ubezpieczenie

Artykuły - Ubezpieczenie (823)

Filmy - Ubezpieczenie (7)

 • Ciążowy brzuszek pod szczególną ochroną. Co daje jego ubezpieczenie?

  Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego wyjaśnił, kiedy można ubezpieczyć ciążowy brzuszek. Co gwarantuje takie ubezpieczenie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

  Niedługo zostanie wprowadzonych kilka istotnych regulacji prawnych dotyczących zrównoważonego finansowania. Zmiany te wpłyną na dostęp firm do źródeł kapitału, od funduszy inwestycyjnych, przez kredyty, po produkty ubezpieczeniowe.
 • Jak dobrze wybrać ubezpieczenie turystyczne?

  680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego. W zeszłym roku zdecydowało się na to blisko 75 proc. wyjeżdżających.
 • Miałeś wypadek komunikacyjny? Zobacz, jak dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela

  Dochodzenie wierzytelności od ubezpieczyciela w związku z wypadkiem komunikacyjnym bywa długotrwałym, mozolnym procesem. Mimo tego często okazuje się opłacalne, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy dużych kwot należności.