Tygrys

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
tygrys ,

Artykuły - Tygrys (206)

 • Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Do tragicznego wypadku doszło w Delhi, koło 13:30 czasu miejscowego. Biały tygrys zaatakował ucznia, który zwiedzał tamtejsze zoo. Chłopca nie udało się uratować.
 • Indie: Tygrysica rozszarpała 7 osób. "Ludzie są przerażeni"

  Tygrysica, która od ponad dwóch tygodni grasuje na północy Indii, rozszarpała w tym czasie siedem osób. Mieszkańcy wsi są przerażeni. Tysiące ludzi boi się wychodzić z domów, podczas gdy myśliwi próbują zabić zwierzę - poinformowały w środę miejscowe władze.
 • Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  24-letnia pracownica brytyjskiego zoo, zaatakowana w piątek przez tygrysa sumatrzańskiego, zmarła w szpitalu na skutek odniesionych ran - poinformowała w sobotę policja.
 • Cyrkowy tygrys zagryzł tresera na oczach widowni

  Bengalski tygrys zaatakował i na oczach widowni w cyrku zagryzł swojego tresera podczas przedstawienia w Meksyku. 35-letni Amerykanin zmarł w drodze do szpitala z upływu krwi.
 • Czołgiem miażdżymy Lamborghini

  Czołgiem miażdżymy Lamborghini

  Przetestowaliśmy nasz redakcyjny czołg. Ciężki, wielki i szary Panzerkampfwagen VI Tiger I. Rozjeżdżał samochody i strzelał do celu tak skutecznie, jak prawdziwy Tygrys na Froncie Wschodnim.
 • GP w boksie - PKB Poznań drużynowym mistrzem Polski

  Pięściarze PKB Poznań wygrali w Śremie ostatni, czwarty turniej Grand Prix i wywalczyli tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem został Hetman Białystok, a brązowy medal zdobył Tygrys Elbląg.
 • Promują się jako wschodzący tygrys Europy

  Centroprawicowy rząd Węgier, który przejął od stycznia prezydencję w Radzie UE, promuje kraj jako "wschodzącego tygrysa Europy Środkowej", który dzięki reformom gospodarczym ma być w stanie konkurować nie tylko z Chinami, ale i Afryką.
 • Najstarszemu przodkowi człowieka zagrażały tygrysy szablastozębne

  Najstarszy przodek człowieka, zwany Toumai, mógł żyć w sąsiedztwie groźnych drapieżników smilodontów, zwanych tygrysami szablastozębnymi - informuje serwis BBC.
 • Deklaracja 13 krajów ws. ochrony tygrysów

  Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich kotów, zagrożonych wyginięciem.

Filmy - Tygrys (12)

 • Wśród krzaków buszował tygrys. Ale blisko!

  Są na świecie miejsca, gdzie rolników straszą dziki. Są i takie, w których straszą ich tygrysy. Mieszkańcy indyjskiego Uttar Pradesh muszą mieć się na baczności. Zobaczcie sami.
 • Pobudka tygrysku! Wygląda na zadowolonego?

  Kto z nas odważyłby się wejść do legowiska tygrysa i budzić go ze snu? Jest jednak pewne miejsce, gdzie takie postępowanie uchodzi płazem. Pracowniczka parku dzikich zwierząt w Camp Verde w Arizonie podzieliła się nagraniem, na którym serwuje pobudkę wielkiemu kotu. Zwierzak o imieniu Zion nie wygląda na zadowolonego, bo jak każdy kot, duży czy mały, po prostu kocha spać!
 • Odrzucony przez matkę. Jest inny niż reszta

  Dla mówiących po hiszpańsku to "Nieve". Dla anglojęzycznych "Snow". My powiemy o nim "Śnieg". Jest mały, delikatny i ma przepiękną białą... sierść. Mowa bowiem o nowonarodzonym tygrysie bengalskim, który przyszedł na świat w ZOO w Nikaragui. To pierwszy przypadek w tym kraju, kiedy z pary regularnych, pomarańczowo umaszczonych tygrysów narodził się biały maluch. Niestety, matka odrzuciła młode, które teraz musi być wychowywane i karmione przez pracowników ogrodu. Są oni jednak pełni nadziei i świadomości, że jest to drogocenna szansa, żeby pomóc w zachowaniu gatunku.
 • Tygrysy również mają swoje tajemnice. Jemu udało się je podejrzeć

  Pewien mężczyzna w trakcie wizyty w ZOO przypatrywał się zachowaniom tygrysów. Udało mu się nagrać dość dziwną scenę. Jeden z dzikich kotów załatwił swoją naturalną potrzebę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, co się stało później. Drugi tygrys podszedł skontrolować miejsce "zbrodni" i po krótkiej inspekcji zrobił coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Jego mina mówi wszystko!