ubezpieczenia zdrowotne

Artykuły - Ubezpieczenia zdrowotne (74)

 • Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  ​Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - oceniają analitycy z firmy Deloitte. Spadek odnotują za to ubezpieczenia komunikacyjne AC oraz inwestycyjne - dodał.
 • Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Według opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wzrosła o 14% rok do roku i osiągnęła poziom blisko 2,3 mln osób. Wartą uwagi jest również wysokość składki, jaką Polacy wydają na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. W pierwszym półroczu 2018 r. składka przypisana brutto wzrosła o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem. W ciągu sześciu miesięcy tego roku Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 386,5 mln złotych.
 • "DGP": Doktoranci będą podlegać ubezpieczeniom społecznym

  "DGP": Doktoranci będą podlegać ubezpieczeniom społecznym

  Dotychczas byli zgłaszani tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. Po zmianach szkoła doktorska będzie musiała odprowadzać za nich składki, które będą częściowo potrącane z wypłacanego im stypendium. Dzięki temu będą mogli mieć prawo do świadczeń chorobowych - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ZUS wstrzymał świadczenia chorobowe na ponad 98 mln zł

  ZUS wstrzymał świadczenia chorobowe na ponad 98 mln zł

  W pierwszym półroczu 2018 r. ZUS wstrzymał bądź obniżył świadczenia chorobowe na kwotę ponad 98 mln zł - poinformował w czwartek PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że w porównaniu do tego samego okresu w 2017 r. kwota wstrzymanych świadczeń wzrosła blisko dwukrotnie.
 • Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Już 2,17 mln Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym, jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.
 • Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  2 mln Polaków korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego. - By zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa, wydatki prywatne na leczenie z dzisiejszego poziomu 1 proc. PKB powinny wzrosnąć do niespełna 2 proc. PKB - twierdzą specjaliści.
 • ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  Gdy przedsiębiorca wykonuje zlecenie w ramach prowadzonej przez siebie firmy, wówczas dla celów ZUS zawartej umowy zlecenia nie bierze się w ogóle pod uwagę. Jeśli jednak wykonywana umowa zlecenia nie pokrywa się z zakresem prowadzonej działalności, wtedy dana osoba ma dwa tytuły do ubezpieczeń. To, w ramach którego tytułu powinna mieć opłacane obowiązkowe składki, w głównej mierze zależy od wysokości przychodu uzyskiwanego ze zlecenia.
 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.
 • Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Teraz ma je ponad 1,7 mln Polaków

  Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Teraz ma je ponad 1,7 mln Polaków

  Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że po III kwartale 2016 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne miało około 1,76 mln Polaków. Liczba ta wzrosła rok do roku o blisko 30 proc. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń to wynik zarówno sytuacji w publicznej służbie zdrowia, jak i budzącego kontrowersje projektu ustawy wprowadzającej daleko idące zmiany w systemie finansowania szpitali.

Filmy - Ubezpieczenia zdrowotne (3)

 • Pałac, PZU: Bardzo mocno inwestujemy w segment zdrowotny

  Motorem wzrostu (dla Grupy PZU - red.) pozostanie segment zdrowotny. Tutaj bardzo mocno inwestujemy. Nasza sieć własna to ponad 60 placówek, ale współpracujemy z siecią ponad 2,1 tys. placówek. Mamy ponad 570 mln zł skali działalności, ale liczę, że w ciągu najbliższych 2 lat uda nam się przekroczyć miliard zł - mówi Interii Roman Pałac, prezes PZU Życie. W rozmowie także o tym, co wpłynęło na rekordowy wynik finansowy grupy w 2018 r.
 • Pod tym względem w USA jest gorzej niż w Polsce!

  Dostęp do świadczeń medycznych to problem, z którym próbują się uporać kolejne amerykańskie rządy. W USA - jednym z najbogatszych państw świata - żyją miliony osób, które całymi latami nie były u internisty czy dentysty. Dla takich ludzi wybawieniem są objazdowe kliniki. W czasie konsultacji kolejki do specjalistów ciągną się całymi kilometrami! W Stanach Zjednoczonych opieka zdrowotna funkcjonuje według modelu rynkowego. 40 procent wydatków na świadczenia pokrywają władze szczebla stanowego lub federalnego, a 60 procent – towarzystwa ubezpieczeniowe i sami pacjenci. Między innymi dlatego koszty leczenia w USA są niezwykle wysokie w porównaniu z innymi krajami wysokorozwiniętymi. Paradoksem jest fakt, że amerykańska służba zdrowia dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie leczenia i profilaktyki – ale ponad 40 milionów obywateli, którzy mogliby korzystać z tych dobrodziejstw, nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego!
 • Rośnie zainteresowanie Polaków ubezpieczeniami zdrowotnymi i abonamentami

  Rynek prywatnej opieki medycznej od dłuższego czasu rozwija się w dość charakterystycznym dla siebie tempie. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty, to jest to tempo dwucyfrowe, a pozostałe segmenty rynku rosną w tempie około 5-7 procent. W związku z tym jest to atrakcyjne, bo rynek ten rośnie znacznie szybciej niż inne segmenty gospodarki – ocenia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.