Uciekaj!

Artykuły - Uciekaj! (1)

 • "Uciekaj!" [recenzja]: Rasowy horror

  "Uciekaj!" [recenzja]: Rasowy horror

  Filmów o napięciach rasowych oglądaliśmy już na pęczki. Ale takiego jeszcze nie. Obok tego horroru nie wolno przejść obojętnie.
 • Waluty: Inwestorzy uciekają do "bezpiecznych przystani"

  Waluty: Inwestorzy uciekają do "bezpiecznych przystani"

  Inwestorzy uciekają do "bezpiecznych walut" takich jak frank szwajcarski.
 • EUR/PLN znów ucieka

  Nadal mamy brak zdecydowania na głównej parze walutowej. Innymi słowy, rynek nie bardzo chce czy potrafi się zdecydować na to, w którą stronę ruszyć. Oto bowiem z jednej strony mieliśmy dziś minima takie jak w piątek - czyli ok. 1,1340 - ale z drugiej strony wykres wychodził też ponad 1,14 i w zasadzie nadal jest w tej okolicy.
 • Dolar ucieka spod gilotyny

  Dolar ucieka spod gilotyny

  Ogólnie pozytywny raport z rynku pracy USA przedłuża "życie" oczekiwaniom na marcową podwyżkę Fed, choć za wcześnie, by ogłaszać pełne ułaskawienie dla USD. Przyrost zatrudnienia w styczniu wypadł poniżej prognoz, ale wciąż był solidny i podkreśla kontynuowaną poprawę sytuacji na rynku pracy.
 • Złoto ucieka niedźwiedziom

  Czwartek wbrew pozorom należał do ciekawych dni. Zmienność obecna była na rynkach walutowych od rana. Tym razem to dolar amerykański był górą. Zyskiwały też rynki giełdowe.
 • OFE uciekają od akcji

  OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.
 • Ropa ucieka niedźwiedziom

  Po świątecznej przerwie inwestorzy wracają na rynek. Wtorek przyniósł umocnienie się dolara amerykańskiego. Rosnąca wartość amerykańskiej waluty zaniepokoiła inwestorów giełdowych.
 • Inwestorzy uciekają z giełdy

  Inwestorzy uciekają z giełdy

  Do 303,4 tys. spadła w 2013 r. liczba osób, które zawierały transakcje na giełdzie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Kapitał ucieka do ...Portugalii

  Pierwsza sesja w bieżącym tygodniu na FW20 stała pod znakiem przewagi podaży. Presja zwiększyła się szczególnie popołudniu, gdy w serwisach informacyjnych pojawiły się informacje o otwarciu ognia (nikt nie został ranny) przez Rosjan na Krymie. Ostatecznie FW20 straciły 1,6%, zamykając się na poziomie 2402 pkt.

Filmy - Uciekaj! (1)