ubezpieczenie

Artykuły - Ubezpieczenie (826)

 • Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Obecnie już nawet co dziesiąta szkoda komunikacyjna w Polsce jest badana przez detektywa. Śledztwa są prowadzone głównie w sprawach dotyczących OC i są wszczynane nawet w przypadku pozornie małych szkód. Coraz częściej zdarza się, że podczas takich działań są wyszukiwane pomyłki popełniane w stresie przez poszkodowanych. A mogą one być realnym powodem do odmowy wypłaty odszkodowania. Do tego warto dodać, że tylko 10 proc. osób w takich przypadkach składa pozew do sądu. Ale ci, którzy to robią, przeważnie wygrywają. To pokazuje, że decyzje odmowne często są nieuzasadnione.
 • Ubezpiecz dziecko na wypadek koronawirusa. 5 tysięcy za zachorowanie

  Ubezpiecz dziecko na wypadek koronawirusa. 5 tysięcy za zachorowanie

  Możliwość ubezpieczenia na wypadek zachorowania dziecka na COVID-19 daje LINK4 Mama. To pakiet skomponowany z myślą o dzieciach i rodzicach zapewniający wypłatę 5 tysięcy w razie zachorowania dziecka na koronawirusa. To także działające nie tylko w szkole, ale też w domu i na podwórku NNW. Warto u nim pomyśleć zwłaszcza teraz, gdy wisi nad nami groźba przejścia na nauczanie zdalne.
 • Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Po zawarciu umowy sprzedaży samochodu musisz pamiętać o dopełnieniu kilku formalności. Inne masz obowiązki, jeśli jesteś nabywcą, a inne, gdy sprzedałeś pojazd. Jedną z istotniejszych kwestii jest to, co dzieje się z ubezpieczeniem OC. Czy nowy właściciel może dalej korzystać z polisy, którą otrzymał od sprzedającego?
 • Ubezpieczenie od COVID-19 - władze Wysp Kanaryjskich podpisały umowę

  Ubezpieczenie od COVID-19 - władze Wysp Kanaryjskich podpisały umowę

  Władze Wysp Kanaryjskich podpisały obowiązującą od tego tygodnia umowę, która zapewnia wszystkim turystom ubezpieczenie od skutków zachorowania na COVID-19 podczas wakacji spędzanych w tym regionie Hiszpanii.
 • Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC to szybki i wygodny sposób na sprawdzenie, ile zapłacimy za OC. Jednak niektóre osoby niechętnie podają dane wymagane przez kalkulator. Czy sprawdzanie ile kosztuje OC za pomocą kalkulatora bez podawania wszystkich danych albo podając dane niezgodne z prawdą ma sens?
 • NBP stawia na nowe luksusowe auta. Ubezpieczenie obejmuje strajki i zamieszki społeczne dzisiaj

  NBP stawia na nowe luksusowe auta. Ubezpieczenie obejmuje strajki i zamieszki społeczne dzisiaj

  NBP ogłosił wyniki przetargu na dostawę nowych samochodów w ramach wynajmu długoterminowego. A wśród aut różnych klas jest m.in. największy na rynku SUV z mocarnym silnikiem i luksusowym wyposażeniem. Równie ciekawie wyglądają zapisy w ubezpieczeniu komunikacyjnym, jakich dla ochrony zażyczyli sobie urzędnicy banku...
 • Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Na rynku ubezpieczeń samochodowych istnieje wiele rodzajów polis – ale jedna z nich interesuje absolutnie wszystkich posiadaczy pojazdów. To obowiązkowe ubezpieczenie OC. Co obejmuje i dlaczego właściwie jest obowiązkowe?
 • Polskie firmy bez ubezpieczenia od następstw pandemii. Eksperci: Branża zapewne już pracuje nad ofertą

  Polskie firmy bez ubezpieczenia od następstw pandemii. Eksperci: Branża zapewne już pracuje nad ofertą

  Ryzyko pandemii było od lat w centrum uwagi sektora ubezpieczeń, co podkreśla dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ekspert zaznacza, że w ostatnich latach wystąpiły już epidemie, których skutki uważnie analizowano. To przede wszystkim SARS (2003 r.), świńska grypa (2009 r.), Ebola (2013 r.) czy Zika (2015 r.).
 • Koronawirus w Polsce. Czy teraz można się jeszcze ubezpieczyć od wirusa?

  Koronawirus w Polsce. Czy teraz można się jeszcze ubezpieczyć od wirusa?

  Coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać, czy w obecnej sytuacji można jeszcze się ubezpieczyć na życie i od poważnych chorób. Okazuje się, że tak. Najlepszym tego przykładem jest umowa zawarta przez Ministerstwo Zdrowia z jednym z ubezpieczycieli, dzięki czemu ochroną ubezpieczeniową będą objęci lekarze i pielęgniarki*.
 • Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Już niebawem amatorzy sportów zimowych tłumnie wyruszą do zagranicznych kurortów, by korzystać z uroków zimy. Narciarstwo należy do jednego z najbardziej kontuzjogennych sportów. Najczęstsze urazy dotyczą kolan, barków oraz kostek i stóp. Powracający po niezbyt udanych feriach muszą niestety liczyć się z kolejnymi problemami, tym razem w zderzeniu z polską opieką medyczną.

Filmy - Ubezpieczenie (7)

 • Program "Raport": Auto-strata. Oszustwa na drodze

  Stłuczka na drodze może zostać wymuszona. Oszuści próbują wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczenia. Problem dotyczy nie tylko Polski, ale całego świata. Problem przybliży w swym materiale Marek Sygacz.Program "Raport" w Polsat News codziennie, od poniedziałku do piątku o 21:00.
 • Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

  Niedługo zostanie wprowadzonych kilka istotnych regulacji prawnych dotyczących zrównoważonego finansowania. Zmiany te wpłyną na dostęp firm do źródeł kapitału, od funduszy inwestycyjnych, przez kredyty, po produkty ubezpieczeniowe.
 • Jak dobrze wybrać ubezpieczenie turystyczne?

  680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego. W zeszłym roku zdecydowało się na to blisko 75 proc. wyjeżdżających.
 • Miałeś wypadek komunikacyjny? Zobacz, jak dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela

  Dochodzenie wierzytelności od ubezpieczyciela w związku z wypadkiem komunikacyjnym bywa długotrwałym, mozolnym procesem. Mimo tego często okazuje się opłacalne, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy dużych kwot należności.