typowo męskie

Artykuły - Typowo męskie (1)

 • Uczniowie programują roboty

  Uczniowie programują roboty

  Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions , która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, zgaszały swój udział w konkursie do 14 lutego.

Filmy - Typowo męskie (7)

 • Pod koniec roku masło na giełdach może zacząć tanieć. Ceny w sklepach pozostaną jednak na wysokich poziomach

  Na światowych rynkach ceny masła w najbliższych miesiącach powinny zacząć się obniżać, ale na tańsze masło na święta Bożego Narodzenia raczej nie ma co liczyć – oceniają analitycy rynków rolnych banku BGŻ BNP Paribas. Ceny zaczęły się piąć w górę w maju 2016 roku i pozostają na rekordowych poziomach. W detalu 200-gramowa kostka to wydatek około 6 zł.
 • Zapłacimy więcej za energię, a rząd zyska 4 mld zł?

  Gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną przeciętnie 7 zł więcej. Co miesiąc. Nowy podatek najbardziej obciąży małe i średnie firmy. Wpływy do budżetu państwa będą wyższe rocznie o 4 mld zł. Zaproponowana przez rząd ustawa o rynku mocy wprowadza nowy podatek, który sprawi, że nasze comiesięczne rachunki za prąd będą wyższe. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają wspomóc elektrownie węglowe, które finansują istnienie nierentownych kopalń. - Dodatkowa opłata najbardziej obciąży małe i średnie firmy. Wpływy do budżetu państwa będą wyższe rocznie o 4 mld zł. W tym z gospodarstw domowych będzie to ponad 1 mld zł - mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. Ustawę procedowano jak dotąd w przyśpieszonym tempie. Prac nad nią jeszcze nie zakończono, jest na etapie pierwszego czytania w Sejmie, czyli najwcześniej zostanie przyjęta we wrześniu.
 • Kredyt poręczony szefowi przez pracownika. Jak uratować się z takiej pułapki

  Szef namówił pracownika, aby ten poręczył kredyt. Firma popadła w długi. Pracownik miał na utrzymaniu rodzinę, a bank zażądał od niego spłaty 2 mln zł. Prawdziwa historia, jednak nawet z takiej sytuacji można się uratować. - Poręczyciel popadł w ogromne tarapaty finansowe - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran z kancelarii Baran & Pluta. - Gdy dał się namówić na poręczenie kredytu, spółka była w świetnej sytuacji finansowej, ale zarząd firmy zdefraudował te pieniądze. O tym, jak w takiej sytuacji poręczyciele mogą się uratować przed egzekucją długu, w materiale wideo.
 • Polacy kupują rekordową liczbę samochodów i korzystają z leasingu

  Już teraz można oceniać, że ten rok będzie rekordowy pod względem nowych rejestracji samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Po wynikach I półrocza można przewidywać, że będzie to liczba pół miliona rejestracji. - Przewidujemy, że liczba nowych rejestracji tzw. lekkich samochodów będzie bliska 500 tys., z tego ok. 70 proc. to będzie leasing - mówi w rozmowie z MarketNews24 Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu. Już po I półroczu takie aktywa finansowane poprzez leasing wzrosły o 17,4 proc. Branża sfinansowała za pośrednictwem leasingu pojazdy lekkie o łącznej wartości 14,1 mld zł.