ubezpieczenia komunikacyjne

Artykuły - Ubezpieczenia komunikacyjne (170)

 • ​Jak punkty karne wpływają na cenę OC

  ​Jak punkty karne wpływają na cenę OC

  Z powodu punktów karnych za wykroczenia drogowe brytyjscy kierowcy płacą łącznie o 159 milionów funtów drożej za swoje ubezpieczenia - wynika z najnowszego raportu firmy Compare the Market. Powtarzające się wykroczenia drogowe oznaczają większe ryzyko spowodowania wypadku i droższą polisę. W Polsce rząd pracuje nad powiązaniem składek za polisy OC z punktami karnymi.
 • Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Obecnie już nawet co dziesiąta szkoda komunikacyjna w Polsce jest badana przez detektywa. Śledztwa są prowadzone głównie w sprawach dotyczących OC i są wszczynane nawet w przypadku pozornie małych szkód. Coraz częściej zdarza się, że podczas takich działań są wyszukiwane pomyłki popełniane w stresie przez poszkodowanych. A mogą one być realnym powodem do odmowy wypłaty odszkodowania. Do tego warto dodać, że tylko 10 proc. osób w takich przypadkach składa pozew do sądu. Ale ci, którzy to robią, przeważnie wygrywają. To pokazuje, że decyzje odmowne często są nieuzasadnione.
 • ​Ugodę z ubezpieczycielem można zawrzeć mimo woli. Na dochodzenie innych roszczeń będzie już za późno

  ​Ugodę z ubezpieczycielem można zawrzeć mimo woli. Na dochodzenie innych roszczeń będzie już za późno

  W czasie pandemii najbezpieczniej jest załatwiać sprawy przez telefon. Z takiej możliwości korzystają też towarzystwa ubezpieczeniowe chcące szybko zamknąć sprawę kolizji czy wypadku przez zawarcie ugody z poszkodowanym. Jednak często nieprzemyślane działanie klienta może skutkować obniżoną wartością odszkodowania.
 • Firmowe ubezpieczenia komunikacyjne w pdof

  Firmowe ubezpieczenia komunikacyjne w pdof

  ​Samochód to składnik majątku powszechnie wykorzystywany w działalności gospodarczej osób fizycznych. Większość takich firm użytkuje samochody zarówno osobowe, jak i tzw. ciężarowe. Są to auta firmowe, prywatne, wynajmowane oraz leasingowane. Tak szeroki wachlarz używanych na potrzeby firmowe środków transportu powoduje, że polisy komunikacyjne to najczęściej spotykany rodzaj ubezpieczeń występujących w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na sposób obciążania kosztów firmowych składkami tych ubezpieczeń ma wpływ kilka czynników.
 • Ubezpieczenia: Sąd Najwyższy zajmie się zadośćuczynieniami

  Ubezpieczenia: Sąd Najwyższy zajmie się zadośćuczynieniami

  Pierwsza prezes Sądu najwyższego podjęła decyzję ważną dla osób bliskich poszkodowanego, który został ciężko poszkodowany np. w wypadku komunikacyjnym czy na skutek błędu medycznego. Złożyła wniosek, żeby kwestię ich uprawnienia do zadośćuczynienia rozstrzygną 25 marca 2021 r. skład połączonych Izb Sądu Najwyższego: Cywilnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Dzięki temu uchwała uzyska moc zasady prawnej.
 • UFG notuje dobre wyniki

  UFG notuje dobre wyniki

  W ubiegłym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zanotował doskonałe wyniki. Dobry wynik był związany ze wzrostem opłat karnych za brak ważnej polisy OC oraz z regresów od nieubezpieczonych sprawców wypadków.
 • Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  ​Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - oceniają analitycy z firmy Deloitte. Spadek odnotują za to ubezpieczenia komunikacyjne AC oraz inwestycyjne - dodał.
 • UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  W ciągu minionego roku liczba wezwań o zapłacenie kary za brak OC wzrosła o ponad 30 tysięcy. Z danych wynika, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest coraz bardziej skuteczny. Rozwinął własne narzędzia do identyfikowania problemu. Wiele przypadków wykrywanych jest już bez fizycznego kontaktu z właścicielem auta. W 2019 roku do UFG wpłynęło ok. 130 mln zł z tego tytułu.
 • Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Rok 2019 zakończył się pod znakiem stałej obniżki cen OC. Porównując wysokość średnich składek ubezpieczenia komunikacyjnego w grudniu 2018 i 2019 , można zobaczyć, że ceny zmniejszyły się o ponad 7 proc.. Ten rok, jeśli chodzi o branże ubezpieczeniową, nie był zbyt burzliwy, jednak przyniósł kilka zmian, które ułatwią nam życie w nadchodzącym 2020 roku.
 • UFG: Nowy system przekazywania akt szkodowych

  UFG: Nowy system przekazywania akt szkodowych

  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Odbyło się spotkanie konsultacyjne z ubezpieczycielami obsługującymi ponad dziewięćdziesiąt procent szkód UFG. Z systemu skorzystają poszkodowani, ale również pozwoli on ograniczyć dotychczasowe koszty ubezpieczycieli i UFG.

Filmy - Ubezpieczenia komunikacyjne (6)

 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas. – Sektor ubezpieczeniowy czeka bardzo trudny rok. Ciągle trwa wariacka wojna cenowa, szczególnie w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Mam wrażenie, że niektórzy nasi konkurenci już widzą, jak bardzo są na czerwono, a więc w stratach. Niestety, w ubezpieczeniach jest tak, że nawet jakiekolwiek podwyżki cen, które muszą się zdarzyć, będziemy mogli dopiero skonsumować w przyszłym roku – tłumaczy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne mocno podrożeją!

  Ceny polis komunikacyjnych będą rosnąć, bo utrzymujące się niskie stawki w długiej perspektywie mogą obniżyć jakość obsługi klienta – ocenia prezes Compensy, Artur Borowiński. Prognozuje, że klienci muszą przygotować się na skokowy przyrost cen, a nie stopniowe podwyżki. Rynek przygotowuje się do wdrożenia nowych rygorystycznych wymogów, które wiążą się z dostosowaniem do dyrektywy Solvency II.
 • Wypadek za granicą - jakie masz prawa?

  Każdego roku za granicą dochodzi do kilku tysięcy wypadków, w których poszkodowani są Polacy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach - o tym mecenas Paweł Lewandowski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań (Newseria).
 • Nie unikniemy podwyżek składek OC?

  Rynek obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż przynosi straty. To oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek składek OC. Komentuje Artur Olech, prezes Grupy Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.