tygrysy

Artykuły - Tygrysy (38)

 • Tygrysy zagrożone wyginięciem

  Tygrysy zagrożone wyginięciem

  Jeżeli nic z tym nie zrobimy, tygrysy wyginą za niecałą dekadę. To ostrzeżenie od Howarda Jonesa, dyrektora generalnego brytyjskiej organizacji charytatywnej Born Free.
 • Umowa podatkowa z Tajwanem podpisana

  Umowa podatkowa z Tajwanem podpisana

  Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami.
 • Władimir Putin przybił piątkę z lwem morskim i oglądał tygrysy

  Władimir Putin przybił piątkę z lwem morskim i oglądał tygrysy

  Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził oceanarium, które powstaje na wyspie nieopodal Władywostoku.
 • Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez 3 tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.
 • Cyrkowy tygrys zagryzł tresera na oczach widowni

  Bengalski tygrys zaatakował i na oczach widowni w cyrku zagryzł swojego tresera podczas przedstawienia w Meksyku. 35-letni Amerykanin zmarł w drodze do szpitala z upływu krwi.
 • Putin chwali DiCaprio

  Putin chwali DiCaprio

  Rosyjski premier Władimir Putin nie szczędził komplementów aktorowi Leonardo DiCaprio, który mimo awarii dwóch samolotów dotarł we wtorek do Petersburga na szczyt poświęcony ochronie tygrysów. Hollywoodzki gwiazdor został nazwany m.in. prawdziwym mężczyzną.
 • Atrakcyjność inwestycyjna na tle ryzyka kraju

  Atrakcyjność inwestycyjna na tle ryzyka kraju

  Azjatyckie tygrysy pozostają nadal atrakcyjnym obszarem do inwestowania. O wysokich walorach tego regionu świadczą nie tylko perspektywy wzrostu gospodarek, ale także relatywnie wysoka wiarygodność państw. Pod tym względem najlepiej wypadają Chiny, Tajwan i Singapur, na drugim biegunie znajdują się państwa PIIGS (Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy i Irlandia) - takie wnioski płyną z analizy przeprowadzonej przez analityków Expandera.
 • Jeszcze Tygrysy czy już Lwy ?

  W połowie XXI wieku gospodarki Brazylii, Rosji, Indii i Chin będą silniejsze niż wszystkich krajów grupy G6. Co ważniejsze, rynki te doskonale się uzupełniają i nakręcają światową koniunkturę.
 • Ze Wschodu wieje wiatr optymizmu

  Ze Wschodu wieje wiatr optymizmu

  Gospodarka Malezji kurczyła się w trzech ostatnich kwartałach. PKB w III kwartale 2009 r. zmniejszył się tam o 1,2 proc. rok do roku po spadku o 3,9 proc. w II kwartale r/r. Malezyjczycy cieszą się jednak - oczekiwano bowiem 2-proc. spadku.

Filmy - Tygrysy (8)

 • Kartony ulubioną zabawką zwierząt z zoo w Denver

  Dla zwierząt z zoo w Denver kartony to prawdziwa gratka. Dostają je od opiekunów w ramach prezentu i z wyjątkową ciekawością zabierają się za ich niszczenie. Pudełka i tak trafiłyby na śmietnik, a w ten sposób dostarczą futrzakom jeszcze sporo zabawy. Kto by pomyslał, że dzikie zwierzęta też mogą być eko! (STORYFUL/x-news)
 • Jak wygląda nowe życie tygrysów w Hiszpanii?

  Konwój z pięcioma tygrysami, które pod koniec października utknęły na granicy polsko-białoruskiej, dojechał w poniedziałek (02.12) do ośrodka w Villenie koło Alicante w Hiszpanii. Jaki jest ich obecny stan? O tym opowiedział David van Gennep z organizacji „Adwokaci zwierząt AAP”. Kto będzie się zajmował zwierzętami? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Oglądał telewizję, gdy nagle... Przekomiczne

  Właściciele nagrali swojego pupila, gdy ten oglądał telewizję. Na ekranie właśnie trwał program przyrodniczy z tygrysami w roli głównej. Gdy pies zobaczył je akcji... Musicie oglądnąć do końca.
 • Rodzeństwo pokłóciło się o kamerę sportową

  Między rodzeństwem zawsze istnieje duch rywalizacji. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt. Autorzy nagrania podczas wyprawy do Azji Południowo-Wschodniej nagrali zazdrosne tygrysiątka. Obiektem sporu stała się kamera GoPro. (STORYFUL/x-news)