tygrys

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Tygrys (ssak) ,

Artykuły - Tygrys (148)

 • Rzadki biały tygrys straszył kierowców. Prawda okazała się zaskakująca

  Rzadki biały tygrys straszył kierowców. Prawda okazała się zaskakująca

  Biały tygrys zauważony na autostradzie międzystanowej w stanie Maryland (USA) wystraszył niejednego kierowcę. Ci zaniepokojeni sytuacją masowo zgłaszali ją, wydzwaniając na policję. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce pojmali drapieżnika, który okazał się… wielką figurką.
 • Zdjęcie z tygrysem. Skrajna nieodpowiedzialność matki

  Zdjęcie z tygrysem. Skrajna nieodpowiedzialność matki

  W poznańskim zoo zawrzało. Wszystko za sprawą lekkomyślnej matki, która postanowiła zrobić dziecku zdjęcie z tygrysem. Aby dokonać tego dzieła, weszła z maluchem do zamkniętej strefy wybiegu dla zwierząt. Jak napisała na swoim Twitterze: "Nie można było tam wchodzić, ale nikt nas nie złapał. Ważne, że jest fotka z tygrysem".
 • Armenia - kaukaski tygrys z inwestycyjnym potencjałem

  Armenia - kaukaski tygrys z inwestycyjnym potencjałem

  Od 1991 roku Armenia ponownie jest niepodległa i od tego właśnie czasu można obserwować dynamiczny rozwój tego kraju, który dorobił się miana "kaukaskiego tygrysa". Tamtejszy potencjał zaczęły dostrzegać międzynarodowe korporacje. W 2012 roku na uruchomienie w Armenii odpowiednika Doliny Krzemowej zdecydował się Microsoft, otwierając Microsoft Innovation Center. Poza komputerowym gigantem na inwestycje w Armenii zdecydowały się także takie firmy jak Siemens, Coca-Cola, Carrefour, Pepsi, HSBC, Gazprom, D-Link, Hilton, Radisson Blu, Marriott oraz PernodRicard.
 • Naukowcy chcą wskrzesić tygrysy kaspijskie

  Naukowcy chcą wskrzesić tygrysy kaspijskie

  Naukowcy mają zamiar przywrócić do życia tygrysa kaspijskiego, który wymarł 50 lat temu.
 • Tygrys zaatakował człowieka w australijskim zoo

  Tygrys zaatakował człowieka w australijskim zoo

  W Australia Zoo, zwanym też Domem Łowcy Krokodyli, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna został ugryziony w szyję przez tygrysa.
 • Niemcy: Tygrys zagryzł opiekuna w zoo

  Tragiczny wypadek w ogrodzie zoologicznym w mieście Muenster na zachodzie Niemiec. Tygrys zaatakował tam swojego opiekuna. Mężczyzna zmarł.
 • Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez 3 tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.
 • Kolejna ekstrawagancja lidera Guns N' Roses?

  Kolejna ekstrawagancja lidera Guns N' Roses?

  Wokalista Axl Rose zamierza kupić... tygrysa - donoszą amerykańskie media.
 • Tygrys i Eufrat - nad rzekami starożytnej Mezopotamii

  Tygrys i Eufrat - nad rzekami starożytnej Mezopotamii

  Zarówno Tygrys, jak i Eufrat są rzekami biblijnymi i wydaje się, że płyną obok siebie, bowiem obie umiejscowione są w Raju, czyli Edenie.
 • Cyrkowy tygrys zagryzł tresera na oczach widowni

  Bengalski tygrys zaatakował i na oczach widowni w cyrku zagryzł swojego tresera podczas przedstawienia w Meksyku. 35-letni Amerykanin zmarł w drodze do szpitala z upływu krwi.

Filmy - Tygrys (2)

 • Jechali przez las skuterem. Nagle zobaczyli to

  Dwójka mężczyzn jechało przez las na skuterze. Pasażer z tyłu nagrywał drogę. Nagle...
 • Psy nie boją się tygrysów

  Podobno psy i koty mają problem z tym, by mieszkać pod jednym dachem gdyż ich przyjaźń jest niemożliwa. Jak się okazuje nie jest to prawda. Nawet jeśli mówimy nie o kotach domowych, lecz o tygrysach syberyjskich. W specjalnej osadzie w Słowacji przeznaczonym dla tych dzikich kotów, doskonale dogadują się one z owczarkami niemieckimi. Psy pomagają tygrysom zaadaptować się do warunków panujących w ośrodku, który powstał by ochronić ten zagrożony wyginięciem gatunek. Wspólne dorastanie i zabawy tygrysów i psów, jak widać doskonale wpływają na ich rozwój.