ubezpieczenia zdrowotne

Artykuły - Ubezpieczenia zdrowotne (75)

 • Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie

  Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie

  Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", pandemia zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków. Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie. Analitycy spodziewają się rekordów.
 • Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  ​Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - oceniają analitycy z firmy Deloitte. Spadek odnotują za to ubezpieczenia komunikacyjne AC oraz inwestycyjne - dodał.
 • Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Według opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wzrosła o 14% rok do roku i osiągnęła poziom blisko 2,3 mln osób. Wartą uwagi jest również wysokość składki, jaką Polacy wydają na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. W pierwszym półroczu 2018 r. składka przypisana brutto wzrosła o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem. W ciągu sześciu miesięcy tego roku Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 386,5 mln złotych.
 • "DGP": Doktoranci będą podlegać ubezpieczeniom społecznym

  "DGP": Doktoranci będą podlegać ubezpieczeniom społecznym

  Dotychczas byli zgłaszani tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. Po zmianach szkoła doktorska będzie musiała odprowadzać za nich składki, które będą częściowo potrącane z wypłacanego im stypendium. Dzięki temu będą mogli mieć prawo do świadczeń chorobowych - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ZUS wstrzymał świadczenia chorobowe na ponad 98 mln zł

  ZUS wstrzymał świadczenia chorobowe na ponad 98 mln zł

  W pierwszym półroczu 2018 r. ZUS wstrzymał bądź obniżył świadczenia chorobowe na kwotę ponad 98 mln zł - poinformował w czwartek PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że w porównaniu do tego samego okresu w 2017 r. kwota wstrzymanych świadczeń wzrosła blisko dwukrotnie.
 • Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Już 2,17 mln Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym, jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.
 • Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  2 mln Polaków korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego. - By zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa, wydatki prywatne na leczenie z dzisiejszego poziomu 1 proc. PKB powinny wzrosnąć do niespełna 2 proc. PKB - twierdzą specjaliści.
 • ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  Gdy przedsiębiorca wykonuje zlecenie w ramach prowadzonej przez siebie firmy, wówczas dla celów ZUS zawartej umowy zlecenia nie bierze się w ogóle pod uwagę. Jeśli jednak wykonywana umowa zlecenia nie pokrywa się z zakresem prowadzonej działalności, wtedy dana osoba ma dwa tytuły do ubezpieczeń. To, w ramach którego tytułu powinna mieć opłacane obowiązkowe składki, w głównej mierze zależy od wysokości przychodu uzyskiwanego ze zlecenia.
 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.

Filmy - Ubezpieczenia zdrowotne (3)

 • Pałac, PZU: Bardzo mocno inwestujemy w segment zdrowotny

  Motorem wzrostu (dla Grupy PZU - red.) pozostanie segment zdrowotny. Tutaj bardzo mocno inwestujemy. Nasza sieć własna to ponad 60 placówek, ale współpracujemy z siecią ponad 2,1 tys. placówek. Mamy ponad 570 mln zł skali działalności, ale liczę, że w ciągu najbliższych 2 lat uda nam się przekroczyć miliard zł - mówi Interii Roman Pałac, prezes PZU Życie. W rozmowie także o tym, co wpłynęło na rekordowy wynik finansowy grupy w 2018 r.
 • Pod tym względem w USA jest gorzej niż w Polsce!

  Dostęp do świadczeń medycznych to problem, z którym próbują się uporać kolejne amerykańskie rządy. W USA - jednym z najbogatszych państw świata - żyją miliony osób, które całymi latami nie były u internisty czy dentysty. Dla takich ludzi wybawieniem są objazdowe kliniki. W czasie konsultacji kolejki do specjalistów ciągną się całymi kilometrami! W Stanach Zjednoczonych opieka zdrowotna funkcjonuje według modelu rynkowego. 40 procent wydatków na świadczenia pokrywają władze szczebla stanowego lub federalnego, a 60 procent – towarzystwa ubezpieczeniowe i sami pacjenci. Między innymi dlatego koszty leczenia w USA są niezwykle wysokie w porównaniu z innymi krajami wysokorozwiniętymi. Paradoksem jest fakt, że amerykańska służba zdrowia dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie leczenia i profilaktyki – ale ponad 40 milionów obywateli, którzy mogliby korzystać z tych dobrodziejstw, nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego!
 • Rośnie zainteresowanie Polaków ubezpieczeniami zdrowotnymi i abonamentami

  Rynek prywatnej opieki medycznej od dłuższego czasu rozwija się w dość charakterystycznym dla siebie tempie. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty, to jest to tempo dwucyfrowe, a pozostałe segmenty rynku rosną w tempie około 5-7 procent. W związku z tym jest to atrakcyjne, bo rynek ten rośnie znacznie szybciej niż inne segmenty gospodarki – ocenia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.