ubodzy

Artykuły - Ubodzy (14)

Filmy - Ubodzy (6)

 • Szok! Mieszkają razem z nieboszczykami

  Na cmentarzu na przedmieściach Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, trudno o spokój i zadumę. Jak grzyby po deszczu wyrastają tu… domy mieszkalne, stawiane nielegalnie przez ubogich Kongijczyków. Zdaniem niektórych, to profanacja miejsca spoczynku umarłych. Ale życie wśród nagrobków toczy się dalej. Niedawno na terenie nekropolii powstała nawet szkoła. Mieszkańcy wykopali też studnię, choć woda z niej czerpana może poważnie zagrażać ich zdrowiu!
 • Dzięki zmianom w prawie tony żywności zaczęły trafiać do ubogich

  Do tej pory przedsiębiorstwa byli niejako karani za to, że chcą przekazać nadwyżki żywności. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i myślę, że to się będzie bardzo mocno rozwijać. Od początku funkcjonowania ustawy, to znaczy od dwóch miesięcy, zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 2,5 tony żywności – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.
 • Kryzys nas wykończy! Coraz więcej ubogich

  Nawet w zamożnych krajach Europy Zachodniej coraz więcej osób popada w skrajną biedę. To efekt kryzysu, ale też wydłużania się średniej długości życia...
 • EuroparlTV: Głodni wyjdą na ulice?

  Na granicy ubóstwa żyje obecnie około 18 milionów Europejczyków, którzy niedługo zostaną pozbawieni pomocy żywnościowej realizowanej w ramach unijnego programu. Fakt ten może mieć niebezpieczne konsekwencje - przekonują eksperci.