ubezpieczyciele

Artykuły - Ubezpieczyciele (136)

 • Rzecznik Finansowy zarzuca nieuczciwe praktyki czterem ubezpieczycielom

  Rzecznik Finansowy zarzuca nieuczciwe praktyki czterem ubezpieczycielom

  Rzecznik Finansowy zarzuca czterem ubezpieczycielom, którzy posiadają ponad 50-proc. udział w rynku, nieuczciwe praktyki rynkowe przy odszkodowaniach z polis autocasco i wycenach szkody całkowitej i częściowej.
 • Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Na rynku ubezpieczeń samochodowych istnieje wiele rodzajów polis – ale jedna z nich interesuje absolutnie wszystkich posiadaczy pojazdów. To obowiązkowe ubezpieczenie OC. Co obejmuje i dlaczego właściwie jest obowiązkowe?
 • Klienci najczęściej skarżą się na ubezpieczycieli

  Klienci najczęściej skarżą się na ubezpieczycieli

  W 2018 roku Rzecznik Finansowy odebrał ponad 50 tys. zapytań i wniosków od klientów skarżących się na podmioty rynku finansowego. W tym czasie do sądów wpłynęło 42 tys. pozwów złożonych przez klientów tych instytucji - podał Rzecznik Finansowy. Niestety w tym roku nie mógł opublikować nazw najbardziej problematycznych firm, ale chce zmiany przepisów, które to umożliwią.
 • Zarobki w branży ubezpieczeniowej w 2018 r.

  Zarobki w branży ubezpieczeniowej w 2018 r.

  Mediana wynagrodzeń w branży ubezpieczeniowej w 2018 roku wyniosła 5100 zł brutto. Co czwarta osoba zatrudniona w tej branży zarabiała poniżej 3576 zł. Płace 25 proc. najlepiej wynagradzanych pracowników wyniosły 8000 zł i więcej.
 • Ubezpieczyciele nie oszukali kierowców. Podwyżki cenowe to nie zmowa

  Ubezpieczyciele nie oszukali kierowców. Podwyżki cenowe to nie zmowa

  Podwyżki składek ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC nie były efektem zmowy cenowej ubezpieczycieli. Przyczyną były rosnące koszty działalności i pogarszające się wyniki finansowe towarzystw. Do takich wniosków doszedł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. O sprawdzenie rynku prosiła m.in. była premier Beata Szydło.
 • Ubezpieczyciele chcą zwolnienia z podatku od aktywów. Tylko wtedy będą mogli oferować pracownicze plany kapitałowe

  Ubezpieczyciele chcą zwolnienia z podatku od aktywów. Tylko wtedy będą mogli oferować pracownicze plany kapitałowe

  Kluczem do powodzenia pracowniczych planów kapitałowych jest ich dostępność - przekonuje prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Mogliby ją zapewnić ubezpieczyciele, którzy mają dobre relacje z pracodawcami, pracownikami i związkami zawodowymi. Nowa ustawa o PPK zakłada co prawda udział ubezpieczycieli w systemie, jednak przy stopie opodatkowania wyższej od limitu kosztów za zarządzanie w umowach PPK i braku zwolnienia z podatku od aktywów ubezpieczyciele będą praktycznie z systemu wykluczeni. Dlatego PIU wnioskuje o zwolnienie z podatku od środków zgromadzonych w PPK oraz nowych umów pracowniczych programów emerytalnych (PPE).
 • Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy tym razem nie podzielił prokonsumenckiego podejścia zaprezentowanego w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w sprawie skutków przekroczenia terminu odpowiedzi na reklamację - podał Rzecznik Finansowy na profilu FB.
 • Czy ubezpieczyciel może nas śledzić?

  Czy ubezpieczyciel może nas śledzić?

  Ubezpieczyciele będą zbierali dane gdzie jestem, gdzie jadę, będą po prostu mnie szpiegować - tak nadal wiele osób postrzega rozwiązania telematyczne w firmach ubezpieczeniowych. Rozwiązanie rzeczywiście mierzy np. przyśpieszenie, hamowanie, prędkość i wiele innych parametrów, ale czy pozwala na szpiegowanie kierowcy?
 • Ubezpieczyciele będą mieć problem

  Ubezpieczyciele będą mieć problem

  Bliskim poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym będzie łatwiej o zadośćuczynienie. Sąd Najwyższy podjął decyzję - informuje w środę "Puls Biznesu".
 • W Polsce ubezpieczyciele stronią od aplikacji mobilnych

  W Polsce ubezpieczyciele stronią od aplikacji mobilnych

  Polskie firmy ubezpieczeniowe odrzucają szereg możliwości, jakie dają aplikacje mobilne. Łatwiejsze docieranie do klientów, zdobywanie ich lojalności, poprzez sprawniejszą obsługę, to tylko część potencjalnych korzyści.

Filmy - Ubezpieczyciele (6)

 • Czy ubezpieczyciel może nas śledzić?

  Ubezpieczyciele będą zbierali dane gdzie jestem, gdzie jadę, będą po prostu mnie szpiegować – tak nadal wiele osób postrzega rozwiązania telematyczne w firmach ubezpieczeniowych. Rozwiązanie rzeczywiście mierzy np. przyśpieszenie, hamowanie, prędkość i wiele innych parametrów, ale czy pozwala na szpiegowanie kierowcy?
 • Ubezpieczyciele chcą walczyć z nieuczciwymi klientami

  Zakłady ubezpieczeń będą dostarczały informacji o szkodach, które rejestrują u siebie – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Dzięki temu będzie można zweryfikować, czy dana szkoda nie jest dwa razy zgłoszona do dwóch różnych zakładów ubezpieczeń, czy szkoda naprawdę miała miejsce, czy też jest to celowe działanie polegające na wyłudzeniu odszkodowania od zakładów ubezpieczeń.
 • Ubezpieczyciele zatrudniają ćwierć miliona pracowników

  Ubezpieczyciele pełnią oni przede wszystkim rolę długoterminowego inwestora oraz funkcję ochronną dla przedsiębiorców, którzy w razie wystąpienia szkody bez ubezpieczenia często nie mogliby prowadzić działalności gospodarczej – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Branża ubezpieczeniowa to także bardzo duży pracodawca – w 2012 r. w Polsce pracowało w niej 250 tys. osób.
 • Lawinowo rosną skargi na ubezpieczycieli

  O ponad jedną piątą w ciągu roku zwiększyła się liczba skarg na firmy ubezpieczeniowe. Najczęściej klienci narzekają sprawy związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC i AC oraz na życie. Komentuje prof. Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Ubezpieczonych.