ubezpieczenie

Artykuły - Ubezpieczenie (820)

 • Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Na rynku ubezpieczeń samochodowych istnieje wiele rodzajów polis – ale jedna z nich interesuje absolutnie wszystkich posiadaczy pojazdów. To obowiązkowe ubezpieczenie OC. Co obejmuje i dlaczego właściwie jest obowiązkowe?
 • Polskie firmy bez ubezpieczenia od następstw pandemii. Eksperci: Branża zapewne już pracuje nad ofertą

  Polskie firmy bez ubezpieczenia od następstw pandemii. Eksperci: Branża zapewne już pracuje nad ofertą

  Ryzyko pandemii było od lat w centrum uwagi sektora ubezpieczeń, co podkreśla dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ekspert zaznacza, że w ostatnich latach wystąpiły już epidemie, których skutki uważnie analizowano. To przede wszystkim SARS (2003 r.), świńska grypa (2009 r.), Ebola (2013 r.) czy Zika (2015 r.).
 • Koronawirus w Polsce. Czy teraz można się jeszcze ubezpieczyć od wirusa?

  Koronawirus w Polsce. Czy teraz można się jeszcze ubezpieczyć od wirusa?

  Coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać, czy w obecnej sytuacji można jeszcze się ubezpieczyć na życie i od poważnych chorób. Okazuje się, że tak. Najlepszym tego przykładem jest umowa zawarta przez Ministerstwo Zdrowia z jednym z ubezpieczycieli, dzięki czemu ochroną ubezpieczeniową będą objęci lekarze i pielęgniarki*.
 • Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Już niebawem amatorzy sportów zimowych tłumnie wyruszą do zagranicznych kurortów, by korzystać z uroków zimy. Narciarstwo należy do jednego z najbardziej kontuzjogennych sportów. Najczęstsze urazy dotyczą kolan, barków oraz kostek i stóp. Powracający po niezbyt udanych feriach muszą niestety liczyć się z kolejnymi problemami, tym razem w zderzeniu z polską opieką medyczną.
 • Prawo.pl: szkoła nie może zmuszać do ubezpieczenia dziecka

  Prawo.pl: szkoła nie może zmuszać do ubezpieczenia dziecka

  Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna, o czym niektóre szkoły zapominają, zmuszając rodziców do jej zawarcia - przypomina prawo.pl.
 • Szkolne ubezpieczenia często gwarantują symboliczne odszkodowania. Rodzice coraz chętniej sięgają po prywatne polisy

  Szkolne ubezpieczenia często gwarantują symboliczne odszkodowania. Rodzice coraz chętniej sięgają po prywatne polisy

  Sumy i zakres ochrony oferowanej w ramach szkolnego ubezpieczenia NNW są zbyt niskie - oceniają eksperci Biura Rzecznika Finansowego.
 • Jak ograniczyć wydatki w trakcie ciąży

  Jak ograniczyć wydatki w trakcie ciąży

  Okres ciąży to czas szczególny dla każdej kobiety. Przez kilka miesięcy liczba samych podstawowych badań sprawia, że gabinet lekarski stają się zastępczym adresem. Warto znać koszty i sprawdzić, z jakim wydatkiem wiąże się urodzenie dziecka, aby nie wpaść w kłopoty finansowe.
 • Mieszkanie w dużym mieście i na prowincji: Które ubezpieczysz taniej?

  Mieszkanie w dużym mieście i na prowincji: Które ubezpieczysz taniej?

  Miasto i prowincja mają swoje plusy i minusy. Różnica zauważalna jest przede wszystkim w zarobkach, ale i możliwościach wydawania pieniędzy. Porównujemy, czy taka zależność dotyczy także mieszkań i kwestii ich ubezpieczenia.
 • Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Kiedy wbijamy pierwszą łopatę pod fundamenty nowego domu, radość jest tak duża, że rzadko myślimy o tym, co mu może zagrozić. A właśnie wtedy warto już o tym pomyśleć. O pożarach, przepięciach, kradzieżach, a nawet o psie. Dlatego warto ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie możliwie jak najwcześniej.
 • Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Na osobie objętej ubezpieczeniem zdrowotnym spoczywa obowiązek zgłoszenia do niego członków swojej rodziny, m.in. dzieci. Jednak, aby mogły one być zgłoszone do tego ubezpieczenia jako członkowie rodziny, powinny spełniać określone warunki. Gdy przestaną je spełniać, należy je wyrejestrować z ubezpieczenia zdrowotnego. Pod koniec kwietnia br. rodzice będą musieli wyrejestrować z tego ubezpieczenia dzieci, które zakończą w tym miesiącu naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.

Filmy - Ubezpieczenie (7)

 • Ciążowy brzuszek pod szczególną ochroną. Co daje jego ubezpieczenie?

  Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego wyjaśnił, kiedy można ubezpieczyć ciążowy brzuszek. Co gwarantuje takie ubezpieczenie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

  Niedługo zostanie wprowadzonych kilka istotnych regulacji prawnych dotyczących zrównoważonego finansowania. Zmiany te wpłyną na dostęp firm do źródeł kapitału, od funduszy inwestycyjnych, przez kredyty, po produkty ubezpieczeniowe.
 • Jak dobrze wybrać ubezpieczenie turystyczne?

  680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego. W zeszłym roku zdecydowało się na to blisko 75 proc. wyjeżdżających.
 • Miałeś wypadek komunikacyjny? Zobacz, jak dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela

  Dochodzenie wierzytelności od ubezpieczyciela w związku z wypadkiem komunikacyjnym bywa długotrwałym, mozolnym procesem. Mimo tego często okazuje się opłacalne, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy dużych kwot należności.