uczni

Artykuły - Uczni (25)

 • Uczniowie programują roboty

  Uczniowie programują roboty

  Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions , która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, zgaszały swój udział w konkursie do 14 lutego.
 • Uczniowie spotkają się z gwiazdami kina

  Uczniowie spotkają się z gwiazdami kina

  Reżyser Xawery Żuławski oraz aktorzy Adam Woronowicz i Dawid Ogrodnik, czyli Rahim z "Jesteś Bogiem" - z tymi m.in. artystami spotka się grupa ponad 120 uczniów z całej Polski, w ramach 3. Festiwalu Filmoteki Szkolnej, organizowanego 27 i 28 września w Warszawie.
 • 128 mln zł na podręczniki dla potrzebujących uczniów

  128 mln zł na podręczniki dla potrzebujących uczniów

  231 tys. osób, czyli zaledwie 16 proc. uczniów uprawnionych do objęcia programem "Wyprawka szkolna" skorzystało w ubiegłym roku z dofinansowania do zakupu podręczników. W tym roku rząd przeznaczył na ten cel blisko 130 mln zł. Z puli przeznaczonej na pomoc najbiedniejszym rodzinom 5 proc. środków mogą uzyskać ci, którzy nie spełniają warunków dochodowych.
 • UE: Od nowego roku uczniowie i studenci bez zniżek

  UE: Od nowego roku uczniowie i studenci bez zniżek

  Od nowego roku szkolnego portugalscy uczniowie i studenci stracą prawo do zniżki na komunikację miejską. To kolejny antykryzysowy krok, który uderzy w tę grupę.
 • Nauczycielka romansuje z uczniem

  Nauczycielka romansuje z uczniem

  Świat Blanki (Małgorzata Buczkowska-Szlenkier) z "Barw szczęścia" to same niespodzianki! Nie dość, że zakochała się w nastolatku, to jeszcze... jest jego nauczycielką!
 • "Film na Horyzoncie": Uczniowie do kamer!

  "Film na Horyzoncie": Uczniowie do kamer!

  Ruszyła piąta edycja projektu "Film na Horyzoncie", skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Akcja trwa przez niemal cały rok szkolny i przybliża młodzieży tajniki realizacji filmu. Co zrobić, żeby udział w projekcie?
 • Netbooki dla każdego ucznia

  Szef SLD Grzegorz Napieralski stawia pytanie - w kontekście pomysłu resortu infrastruktury, by wyposażyć uczniów w netbooki - czy polskie szkoły i nauczyciele są przygotowani do tego, by każdy uczeń pracował z komputerem i czy są już nowe programy nauczania.
 • Kanada: Płacą uczniom za chodzenie do szkoły

  Zarząd szkół w Toronto postanowił pomóc części uczniów w edukacji i w ramach eksperymentalnego programu płaci tygodniówki za chodzenie do szkoły.
 • Podwyżki w szkołach, wyprawki dla 515 tys. uczniów

  Podwyżki w szkołach, wyprawki dla 515 tys. uczniów

  Pomoc w ramach "Wyprawki szkolnej" na zakup podręczników szkolnych na rok szkolny 2011/2012 będą mogli otrzymać obok uczniów klas I-III szkoły podstawowej także uczniowie klas III gimnazjów - wynika z przygotowanych projektów aktów prawnych.
 • Uczeń Patricka Swayze

  Uczeń Patricka Swayze

  Gdy Travisowi Fimmelowi znudziło mu się reklamowanie bielizny Calvina Kleina, postanowił zostać aktorem. Krytykom nie spodobał się w roli Tarzana, ale zaakceptowali go jako agenta-żółtodzioba Ellisa Dove'a z "Bestii".