ubój rytualny

Artykuły - Ubój rytualny (84)

 • Rząd zajmie się przepisami o uboju zwierząt

  Rząd zajmie się przepisami o uboju zwierząt

  Wojewódzcy lekarze weterynarii mają organizować szkolenia dla personelu zajmującego się ubojem zwierząt, tak by przy uśmiercaniu zwierząt nie powodować u nich niepotrzebnego bólu - wynika z projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, którym we wtorek ma zająć się rząd.
 • Czy europejski drób podbije Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Czy europejski drób podbije Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Polscy hodowcy drobiu gościli na targach Gulfood 2017. Celem wizyty była promocja europejskiego drobiu wyprodukowanego z zachowaniem zasad halal obowiązujących na Bliskim Wschodzie.
 • Wzrost eksportu wołowiny z uboju rytualnego

  Wzrost eksportu wołowiny z uboju rytualnego

  Polska jest kluczowym producentem mięsa w UE. W 2016 r. była największym producentem drobiu, 4. producentem wieprzowiny i 7. producentem wołowiny. Zdaniem analityków CAIB Polska wołowina zdobywa rynki mięsa koszernego i halal.
 • NIK krytycznie o bezpieczeństwie żywności

  NIK krytycznie o bezpieczeństwie żywności

  Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o pracy Inspekcji Weterynaryjnej i działaniach ministra rolnictwa. Według najnowszego raportu NIK nadzór nad ubojem gospodarczym zwierząt i handlem produktami pochodzącymi z niego jest niedostateczny, co przekłada się na bezpieczeństwo sprzedawanej żywności.
 • Ubój rytualny: Skazani na wybór mniejszego okrucieństwa?

  Ubój rytualny: Skazani na wybór mniejszego okrucieństwa?

  Zastanawiające są emocje towarzyszące kwestii uboju rytualnego. W tej sprawie w grę wchodzą tak ogromne pieniądze, związane z eksportem mięsa koszernego i halal, że sprawa wydaje się być przesądzona, a obrońcy praw zwierząt – ci z prawa i z lewa – stoją na straconej pozycji. Co zatem można zrobić?
 • Ubój rytualny dozwolony. Cierpienie zwierząt dla zysku

  Ubój rytualny dozwolony. Cierpienie zwierząt dla zysku

  W piątek opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Zezwala on na rytualny ubój zwierząt. Wszystko to w celu dostosowania do unijnych regulacji – przekonuje resort rolnictwa. W rzeczywistości celem jest umożliwienie eksportu mięsa zwierząt zabijanych bez ogłuszania.
 • Sieć marketów wycofuje mięso halal

  Sieć marketów wycofuje mięso halal

  Austriacka filia supermarketów SPAR zawiesiła kampanię reklamową i próbną sprzedaż mięsa halal, które jest pochodzącego z uboju prowadzonego wg wymogów islamu.
 • Izrael - wielki rynek mięsa znowu otwarty

  Izrael - wielki rynek mięsa znowu otwarty

  Polska może sprzedawać wołowinę do Izraela. Będziemy wracać na ten bardzo atrakcyjny cenowo rynek poinformowało ministerstwo rolnictwa.
 • "Gazeta Wyborcza": Wyrok w sprawie uboju sprzeczny z prawem unijnym

  Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uboju rytualnego jest sprzeczny z prawem unijnym? Tak twierdzi profesor Ewa Łętowska na łamach "Gazety Wyborczej".
 • Trybunał Konstytucyjny to "leśne dziadki"

  Trybunał Konstytucyjny to "leśne dziadki"

  Jak tak poważna instytucja, jak Trybunał Konstytucyjny, może wykazać się takim zacofaniem moralnym? - w ten sposób prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" Ewa Gebert komentuje orzeczenie o niekonstytucyjności zakazu uboju rytualnego na potrzeby gmin żydowskich.

Filmy - Ubój rytualny (1)