ubezpieczenia

Artykuły - Ubezpieczenia (461)

 • Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Kiedy wbijamy pierwszą łopatę pod fundamenty nowego domu, radość jest tak duża, że rzadko myślimy o tym, co mu może zagrozić. A właśnie wtedy warto już o tym pomyśleć. O pożarach, przepięciach, kradzieżach, a nawet o psie. Dlatego warto ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie możliwie jak najwcześniej.
 • Nie pozwól, aby coś zepsuło twoją majówkę

  Nie pozwól, aby coś zepsuło twoją majówkę

  Majowy weekend kojarzy się z wiosną, beztroską i pełnym luzem. Niby oczywiste, ale jest wiele rzeczy, które mogą nam popsuć nastrój i skomplikować weekendowy czas. I wcale nie myślimy o przypalonych szaszłykach z grilla.
 • Polacy coraz częściej korzystają z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

  Polacy coraz częściej korzystają z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

  Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU), pod koniec ubiegłego roku, z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego korzystało już ponad 2,6 mln Polaków. Ten wynik jest aż o 23 proc. większy niż w 2017, a zainteresowanie naszych rodaków stale rośnie. W 2018 roku, na polisy zdrowotne wydaliśmy o ponad 140 mln złotych więcej niż rok wcześniej.
 • Największe błędy, jakie popełniamy, ubezpieczając mieszkanie

  Największe błędy, jakie popełniamy, ubezpieczając mieszkanie

  Ubezpieczając mieszkanie, popełniamy najczęściej cztery błędy. Późniejsze kłopoty wynikają więc nie tylko z tego, że przy wyborze ubezpieczenia kierujemy się przede wszystkim ceną.
 • Tylko połowa kierowców porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych przed zakupem polisy

  Tylko połowa kierowców porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych przed zakupem polisy

  Polacy ufają zazwyczaj ubezpieczycielowi, u którego mieli wykupioną polisę. Przy przedłużaniu OC nie sprawdzają cen, dlatego często przepłacają za ubezpieczenie. Mogą na tym stracić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych - wynika z badania mfind. Warto porównywać, szukać ubezpieczenia i nie ufać temu, że oferta, którą otrzymujemy w odnowieniu, jest najkorzystniejsza cenowo - przekonuje Bartłomiej Salwiński, członek zarządu mfind.
 • Ubezpieczyciele zmieniają strategię sprzedaży

  Ubezpieczyciele zmieniają strategię sprzedaży

  Cyfryzacja i nowe technologie coraz śmielej wkraczają w sektor ubezpieczeniowy, który dzięki nim może lepiej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania klientów.
 • PZU i Atlantic Council zawarły partnerstwo strategiczne

  PZU i Atlantic Council zawarły partnerstwo strategiczne

  Atlantic Council i PZU SA podpisały w piątek wieloletnią umowę o partnerstwie strategicznym - poinformowała spółka. Dodano, że w ramach partnerstwa PZU będzie m.in. angażować się w pogłębianie sojuszu strategicznego oraz relacji gospodarczych pomiędzy Polską i USA.
 • Kierowcy, uwaga na polisy 30-dniowe. To prosta droga do kłopotów i milionowej kary

  Kierowcy, uwaga na polisy 30-dniowe. To prosta droga do kłopotów i milionowej kary

  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ostrzega przed krótkoterminowymi polisami OC. Agenci niektórych firm oferowali takie umowy niezgodnie prawem, narażając właścicieli aut na windykację całorocznej składki przez ubezpieczyciela, albo karę od UFG za brak obowiązkowej polisy.
 • Miliardy złotych w formie odszkodowań dla Polaków

  Miliardy złotych w formie odszkodowań dla Polaków

  Co trzeci Polak ma polisę na życie. Tylko w ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłacili ponad 20 mld zł odszkodowań.

Filmy - Ubezpieczenia (45)

 • Piłeś? To płać sam! Alkoholowe szaleństwa na stoku mogą drogo kosztować

  Sezon narciarski trwa w najlepsze. Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają w tym czasie pojeździć na stoku nie tylko do rodzimych kurortów, lecz także za granicę. Czy to Tatry, czy Alpy, czy jakiekolwiek inne góry – jeżeli decydujemy się na narciarskie szaleństwo, powinniśmy pomyśleć o zakupie ubezpieczenia. Warto przy tym mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Dobrze jest przy tym pamiętać o jednej istotnej kwestii: nawet najlepsze, najbardziej dopasowane ubezpieczenie może okazać się nieprzydatne, jeśli wybierzemy się na narty, będąc pod wpływem alkoholu.
 • Duży popyt na ubezpieczenia transakcyjne

  Ubezpieczenia wspierające transakcje fuzji i przejęć cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ubezpieczyciele są coraz bardziej elastyczni, pomimo że szkodowość rośnie. Stawki za ubezpieczenie ciągle jednak maleją, co pokazuje, że szkodowość wciąż nie ma tak dużego wpływu na cenę polisy. Rynek ubezpieczeń transakcyjnych wciąż jest niszowy, jednak mocno rośnie i aktualnie w EMEA liczy ponad 25 ubezpieczycieli, a duża konkurencja wpływa na ceny i zakres ochrony polis jedynie pozytywnie.
 • Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

  Wybór odpowiedniej polisy dla domu czy mieszkania wydaje się sprawą prostą. Jednak ilość opcji może przyprawić o zawrót głowy. Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, a jakie elementy opcjonalne zwiększą nasze poczucie bezpieczeństwa?
 • Koniec ze sprzedażą niepotrzebnych polis

  Już za kilkanaście dni zacznie obowiązywać nowa ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która dostosowuje polski porządek prawny do norm unijnych stosowanych już w innych krajach. Wielu agentów wskazało, że najbardziej istotnym zagadnieniem jest konieczność przeprowadzenia analizy potrzeb klienta.