Fakty - Tygrys

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
tygrys ,

Artykuły - Tygrys (54)

 • Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Do tragicznego wypadku doszło w Delhi, koło 13:30 czasu miejscowego. Biały tygrys zaatakował ucznia, który zwiedzał tamtejsze zoo. Chłopca nie udało się uratować.
 • Indie: Tygrysica rozszarpała 7 osób. "Ludzie są przerażeni"

  Tygrysica, która od ponad dwóch tygodni grasuje na północy Indii, rozszarpała w tym czasie siedem osób. Mieszkańcy wsi są przerażeni. Tysiące ludzi boi się wychodzić z domów, podczas gdy myśliwi próbują zabić zwierzę - poinformowały w środę miejscowe władze.
 • Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  24-letnia pracownica brytyjskiego zoo, zaatakowana w piątek przez tygrysa sumatrzańskiego, zmarła w szpitalu na skutek odniesionych ran - poinformowała w sobotę policja.
 • Cyrkowy tygrys zagryzł tresera na oczach widowni

  Bengalski tygrys zaatakował i na oczach widowni w cyrku zagryzł swojego tresera podczas przedstawienia w Meksyku. 35-letni Amerykanin zmarł w drodze do szpitala z upływu krwi.
 • Najstarszemu przodkowi człowieka zagrażały tygrysy szablastozębne

  Najstarszy przodek człowieka, zwany Toumai, mógł żyć w sąsiedztwie groźnych drapieżników smilodontów, zwanych tygrysami szablastozębnymi - informuje serwis BBC.
 • Deklaracja 13 krajów ws. ochrony tygrysów

  Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich kotów, zagrożonych wyginięciem.
 • Krwawe tropy "poznańskiego Tygrysa"

  Dzięki znajomości, którą zawarłem w 2001 r. z Richardem Siegertem - byłym celowniczym czołgu "Tygrys", walczącym w styczniu i lutym 1945 r. na ulicach Poznania - udało mi się odkryć i uzupełnić szerzej nieznaną historię tego czołgu i jego załogi. Niemal całkowicie nieznany epizod walk o Poznań stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnym, spośród wszystkich mających miejsce w trakcie miesięcznych walk o stolicę Wielkopolski. Co najciekawsze jednak, historia ta wciąż żyje, ponieważ co rusz pojawiają się nowe wątki i nowi świadkowie w "sprawie Tygrysa". Być może także dzięki publikacji niniejszego artykułu na łamach "Odkrywcy" ktoś będzie mógł do niej jeszcze coś dopowiedzieć. Zapraszam więc do lektury krótkiej historii "Tygrysa z Poznania".
 • W zoo padło 11 tygrysów. Z niedożywienia

  W zoo padło 11 tygrysów. Z niedożywienia

  11 rzadkich tygrysów syberyjskich trzymanych w ciasnych klatkach i karmionych jedynie kośćmi kurcząt zdechło z powodu niedożywienia w zadłużonym zoo w północno-wschodnich Chinach - poinformowały w piątek chińskie media państwowe.
 • Tajwan: Mimo Roku Tygrysa władze namawiają do rodzenia dzieci

  Tajwan: Mimo Roku Tygrysa władze namawiają do rodzenia dzieci

  Władze Tajwanu, który i tak ma jeden z najniższych wskaźników urodzeń na świecie, obawiają się, że w rozpoczętym właśnie Roku Tygrysa może być jeszcze gorzej. Silne jest bowiem przekonanie, że dzieci urodzone pod tym znakiem są złośliwe i mogą ranić bliskich.
 • Najmniejszy wyrzeźbiony tygrys uczci Rok Tygrysa

  Tajwański artysta amator Chen Forng-shean poinformował media o tym, iż stworzył najmniejszą na świecie rzeźbę tygrysa, która z łatwością przejdzie przez igielne ucho.