ubezpieczenia komunikacyjne

Artykuły - Ubezpieczenia komunikacyjne (8)

Filmy - Ubezpieczenia komunikacyjne (6)

 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas. – Sektor ubezpieczeniowy czeka bardzo trudny rok. Ciągle trwa wariacka wojna cenowa, szczególnie w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Mam wrażenie, że niektórzy nasi konkurenci już widzą, jak bardzo są na czerwono, a więc w stratach. Niestety, w ubezpieczeniach jest tak, że nawet jakiekolwiek podwyżki cen, które muszą się zdarzyć, będziemy mogli dopiero skonsumować w przyszłym roku – tłumaczy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne mocno podrożeją!

  Ceny polis komunikacyjnych będą rosnąć, bo utrzymujące się niskie stawki w długiej perspektywie mogą obniżyć jakość obsługi klienta – ocenia prezes Compensy, Artur Borowiński. Prognozuje, że klienci muszą przygotować się na skokowy przyrost cen, a nie stopniowe podwyżki. Rynek przygotowuje się do wdrożenia nowych rygorystycznych wymogów, które wiążą się z dostosowaniem do dyrektywy Solvency II.
 • Wypadek za granicą - jakie masz prawa?

  Każdego roku za granicą dochodzi do kilku tysięcy wypadków, w których poszkodowani są Polacy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach - o tym mecenas Paweł Lewandowski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań (Newseria).
 • Nie unikniemy podwyżek składek OC?

  Rynek obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż przynosi straty. To oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek składek OC. Komentuje Artur Olech, prezes Grupy Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.