uchodźcy

Artykuły - Uchodźcy (473)

 • Imigranci, konsumenci czy pracownicy? Młoda Afryka emigruje na potęgę

  Imigranci, konsumenci czy pracownicy? Młoda Afryka emigruje na potęgę

  Do Europy za pracą. A za Ocean do rodziny, jako stali rezydenci, też by pracować, ale również do szkoły i na studia. Lepiej wykształceni i bogatsi imigranci z Afryki woleliby żyć w USA. Ci, których na to nie stać, zostają w obozach dla uchodźców lub próbują szczęścia, płynąc przez Morze Śródziemne do Europy. Młoda Afryka emigruje na potęgę. A wyż demograficzny dopiero się zaczyna.
 • ​Rekordowa liczba uchodźców na świecie

  ​Rekordowa liczba uchodźców na świecie

  Liczba uchodźców na świecie osiągnęła nowy, rekordowy poziom. W 2017 roku do opuszczenia domów zostało zmuszonych 68,5 mln ludzi, którzy doświadczyli wojny, przemocy i prześladowań. Ponad połowa to dzieci.
 • Rząd węgierski chce podatku imigracyjnego

  Rząd węgierski chce podatku imigracyjnego

  Węgierski parlament ma dziś głosować nad pakietem projektów ustaw "Stop Soros". Zabraniają one działalności organizacjom pozarządowym wspierającym migracje. Nowe przepisy mają być wymierzone w organizacje związane z amerykańskim finansistą i filantropem George'm Sorosem.
 • Rewolucja na rynku pracy? Rząd otwiera się na imigrantów

  Rewolucja na rynku pracy? Rząd otwiera się na imigrantów

  Pozwolenia na pracę będą wydawane na pięć lat, a np. Filipińczycy i Wietnamczycy w ogóle nie będą ich potrzebowali. Podobnie jak małżonkowie już zatrudnionych w Polsce cudzoziemców.
 • Szef niemieckiego MSW krytykuje KE

  Szef niemieckiego MSW krytykuje KE

  Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer w opublikowanym w niedzielę wywiadzie zarzucił Komisji Europejskiej, że przyjmuje "moralizatorski ton" wobec krajów, które nie chcą przyjąć uchodźców.
 • ​15 syryjskich uchodźców zamarzło na śmierć

  ​15 syryjskich uchodźców zamarzło na śmierć

  15 uchodźców z Syrii, w tym również dzieci, zamarzło na śmierć, gdy próbowało przedostać się przez górzystą granicę do Libanu - informuje portal BBC News. Zwłoki 13 osób znaleziono w piątek, a dwa kolejne dzień później.
 • Niemcy będą musiały przyjąć jeszcze więcej uchodźców?

  Niemcy będą musiały przyjąć jeszcze więcej uchodźców?

  ​Plany Parlamentu Europejskiego dotyczące łączenia rodzin uchodźców wywołały alarm w Berlinie. Rosną obawy, że Niemcy zmuszone będą przyjąć dużo więcej migrantów, niż zakładano.
 • Korytarze humanitarne. MSZ czeka na rekomendacje Beaty Kempy

  Korytarze humanitarne. MSZ czeka na rekomendacje Beaty Kempy

  Polski rząd znalazł się pod presją w sprawie korytarzy humanitarnych. O ich otwarcie apelują do polskich władz kard. Kazimierz Nycz czy ojciec premiera - Kornel Morawiecki.
 • Klub uchodźców awansował do szwedzkiej ekstraklasy

  Klub uchodźców awansował do szwedzkiej ekstraklasy

  Klub piłkarski uchodźców Dalkurd FF rozpoczynał od występów w siódmej lidze, a w weekend wywalczył awans do najwyższej ligi Szwecji - Allsvenskan.
 • Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  "Dzięki inicjatywie państw Grupy Wyszehradzkiej został zamknięty szlak przerzutu uchodźców" - powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak, odnosząc się do czwartkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw V4 w Budapeszcie.

Filmy - Uchodźcy (88)