Programme for International Student Assesment) to badanie, podczas którego ocenia się umiejętność posługiwania się wiedzą przez 15-latków. Polscy gimnazjaliści znaleźli się w światowej czołówce. Dr Michał Sitek z Instytutu Badań Edukacyjnych opowiedział na czym polegały zadania, z którymi musieli poradzić sobie uczniowie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pies skradł show podczas zakończenia roku szkolnego

  To ten pies, a nie uczeń, został prawdziwym bohaterem zakończenia roku w Horseshoe Bend High School w stanie Alabama. Charlie, bo tak wabi się ten piękny pupil, postanowił świętować razem z uczniami i z radością obsikał centralne miejsce „imprezy”, wywołując salwy śmiechu. (STORYFUL/x-news)
 • „Uczniowie są przemęczeni, a nauczyciele sfrustrowani”. PO zapowiada wotum nieufności dla minister edukacji

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział na wyjazdowym posiedzeniu tzw. Gabinetu Cieni w Poznaniu złożenie wniosku o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej. – Zaszkodziła wielu dzieciom – mówiła Urszula Augustyn z PO, wiceprzewodnicząca komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Zdaniem Augustyn uczniowie są przemęczeni i zdezorientowani. Augustyn wskazywała także, że nauczyciele nie otrzymali obiecanych podwyżek. (TVN24/x-news)