ubezpieczenie zdrowotne

Artykuły - Ubezpieczenie zdrowotne (142)

 • Rodzina Polaka leczonego w USA straciła prawie 2 mln dolarów

  Rodzina Polaka leczonego w USA straciła prawie 2 mln dolarów

  W USA zmarło ponad pół miliona zakażonych koronawirusem. Co piąta ofiara śmiertelna COVID-19 na świecie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Skutki są bolesne także dla polskich rodzin, gdy zmarłe osoby nie były ubezpieczone.
 • Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Na osobie objętej ubezpieczeniem zdrowotnym spoczywa obowiązek zgłoszenia do niego członków swojej rodziny, m.in. dzieci. Jednak, aby mogły one być zgłoszone do tego ubezpieczenia jako członkowie rodziny, powinny spełniać określone warunki. Gdy przestaną je spełniać, należy je wyrejestrować z ubezpieczenia zdrowotnego. Pod koniec kwietnia br. rodzice będą musieli wyrejestrować z tego ubezpieczenia dzieci, które zakończą w tym miesiącu naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.
 • Ubezpieczenie zdrowotne na podróż – czy warto?

  Ubezpieczenie zdrowotne na podróż – czy warto?

  Sezon urlopowy właśnie się zaczyna. Wielu z nas wybiera się na zagraniczne wycieczki, aby zrelaksować się, wypocząć, spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na wakacjach chcemy oderwać się od obowiązków, odprężyć się i co najważniejsze – czuć się bezpiecznie. Warto zatem zadbać o dobrą polisę ubezpieczeniową, aby problemy zdrowotne nie zepsuły nam wakacji.
 • Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  2 mln Polaków korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego. - By zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa, wydatki prywatne na leczenie z dzisiejszego poziomu 1 proc. PKB powinny wzrosnąć do niespełna 2 proc. PKB - twierdzą specjaliści.
 • 32 mln Amerykanów może stracić ubezpieczenia zdrowotne

  32 mln Amerykanów może stracić ubezpieczenia zdrowotne

  32 mln Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w tym tygodniu Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 mln osób.
 • ZUS robi problemy z kartami A1, wielu firmom transportowym grozi plajta

  Czy część polskich firm transportowych upadnie przez ZUS? Tak będzie, jeśli np. Ukraińcy zapełniający wakaty jako kierowcy tirów w naszych firmach nie będą mogli otrzymać tzw. kart A1. Potwierdzają one ubezpieczenie zdrowotne, potrzebne do wyjazdu na zagraniczną delegację. Do tej pory nie było problemów. Coś się zmieniło... ale nie są to przepisy.
 • Ulga Morawieckiego na własne ryzyko

  Ulga Morawieckiego na własne ryzyko

  Ubezpieczenia w ZUS: Zwolnienie prowadzących działalność przez pół roku z obowiązku płacenia składek może mieć opłakane skutki. Przedsiębiorcy, którzy ulegną poważnym wypadkom, zostaną zostawieni na pastwę losu.
 • Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  W roku szkolnym 2014/2015 doszło do ponad 71 tys. wypadków w placówkach oświatowych. Dlatego dyrektorzy szkół dbają o to, by uczniowie byli objęci ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. W interesie rodziców leży to, by przed podpisaniem umowy sprawdzić zakres oraz sumę ubezpieczenia.
 • Młodzież przed wakacjami już rozgląda się za pracą. Trzeba jednak uważać, bo są pułapki

  Młodzież przed wakacjami już rozgląda się za pracą. Trzeba jednak uważać, bo są pułapki

  Wykonywanie przez dziecko pracy zarobkowej w okresie wakacyjnym może wywołać komplikacje w kontynuowaniu ubezpieczenia zdrowotnego, które mu dotychczas przysługiwało jako członkowi rodziny. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w sprawie tego problemu do ministra zdrowia.

Filmy - Ubezpieczenie zdrowotne (2)

 • Ministerstwo Zdrowia przekonuje do dodatkowych ubezpieczeń medycznych

  Jedyną sensowną drogą na zwiększenie środków w systemie ochrony zdrowia są dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne – przekonuje wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Resort zamierza wkrótce rozpocząć dyskusję na temat wprowadzenia tego typu rozwiązań. Wiązałoby się to z gruntowną przebudową koszyka świadczeń gwarantowanych. Niektóre zabiegi wypadłyby z listy refundowanych przez NFZ i trzeba byłoby za nie płacić z dodatkowej polisy lub z własnej kieszeni. Praca nad nowymi przepisami to jedno, ważne jest również przekonania pacjentów do korzyści związanych z ubezpieczeniami dodatkowymi.
 • Problemy z weryfikacją ubezpieczenia zdrowotnego po nowym roku?

  Od 1 stycznia podstawowym potwierdzeniem ubezpieczenia będzie dokument z numerem PESEL, który będzie sprawdzany online w systemie NFZ. Problemy mogą mieć np. studenci czy niepracujący małżonkowie, którzy są ubezpieczeni, ale nie zostali odpowiednio zgłoszeni do systemu. Lekarze apelują, by zawczasu upewnić się, że weryfikacja w rejestracji będzie pozytywna. Bo wypełnianie druków zastępczych też może sprawić problem. Komentuje Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.