ubezpieczenia komunikacyjne

Artykuły - Ubezpieczenia komunikacyjne (165)

 • UFG notuje dobre wyniki

  UFG notuje dobre wyniki

  W ubiegłym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zanotował doskonałe wyniki. Dobry wynik był związany ze wzrostem opłat karnych za brak ważnej polisy OC oraz z regresów od nieubezpieczonych sprawców wypadków.
 • Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  Deloitte: Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi

  ​Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - oceniają analitycy z firmy Deloitte. Spadek odnotują za to ubezpieczenia komunikacyjne AC oraz inwestycyjne - dodał.
 • UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  W ciągu minionego roku liczba wezwań o zapłacenie kary za brak OC wzrosła o ponad 30 tysięcy. Z danych wynika, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest coraz bardziej skuteczny. Rozwinął własne narzędzia do identyfikowania problemu. Wiele przypadków wykrywanych jest już bez fizycznego kontaktu z właścicielem auta. W 2019 roku do UFG wpłynęło ok. 130 mln zł z tego tytułu.
 • Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Rok 2019 zakończył się pod znakiem stałej obniżki cen OC. Porównując wysokość średnich składek ubezpieczenia komunikacyjnego w grudniu 2018 i 2019 , można zobaczyć, że ceny zmniejszyły się o ponad 7 proc.. Ten rok, jeśli chodzi o branże ubezpieczeniową, nie był zbyt burzliwy, jednak przyniósł kilka zmian, które ułatwią nam życie w nadchodzącym 2020 roku.
 • UFG: Nowy system przekazywania akt szkodowych

  UFG: Nowy system przekazywania akt szkodowych

  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Odbyło się spotkanie konsultacyjne z ubezpieczycielami obsługującymi ponad dziewięćdziesiąt procent szkód UFG. Z systemu skorzystają poszkodowani, ale również pozwoli on ograniczyć dotychczasowe koszty ubezpieczycieli i UFG.
 • Polisy komunikacyjne w portfelach Polaków

  Polisy komunikacyjne w portfelach Polaków

  Ponad 56 proc. Polaków deklaruje, że korzysta z opcji rozłożenia płatności za ubezpieczenie komunikacyjne na raty. Mimo stabilizacji cen, najlepiej zarabiający Polacy wciąż uważają ubezpieczenia autocasco za zbyt drogie - tak wynika z danych zebranych przez multiagencję CUK Ubezpieczenia w ogólnopolskim badaniu "Polacy o ubezpieczeniach".
 • Wyłudzenia odszkodowań z polis komunikacyjnych najczęstsze na rynku ubezpieczeniowym. Popularną metodą są celowe stłuczki

  Wyłudzenia odszkodowań z polis komunikacyjnych najczęstsze na rynku ubezpieczeniowym. Popularną metodą są celowe stłuczki

  Niemal połowa wszystkich wyłudzeń odszkodowań dotyczy polis komunikacyjnych, a ich łączna wartość w 2017 roku sięgnęła 138 mln zł - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najczęściej oszust celowo doprowadza do wypadku na drodze, tak by wina nie była po jego stronie. Metody na stłuczkę czy rzucanie się pod koła, a także wyłudzenia danych to najczęściej wykorzystywane przez oszustów triki. Wiele takich celowych wypadków może ujawnić zainstalowana kamera w samochodzie. Warto też wezwać policję, bo może się okazać, że to nie pierwsza próba wyłudzenia danej osoby.
 • Liczy się wysoka rentowność ubezpieczeń

  Liczy się wysoka rentowność ubezpieczeń

  Ubezpieczyciele rozpoczęli - na razie skromną - wojenkę cenową polegająca na obniżaniu stawek OC i podgryzają udziały w tym rynku PZU. Ale największa polska firma ubezpieczeniowa mówi: nie będziemy o nie walczyć za cenę rentowności. I pokazuje wzrost zysku netto w I półroczu do 1,48 mld zł, czyli o 5 proc.
 • Kupiłeś używane auto? Sprawdź, czy nie jeździsz bez OC

  Kupiłeś używane auto? Sprawdź, czy nie jeździsz bez OC

  Kara za brak OC na samochód może wynieść prawie 5000 zł w 2020 roku, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) coraz skuteczniej wyłapuje kierowców bez polisy.
 • Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  W sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie wypełnia obowiązku zapewnienia auta zastępczego, jaki wynika z odpowiedzialności ubezpieczeniowej, nie może on negować kosztów wynajmu takiego auta przez poszkodowanego, o ile mieszczą się one w granicach cen średnio rynkowych - orzekł sąd w sprawie przedsiębiorcy dochodzącego roszczenia o zapłatę od firmy ubezpieczeniowej (wyrok Sądu Rejonowego Szczecin - Centrum w Szczecinie, Wydział XI Gospodarczy z 4 marca 2019 r., sygnatura akt XI GC 911/18).

Filmy - Ubezpieczenia komunikacyjne (6)

 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas. – Sektor ubezpieczeniowy czeka bardzo trudny rok. Ciągle trwa wariacka wojna cenowa, szczególnie w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Mam wrażenie, że niektórzy nasi konkurenci już widzą, jak bardzo są na czerwono, a więc w stratach. Niestety, w ubezpieczeniach jest tak, że nawet jakiekolwiek podwyżki cen, które muszą się zdarzyć, będziemy mogli dopiero skonsumować w przyszłym roku – tłumaczy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne mocno podrożeją!

  Ceny polis komunikacyjnych będą rosnąć, bo utrzymujące się niskie stawki w długiej perspektywie mogą obniżyć jakość obsługi klienta – ocenia prezes Compensy, Artur Borowiński. Prognozuje, że klienci muszą przygotować się na skokowy przyrost cen, a nie stopniowe podwyżki. Rynek przygotowuje się do wdrożenia nowych rygorystycznych wymogów, które wiążą się z dostosowaniem do dyrektywy Solvency II.
 • Wypadek za granicą - jakie masz prawa?

  Każdego roku za granicą dochodzi do kilku tysięcy wypadków, w których poszkodowani są Polacy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach - o tym mecenas Paweł Lewandowski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań (Newseria).
 • Nie unikniemy podwyżek składek OC?

  Rynek obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż przynosi straty. To oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek składek OC. Komentuje Artur Olech, prezes Grupy Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.