ubezpieczenia

Artykuły - Ubezpieczenia (1808)

Filmy - Ubezpieczenia (46)

 • PZU rusza z nową akcją. Zgłoś dziecko do bezpłatnego ubezpieczenia na wakacje

  PZU rusza z ogólnopolską akcją “Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”, w ramach której obejmie bezpłatną polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkie dzieci, które zostaną przez stronę www.wakacjezpzu.pl zgłoszone przez rodziców. Ubezpieczenie będzie działać na terenie całego świata. O szczegółach opowiada Interii Roman Pałac, prezes PZU Życie.
 • Piłeś? To płać sam! Alkoholowe szaleństwa na stoku mogą drogo kosztować

  Sezon narciarski trwa w najlepsze. Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają w tym czasie pojeździć na stoku nie tylko do rodzimych kurortów, lecz także za granicę. Czy to Tatry, czy Alpy, czy jakiekolwiek inne góry – jeżeli decydujemy się na narciarskie szaleństwo, powinniśmy pomyśleć o zakupie ubezpieczenia. Warto przy tym mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Dobrze jest przy tym pamiętać o jednej istotnej kwestii: nawet najlepsze, najbardziej dopasowane ubezpieczenie może okazać się nieprzydatne, jeśli wybierzemy się na narty, będąc pod wpływem alkoholu.
 • Duży popyt na ubezpieczenia transakcyjne

  Ubezpieczenia wspierające transakcje fuzji i przejęć cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ubezpieczyciele są coraz bardziej elastyczni, pomimo że szkodowość rośnie. Stawki za ubezpieczenie ciągle jednak maleją, co pokazuje, że szkodowość wciąż nie ma tak dużego wpływu na cenę polisy. Rynek ubezpieczeń transakcyjnych wciąż jest niszowy, jednak mocno rośnie i aktualnie w EMEA liczy ponad 25 ubezpieczycieli, a duża konkurencja wpływa na ceny i zakres ochrony polis jedynie pozytywnie.
 • Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

  Wybór odpowiedniej polisy dla domu czy mieszkania wydaje się sprawą prostą. Jednak ilość opcji może przyprawić o zawrót głowy. Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, a jakie elementy opcjonalne zwiększą nasze poczucie bezpieczeństwa?