Tygrys

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
tygrys ,

Artykuły - Tygrys (206)

 • Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Indie: Biały tygrys zaatakował ucznia, nie żyje

  Do tragicznego wypadku doszło w Delhi, koło 13:30 czasu miejscowego. Biały tygrys zaatakował ucznia, który zwiedzał tamtejsze zoo. Chłopca nie udało się uratować.
 • Indie: Tygrysica rozszarpała 7 osób. "Ludzie są przerażeni"

  Tygrysica, która od ponad dwóch tygodni grasuje na północy Indii, rozszarpała w tym czasie siedem osób. Mieszkańcy wsi są przerażeni. Tysiące ludzi boi się wychodzić z domów, podczas gdy myśliwi próbują zabić zwierzę - poinformowały w środę miejscowe władze.
 • Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  Nie żyje pracownica brytyjskiego zoo zaatakowana przez tygrysa

  24-letnia pracownica brytyjskiego zoo, zaatakowana w piątek przez tygrysa sumatrzańskiego, zmarła w szpitalu na skutek odniesionych ran - poinformowała w sobotę policja.
 • Cyrkowy tygrys zagryzł tresera na oczach widowni

  Bengalski tygrys zaatakował i na oczach widowni w cyrku zagryzł swojego tresera podczas przedstawienia w Meksyku. 35-letni Amerykanin zmarł w drodze do szpitala z upływu krwi.
 • Czołgiem miażdżymy Lamborghini

  Czołgiem miażdżymy Lamborghini

  Przetestowaliśmy nasz redakcyjny czołg. Ciężki, wielki i szary Panzerkampfwagen VI Tiger I. Rozjeżdżał samochody i strzelał do celu tak skutecznie, jak prawdziwy Tygrys na Froncie Wschodnim.
 • GP w boksie - PKB Poznań drużynowym mistrzem Polski

  Pięściarze PKB Poznań wygrali w Śremie ostatni, czwarty turniej Grand Prix i wywalczyli tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem został Hetman Białystok, a brązowy medal zdobył Tygrys Elbląg.
 • Promują się jako wschodzący tygrys Europy

  Centroprawicowy rząd Węgier, który przejął od stycznia prezydencję w Radzie UE, promuje kraj jako "wschodzącego tygrysa Europy Środkowej", który dzięki reformom gospodarczym ma być w stanie konkurować nie tylko z Chinami, ale i Afryką.
 • Najstarszemu przodkowi człowieka zagrażały tygrysy szablastozębne

  Najstarszy przodek człowieka, zwany Toumai, mógł żyć w sąsiedztwie groźnych drapieżników smilodontów, zwanych tygrysami szablastozębnymi - informuje serwis BBC.
 • Deklaracja 13 krajów ws. ochrony tygrysów

  Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich kotów, zagrożonych wyginięciem.

Filmy - Tygrys (26)

 • Już dziś Światowy Dzień Tygrysa. Poznajcie 5 ciekawostek na ich temat

  29 lipca obchodzimy Światowy Dzień Tygrysa. To idealny moment, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych pięknych zwierząt. Poznajcie kilka ciekawostek.
 • Nagrał pojedynek dwóch tygrysów. To była zacięta walka

  Harsha Narasimhamurthy, przewodnik i fotograf z indyjskiego miasta Bengaluru, w trakcie lokalnego safari nagrał walkę dwóch tygrysów. Dorosłe samce stoczyły ze sobą zażarty pojedynek. Choć tygrysy są często widywane w okolicach miasta, to sceny takie jak ta rzadko może oglądać oko człowieka.
 • Tygrys rzucił się na chłopca w zoo. Na szczęście...

  Tygrys próbował upolować 7-letniego chłopca, który przyszedł z rodzicami do ogrodu zoologicznego w Dublinie. Na szczęście dla siedmiolatka, od dzikiego kota oddzielała go tafla szkła. 7-latek pozował do zdjęcia, gdy jego rodzice dostrzegli, że za szybą czai się tygrys. Namówili chłopaka, by został na miejscu. Dziki kot przeprowadził szarżę uderzając łapami o szybę. Całe zdarzenie uchwycił na filmie ojciec 7-latka. (STORYFUL/x-news)
 • Kartonowe pudło zaciekawiło tygrysa. Poradził sobie?

  Kartonowe pudło zaciekawiło tygrysa. Drapieżnik chciał zobaczyć, co jest w środku. Poradził sobie? (STORYFUL/x-news)