Ubisoft

Artykuły - Ubisoft (144)

 • Ubisoft pracował nad ambitną grą fantasy

  Ubisoft pracował nad ambitną grą fantasy

  ​W grudniu 2018 roku do studia Ubisoft Quebec przeszedł sam Mike Laidlaw, ceniony za rolę dyrektora kreatywnego przy Dragon Age. Nieco ponad rok później, w styczniu 2020 roku, Laidlaw już w Ubisofcie nie pracował. Teraz dowiedzieliśmy się, co dokładnie wydarzyło się w tym krótkim czasie.
 • Ubisoft na razie nie podnosi cen gier

  Ubisoft na razie nie podnosi cen gier

  ​Firma 2K Games przyznała już otwarcie, że jej gry w nowej generacji będą kosztowały 70 dolarów, o 10 dolarów więcej od odwiecznego standardu branży na poziomie 60 dolarów. Tymczasem Ubisoft zapewnił wczoraj, że przynajmniej na razie nie zamierza wprowadzać żadnych modyfikacji w cenach.
 • Afera w Ubisofcie. Firma miała wielokrotnie zmniejszać znaczenie kobiet w grach

  Afera w Ubisofcie. Firma miała wielokrotnie zmniejszać znaczenie kobiet w grach

  ​Do sieci wyciekła masa informacji o skandalu związanym z Ubisoftem i osobami pełniącymi w nim ważne funkcje. Doszło nawet do pożegnania się z jednym ze współpracowników, a w tle pojawia się m.in. dyskryminacja postaci kobiecych w grach popularnego studia.
 • Duże przetasowania w Ubisofcie po licznych oskarżeniach pracowników

  Duże przetasowania w Ubisofcie po licznych oskarżeniach pracowników

  ​Kolejne problemy w Ubisofcie. Francuska gazeta Liberation opublikowała kilka dni temu sporych rozmiarów artykuł, w którym opisała toksyczną atmosferę panującą w firmie, głównie w oddziałach w Ameryce Północnej. Oberwało się wielu najważniejszym pracownikom, z dyrektorem włącznie.
 • Ubisoft chce większej różnorodności w zarządzie firmy

  Ubisoft chce większej różnorodności w zarządzie firmy

  ​Dyrektor generalny Yves Guillemot ogłosił w specjalnym komunikacie dla pracowników, że jego firma szykuje zmiany w strukturze specjalnego zespołu "edytorów", zajmujących się rozwojem wszystkich najważniejszych licencji francuskiej korporacji. Problem w tym, że to obecnie sami biali mężczyźni.
 • Ubisoft zapowiada show zastępujące konferencję E3

  Ubisoft zapowiada show zastępujące konferencję E3

  ​Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, deweloper postanowił przygotować sieciowy event w miejsce odwołanej prezentacji na E3.
 • Ubisoft oferuje darmowe gry, żeby zachęcić graczy do zostania w domu

  Ubisoft oferuje darmowe gry, żeby zachęcić graczy do zostania w domu

  ​Deweloper dołącza do rosnącego grona firm, które udostępniają użytkownikom darmowe materiały, żeby nakłonić ich do przestrzegania kwarantanny i pozostania w domach.
 • Restrukturyzacja w Ubisofcie ma przełożyć się na bardziej różnorodne gry

  Restrukturyzacja w Ubisofcie ma przełożyć się na bardziej różnorodne gry

  ​Jednym z najczęściej powtarzanych zarzutów pod adresem Ubisoftu jest fakt, że wszystkie gry francuskiego producenta wyglądają i działają tak samo. Gracze powtarzają to od lat, lecz dopiero teraz prawda wydaje się docierać do zarządzających firmą, w postaci coraz niższej sprzedaży gier.
 • Ubisoft skasował duży projekt po trzech latach prac

  Ubisoft skasował duży projekt po trzech latach prac

  ​Anulowanie gry, która nie została jeszcze zapowiedziana, nie jest niczym nowym w świecie gier wideo. Mało która firma może jednak pozwolić sobie na podobny krok w przypadku projektu, który po cichu rozwijano przez trzy lata w zespole liczącym ponad 200 osób. Ubisoft nie jest jednak zwykłą firmą i tak właśnie uczynił.
 • Giełdowa wartość Ubisoftu dramatycznie spadła

  Giełdowa wartość Ubisoftu dramatycznie spadła

  ​Niższa od oczekiwanej sprzedaż The Division 2, katastrofa wizerunkowa i jakościowa Ghost Recon Breakpoints, opóźnienie wszystkich nadchodzących premier - takie nagromadzenie złych wiadomości musiało mieć wpływ na cenę akcji Ubisoftu na giełdzie w Paryżu. Wartość spółki poszybowała w dół.

Filmy - Ubisoft (3)