Tygrysy Europy

Artykuły - Tygrysy Europy (11)

 • Promują się jako wschodzący tygrys Europy

  Centroprawicowy rząd Węgier, który przejął od stycznia prezydencję w Radzie UE, promuje kraj jako "wschodzącego tygrysa Europy Środkowej", który dzięki reformom gospodarczym ma być w stanie konkurować nie tylko z Chinami, ale i Afryką.
 • Polska tygrysem Europy?

  Polska tygrysem Europy?

  Wywiad z Kazimierzem Sedlakiem, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem siedmiu książek dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi, twórcą i dyrektorem pierwszej polskiej agencji doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak.
 • Polska tygrysem Europy

  Polska tygrysem Europy

  Polska ma wzrost gospodarczy na jednym z najwyższych poziomów w Europie i jednym z najwyższych w ciągu ostatnich 18 lat - powiedział we wtorek premier Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, podsumowującej dwa lata realizacji programu "Solidarne Państwo".
 • Małopolskie tygrysy Europy

  Małopolskie tygrysy Europy

  Produkty regionalne to żyła złota. O tym, kto zgarnie miliony na cudownej śliwce, karpiach, czy oscypkach, zadecydują unijne i krajowe certyfikaty. Na czele wielkiego wyścigu po cenne nalepki znajdują się producenci z Małopolski - zauważa "Dziennik Polski".
 • Jeszcze nie tygrys Europy

  Jeszcze nie tygrys Europy

  Pod względem dynamiki wzrostu gospodarczego jesteśmy na siódmej pozycji wśród 27 państw Unii. Bardzo dobrze wypadamy pod względem inflacji, ale nie jesteśmy już pierwsi. Wykonanie budżetu jest coraz lepsze, ale to za mało, by nazwać Polskę tygrysem Europy
 • Polska nie jest tygrysem Europy

  Polska nie jest tygrysem Europy

  Komisja Europejska przewiduje na rok 2006 wzrost polskiego PKB w wysokości 4,5 proc., zaś w roku 2007 - 4,6 proc. - wynika w opublikowanych w poniedziałek sezonowych prognoz ekonomicznych KE.
 • Polska już nie jest "tygrysem Europy"

  Polska już nie jest "tygrysem Europy"

  Ekonomiści są zgodni, że gospodarka przyspiesza, ale Polskę stać na znacznie lepsze tempo wzrostu. Wśród krajów Unii już dawno nie jesteśmy tygrysem, rozwijamy się zaledwie przyzwoicie - wskazują dane Eurostatu.
 • Nowe tygrysy Europy

  Nowe tygrysy Europy

  Wejście dziesięciu nowych członków do Unii oznacza wzrost PKB wspólnoty prawie o 5%. Liczba mieszkańców zwiększy się o 20%, do 455 milionów. Poszczególne państwa "10" są bardzo zróżnicowane pod względem gospodarczym.
 • Kolejny polski sitcom

  Kolejny polski sitcom

  Omar Sangare ("Egoiści"), Stanisława Celińska ("Pieniądze to nie wszystko"), Jerzy Bończak ("Amok"), Roman Kłosowski ("Dzień wielkiej ryby") i Zofia Czerwińska ("Tygrysy Europy") - to główni bohaterowie nowego polskiego serialu komediowego.